Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 13450HX vs AMD Ryzen 9 3950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 13450HX та AMD Ryzen 9 3950X — два потужні процесори, що належать до різних поколінь і платформ. Перший — мобільний чип для ноутбуків 2023 року з гібридною архітектурою, другий — десктопний флагман 2019 року з 16 ядрами. Попри однаковий загальний рейтинг (57 балів), вони демонструють різні сильні сторони: i5 виграє в одноядерних завданнях та енергоефективності, а Ryzen 9 — у багатопотоковій роботі. Який CPU краще відповідає вашим потребам — розбираємося в деталях.

Короткий висновок. Intel Core i5 13450HX — це сучасний мобільний процесор, який забезпечує вищу одноядерну продуктивність (Cinebench R23: 1842 проти 1293) і кращу енергоефективність, що робить його ідеальним для ігор та повсякденних завдань на ноутбуці. AMD Ryzen 9 3950X, хоч і старіший, вражає багатоядерною потужністю (Cinebench R23: 22876 проти 14906) завдяки 16 ядрам, що робить його чудовим вибором для рендерингу, компіляції та інших ресурсомістких завдань на стаціонарному ПК. Обирайте i5 для мобільності та ігор, а Ryzen 9 — для професійної багатопотокової роботи.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core i5 13450HX значно випереджає AMD Ryzen 9 3950X у тестах Cinebench R23 (1842 проти 1293) та Geekbench 6 (2289 проти 1782), що забезпечує кращу швидкодію в іграх та звичайних програмах.
  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 9 3950X демонструє перевагу завдяки 16 ядрам — у Cinebench R23 він набирає 22876 балів проти 14906 у Intel, а в Passmark багатоядерний результат складає 38748 проти 25585.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Intel Core i5 13450HX, будучи мобільним чипом, споживає менше енергії, що важливо для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 9 3950X має вищий бал за інтегровану графіку (48 проти 36), хоча для ігор обидва потребують дискретної відеокарти.
  • Спеціалізовані завдання: У компіляції коду (Clang) Ryzen 9 3950X значно швидший (137.6 Klines/sec проти 76.5), тоді як Intel i5 краще справляється з текстовими завданнями (236 pages/sec проти 145.8).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1842 1293
Cinebench R23 (багатоядерний) 14906 22876

GeekBench v6

File compression 943.2 MB/sec 869 MB/sec
Clang compilation 76.5 Klines/sec 137.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 238.8 pages/sec 204.1 pages/sec
PDF Renderer 310.4 Mpixels/sec 335.9 Mpixels/sec
Text processing 236 pages/sec 145.8 pages/sec
Background blur 49.8 images/sec 41.9 images/sec
Photo processing 98.6 images/sec 73.3 images/sec
Ray tracing 19.6 Mpixels/sec 30.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2289 1782
Geekbench 6 (багатоядерний) 10847 11367

PassMark

Integer math 84.5 GOps/sec 133.5 GOps/sec
Floating point math 62.7 GOps/sec 78 GOps/sec
Find prime numbers 85M Primes/sec 181M Primes/sec
Random string sorting 32M Strings/sec 63.7M Strings/sec
Data encryption 17.1 GBytes/sec 38 GBytes/sec
Data compression 314.2 MBytes/sec 588.3 MBytes/sec
Physics 1543 Frames/sec 1637 Frames/sec
Extended instructions 19.5B Matrices/sec 36.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3586 2705
Passmark CPU (багатоядерний) 25585 38748

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 25 листопада 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Немає даних
Номер моделі i5-13450HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (16EU) Немає

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 12 32
Частота 2,4 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 16
Кількість потоків 16 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 24x 35x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 AM4
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (16EU) Немає даних
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1450 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 128 Немає даних
TMUs 8 Немає даних
ROPs 4 Немає даних
Обчислювальні блоки 16 Немає даних
TGP 6-15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,37 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR4-3200
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 13450HX Сайт AMD Ryzen 9 3950X
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 13450HX чи AMD Ryzen 9 3950X?

Intel Core i5 13450HX краще підходить для ігор завдяки вищій одноядерній продуктивності (Cinebench R23: 1842 проти 1293). Він забезпечує більшу частоту кадрів у більшості сучасних ігор, особливо в поєднанні з потужною відеокартою.

Чи варто купувати AMD Ryzen 9 3950X у 2025 році?

Так, якщо вам потрібна максимальна багатопотокова продуктивність для рендерингу, відеомонтажу або компіляції. Однак для ігор та енергоефективності краще розглянути новіші моделі, такі як Intel Core i5 13450HX.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Intel Core i5 13450HX споживає менше енергії, оскільки є мобільним чипом. AMD Ryzen 9 3950X вимагає потужнішого охолодження та блоку живлення.

Чи можна порівнювати мобільний і десктопний процесори?

Так, але важливо враховувати сценарій використання. Intel Core i5 13450HX призначений для ноутбуків, тоді як AMD Ryzen 9 3950X — для стаціонарних ПК. Вибір залежить від того, чи потрібна вам мобільність або максимальна потужність.

Який процесор краще для роботи з відео та 3D-моделюванням?

AMD Ryzen 9 3950X краще підходить для багатопотокових завдань завдяки 16 ядрам — у Cinebench R23 він набирає 22876 балів проти 14906 у Intel. Для рендерингу та компіляції він буде значно швидшим.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.