Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 13450HX vs Apple M2

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 13450HX та Apple M2 — це два потужні процесори, які представляють різні архітектури: x86 від Intel та ARM від Apple. Перший орієнтований на ігрові та робочі ноутбуки з високою багатопотоковою продуктивністю, тоді як другий — на енергоефективність і плавну роботу в екосистемі Mac. Обидва чипи мають інтегровану графіку, але підходи до її реалізації суттєво відрізняються. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Intel Core i5 13450HX виграє в багатопотокових завданнях завдяки вищим показникам Cinebench R23 (14906 проти 8667) та Passmark (25585 проти 15547). Він краще підходить для відеомонтажу, 3D-рендерингу та ігор. Apple M2, своєю чергою, демонструє кращу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2589 проти 2289) і значно вищу швидкість стиснення файлів (1130 MB/s проти 943 MB/s). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте Intel. Якщо важливі енергоефективність і робота в macOS — Apple M2.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i5 13450HX значно випереджає Apple M2 у Cinebench R23 (14906 проти 8667) та Passmark (25585 проти 15547), що робить його кращим для ресурсомістких завдань.
  • Однопотокова продуктивність: Apple M2 має вищий результат у Geekbench 6 (2589 проти 2289) та Passmark одноядерний (3901 проти 3586), що забезпечує швидшу реакцію в повсякденних додатках.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальний бал 100 за енергоефективність, але Apple M2 традиційно споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що подовжує час автономної роботи.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i5 13450HX має вищий бал за інтегровану графіку (36 проти 31), що дає перевагу в легких іграх та графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Творчі завдання: Apple M2 швидше стискає файли (1130 MB/s проти 943 MB/s) та обробляє текст (257 стор./с проти 236), тоді як Intel лідирує в рейтрейсингу (19,6 Mpixels/s проти 10,5) та фотообробці.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1842 1581
Cinebench R23 (багатоядерний) 14906 8667

GeekBench v6

File compression 943.2 MB/sec 1130 MB/sec
Clang compilation 76.5 Klines/sec 80.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 238.8 pages/sec 235.3 pages/sec
PDF Renderer 310.4 Mpixels/sec 266.1 Mpixels/sec
Text processing 236 pages/sec 257.4 pages/sec
Background blur 49.8 images/sec 42.1 images/sec
Photo processing 98.6 images/sec 107 images/sec
Ray tracing 19.6 Mpixels/sec 10.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2289 2589
Geekbench 6 (багатоядерний) 10847 10122

PassMark

Integer math 84.5 GOps/sec 37 GOps/sec
Floating point math 62.7 GOps/sec 37.9 GOps/sec
Find prime numbers 85M Primes/sec 175M Primes/sec
Random string sorting 32M Strings/sec 23.9M Strings/sec
Data encryption 17.1 GBytes/sec 9.5 GBytes/sec
Data compression 314.2 MBytes/sec 187.3 MBytes/sec
Physics 1543 Frames/sec 1684 Frames/sec
Extended instructions 19.5B Matrices/sec 7.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3586 3901
Passmark CPU (багатоядерний) 25585 15547

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 6 червня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M2
Номер моделі i5-13450HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (16EU) Apple M2 GPU

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 4
Частота 2,4 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 1,8 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 16 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 24x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 18 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 20 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (16EU) Apple M2 GPU
Частота GPU 350 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 128 1024
TMUs 8 64
ROPs 4 32
Обчислювальні блоки 16 128
TGP 6-15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,37 терафлопс 2,86 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 24 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 102,4 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 13450HX Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 13450HX чи Apple M2?

Intel Core i5 13450HX кращий для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та сумісності з більшістю ігор на Windows. Apple M2 має обмежену ігрову бібліотеку через екосистему macOS.

Чи підходить Apple M2 для відеомонтажу?

Так, Apple M2 добре справляється з відеомонтажем у Final Cut Pro завдяки оптимізації, але в багатопотокових завданнях, як-от рендеринг, Intel Core i5 13450HX може бути швидшим.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Apple M2 споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що забезпечує довшу автономну роботу в MacBook.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Ціна залежить від конфігурації пристрою. Intel Core i5 13450HX зазвичай встановлюється в доступніші ноутбуки, тоді як Apple M2 — у преміальні MacBook Air/Pro.

Який процесор кращий для програмування та компіляції?

Apple M2 трохи швидший у компіляції Clang (80,4 Klines/s проти 76,5), але Intel Core i5 13450HX кращий для багатопотокових завдань, як-от паралельна компіляція.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.