Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 13450HX vs Apple M1 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5-13450HX та Apple M1 Ultra — це два потужні процесори з різною архітектурою, призначені для різних завдань. Перший — мобільний чип для ігрових ноутбуків і робочих станцій, другий — флагманський ARM-процесор для Mac Studio та MacBook Pro. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Apple M1 Ultra виграє в багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 23841 проти 14906) та енергоефективності, що робить його ідеальним для відеомонтажу, компіляції та інших ресурсомістких завдань. Intel Core i5-13450HX, у свою чергу, демонструє вищу однопотокову продуктивність (Cinebench R23: 1842 проти 1510), що важливо для ігор і деяких додатків. Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність на Mac — обирайте M1 Ultra. Для ігор і сумісності з Windows — i5-13450HX.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M1 Ultra значно потужніший у Cinebench R23 (23841 проти 14906) та Geekbench 6 (18530 проти 10847), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність: i5-13450HX випереджає M1 Ultra в одноядерному Cinebench R23 (1842 проти 1510), але поступається в Geekbench 6 (2289 проти 2436).
  • Енергоефективність: обидва мають максимальний бал 100, але M1 Ultra досягає вищої продуктивності на ват завдяки ARM-архітектурі.
  • Інтегрована графіка: M1 Ultra має кращу інтегровану графіку (53 проти 36), що важливо для відео та графічних завдань без дискретної відеокарти.
  • Швидкість обробки даних: M1 Ultra значно швидший у стисненні файлів (2000 MB/s проти 943.2 MB/s) та компіляції Clang (189 Klines/s проти 76.5 Klines/s).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1842 1510
Cinebench R23 (багатоядерний) 14906 23841

GeekBench v6

File compression 943.2 MB/sec 2000 MB/sec
Clang compilation 76.5 Klines/sec 189 Klines/sec
HTML 5 Browser 238.8 pages/sec 513.5 pages/sec
PDF Renderer 310.4 Mpixels/sec 548.8 Mpixels/sec
Text processing 236 pages/sec 250.5 pages/sec
Background blur 49.8 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 98.6 images/sec 151.4 images/sec
Ray tracing 19.6 Mpixels/sec 27.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2289 2436
Geekbench 6 (багатоядерний) 10847 18530

PassMark

Integer math 84.5 GOps/sec 92.7 GOps/sec
Floating point math 62.7 GOps/sec 130.5 GOps/sec
Find prime numbers 85M Primes/sec 541M Primes/sec
Random string sorting 32M Strings/sec 67.1M Strings/sec
Data encryption 17.1 GBytes/sec 25 GBytes/sec
Data compression 314.2 MBytes/sec 559.4 MBytes/sec
Physics 1543 Frames/sec 5533 Frames/sec
Extended instructions 19.5B Matrices/sec 23.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3586 3868
Passmark CPU (багатоядерний) 25585 41175

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 8 березня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M1
Номер моделі i5-13450HX APL1106/APL1W06
Інтегрована графіка UHD Graphics (16EU) Apple M1 Ultra GPU (64-core)

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 12 16
Частота 2,4 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 1,8 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 20
Кількість потоків 16 20
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 24x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 48 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 70 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 114 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (16EU) Apple M1 Ultra GPU (64-core)
Частота GPU 350 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 128 8192
TMUs 8 512
ROPs 4 256
Обчислювальні блоки 16 1024
TGP 6-15 Вт 120 Вт
IGPU FLOPS 0,37 терафлопс 21,2 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 16
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 800 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 13450HX Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5-13450HX чи Apple M1 Ultra?

Intel Core i5-13450HX зазвичай кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та сумісності з Windows, хоча M1 Ultra може бути потужнішим у багатопотокових сценаріях.

Чи варто вибирати Apple M1 Ultra для відеомонтажу?

Так, M1 Ultra з високою багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 23841) та енергоефективністю чудово підходить для відеомонтажу, особливо в екосистемі Apple.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають максимальний бал 100 за енергоефективність, але M1 Ultra зазвичай споживає менше енергії при виконанні аналогічних завдань завдяки ARM-архітектурі.

Чи можна порівнювати Intel Core i5-13450HX та Apple M1 Ultra за ціною?

Ціна не вказана, але M1 Ultra зазвичай дорожчий і доступний лише в Mac, тоді як i5-13450HX зустрічається в ширшому асортименті ноутбуків.

Який процесор кращий для компіляції коду?

Apple M1 Ultra значно швидший у компіляції Clang (189 Klines/s проти 76.5 Klines/s), що робить його кращим вибором для розробників.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.