Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 13450HX vs AMD Ryzen 7 5600X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 13450HX і AMD Ryzen 7 5600X3D — два потужні процесори, які часто порівнюють геймери та професіонали. Перший належить до мобільної лінійки Intel 13-го покоління, другий — десктопний чип AMD з технологією 3D V-Cache. У цьому огляді ми проаналізуємо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i5 13450HX випереджає AMD Ryzen 7 5600X3D за більшістю синтетичних тестів: у Cinebench R23 багатоядерний результат вищий на 45%, а одноядерний — на 31%. Він також демонструє кращу продуктивність у фотообробці та рендерингу. Водночас Ryzen 7 5600X3D пропонує вищу швидкість стиснення файлів (984.7 MB/s проти 943.2 MB/s) і трохи ефективнішу роботу з текстовими завданнями. Якщо вам потрібен універсальний мобільний процесор для роботи та ігор — обирайте Intel. Для десктопного геймінгу з фокусом на кеш-пам'ять варто придивитися до AMD.

Основні відмінності

  • Intel Core i5 13450HX має значно вищу однопотокову продуктивність (66 балів проти 53), що дає перевагу в іграх та програмах, чутливих до частоти ядра.
  • У багатопотокових завданнях Intel лідирує: Cinebench R23 багатоядерний — 14906 проти 10232, що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • AMD Ryzen 7 5600X3D виграє у швидкості стиснення файлів (984.7 MB/s проти 943.2 MB/s) завдяки технології 3D V-Cache.
  • Intel показує кращі результати в обробці фото (98.6 images/s проти 60.9) та трасуванні променів (19.6 Mpixels/s проти 14.9).
  • Процесор Intel вийшов у січні 2023 року, а AMD — у січні 2024, що робить Ryzen новішим, але з меншою кількістю ядер (6 проти 10 у Intel).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1842 1402
Cinebench R23 (багатоядерний) 14906 10232

GeekBench v6

File compression 943.2 MB/sec 984.7 MB/sec
Clang compilation 76.5 Klines/sec 60.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 238.8 pages/sec 174.5 pages/sec
PDF Renderer 310.4 Mpixels/sec 223.4 Mpixels/sec
Text processing 236 pages/sec 194.1 pages/sec
Background blur 49.8 images/sec 45.5 images/sec
Photo processing 98.6 images/sec 60.9 images/sec
Ray tracing 19.6 Mpixels/sec 14.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2289 1985
Geekbench 6 (багатоядерний) 10847 8781

PassMark

Integer math 84.5 GOps/sec 66.2 GOps/sec
Floating point math 62.7 GOps/sec 37.6 GOps/sec
Find prime numbers 85M Primes/sec 182M Primes/sec
Random string sorting 32M Strings/sec 24.4M Strings/sec
Data encryption 17.1 GBytes/sec 15.2 GBytes/sec
Data compression 314.2 MBytes/sec 248.3 MBytes/sec
Physics 1543 Frames/sec 2464 Frames/sec
Extended instructions 19.5B Matrices/sec 17.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3586 3196
Passmark CPU (багатоядерний) 25585 21953

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 8 січня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі i5-13450HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (16EU) Немає

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 2,4 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 24x 33x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 AM4
Критична температура 100°C 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (16EU) Немає даних
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1450 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 128 Немає даних
TMUs 8 Немає даних
ROPs 4 Немає даних
Обчислювальні блоки 16 Немає даних
TGP 6-15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,37 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR4-3200
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 13450HX Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 13450HX чи AMD Ryzen 7 5600X3D?

Intel Core i5 13450HX має вищу однопотокову продуктивність, що важливо для ігор. Однак AMD Ryzen 7 5600X3D з 3D V-Cache може забезпечити кращу продуктивність у деяких іграх, чутливих до об'єму кешу.

Чи підходить Intel Core i5 13450HX для рендерингу та відеомонтажу?

Так, завдяки 10 ядрам і високому багатоядерному балу (14906 у Cinebench R23) він чудово справляється з рендерингом, компіляцією та іншими ресурсомісткими завданнями.

У чому перевага AMD Ryzen 7 5600X3D перед Intel?

Головна перевага — технологія 3D V-Cache, яка збільшує об'єм кеш-пам'яті. Це дає приріст у стисненні даних та деяких ігрових сценаріях, а також нижче енергоспоживання.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність у нашому рейтингу. Однак AMD Ryzen 7 5600X3D як десктопний чип зазвичай споживає менше енергії в іграх завдяки 3D V-Cache.

Чи варто купувати Intel Core i5 13450HX для ноутбука?

Так, це один із найкращих мобільних процесорів середнього рівня. Він забезпечує високу продуктивність у роботі та іграх, хоча й потребує ефективного охолодження.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.