Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 13450HX vs Apple M2 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 13450HX та Apple M2 Max — це два потужні процесори 2023 року, які представляють різні архітектури: x86 від Intel та ARM від Apple. Перший орієнтований на ігрові та робочі ноутбуки з Windows, другий — на професійні MacBook Pro. Вони мають різні підходи до продуктивності та енергоспоживання, тому вибір залежить від ваших завдань.

Короткий висновок. Apple M2 Max виграє в енергоефективності, однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 2695 проти 2289) та багатопотокових завданнях (Geekbench 6: 14891 проти 10847). Він також значно швидший у роботі з файлами та компіляції. Intel Core i5 13450HX має вищий одноядерний результат у Cinebench R23 (1842 проти 1625) і кращу інтегровану графіку для ігор без дискретної відеокарти. Для професійної роботи та автономності краще обрати M2 Max, для ігор та сумісності з Windows — i5 13450HX.

Основні відмінності

  • Apple M2 Max має вищу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2695 проти 2289) та Passmark (4143 проти 3586).
  • Intel Core i5 13450HX перевершує M2 Max в одноядерному Cinebench R23 (1842 проти 1625).
  • У багатопотокових тестах M2 Max лідирує: Geekbench 6 (14891 проти 10847) та Passmark (26633 проти 25585).
  • M2 Max значно швидший у реальних завданнях: стиснення файлів (1690 MB/s проти 943 MB/s) та компіляція Clang (131.8 Klines/s проти 76.5 Klines/s).
  • Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100), але M2 Max пропонує вищу продуктивність на ват.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1842 1625
Cinebench R23 (багатоядерний) 14906 14767

GeekBench v6

File compression 943.2 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 76.5 Klines/sec 131.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 238.8 pages/sec 368.6 pages/sec
PDF Renderer 310.4 Mpixels/sec 382.1 Mpixels/sec
Text processing 236 pages/sec 272.7 pages/sec
Background blur 49.8 images/sec 54.1 images/sec
Photo processing 98.6 images/sec 149.6 images/sec
Ray tracing 19.6 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2289 2695
Geekbench 6 (багатоядерний) 10847 14891

PassMark

Integer math 84.5 GOps/sec 58 GOps/sec
Floating point math 62.7 GOps/sec 73.8 GOps/sec
Find prime numbers 85M Primes/sec 361M Primes/sec
Random string sorting 32M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 17.1 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 314.2 MBytes/sec 337.1 MBytes/sec
Physics 1543 Frames/sec 3827 Frames/sec
Extended instructions 19.5B Matrices/sec 13.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3586 4143
Passmark CPU (багатоядерний) 25585 26633

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 17 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M2
Номер моделі i5-13450HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (16EU) Apple M2 Max GPU (38-core)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 8
Частота 2,4 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 1,8 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 12
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 24x 35x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 50 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 67 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (16EU) Apple M2 Max GPU (38-core)
Частота GPU 350 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 128 4864
TMUs 8 304
ROPs 4 152
Обчислювальні блоки 16 608
TGP 6-15 Вт 70 Вт
IGPU FLOPS 0,37 терафлопс 13,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 409,6 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 13450HX Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 13450HX чи Apple M2 Max?

Intel Core i5 13450HX має кращу інтегровану графіку та сумісність з Windows, тому для ігор без дискретної відеокарти він кращий. Однак з потужною відеокартою M2 Max може бути продуктивнішим у деяких іграх, оптимізованих під macOS.

Чи варто вибирати Apple M2 Max для професійної роботи?

Так, M2 Max чудово підходить для відеомонтажу, програмування та роботи з графікою завдяки високій багатопотоковій продуктивності та енергоефективності, що забезпечує довгу автономність.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності 100, але архітектура ARM від Apple зазвичай забезпечує менше споживання енергії при тій самій продуктивності, що робить M2 Max більш економним.

Чи можна порівнювати Intel Core i5 13450HX та Apple M2 Max за кількістю ядер?

Пряме порівняння ядер ускладнене через різну архітектуру. Intel має гібридну архітектуру (P-cores та E-cores), а Apple — уніфіковані ядра. Краще орієнтуватися на бенчмарки.

Який процесор кращий для роботи з багатозадачністю?

Apple M2 Max показує вищі результати в багатопотокових тестах (Geekbench 6: 14891 проти 10847), тому він краще справляється з одночасною роботою кількох додатків та важкими обчисленнями.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.