Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 13450HX vs Intel Core i7 11700K

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 13450HX (2023) та Intel Core i7 11700K (2021) — два потужні процесори від Intel, які належать до різних поколінь. Перший — мобільний чип для ноутбуків, другий — десктопний для настільних ПК. Обидва демонструють високий рівень продуктивності, але мають різні сильні сторони: 13450HX виграє в одноядерних тестах, а 11700K — у деяких багатоядерних сценаріях. Розберімося, який з них краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Intel Core i5 13450HX і Intel Core i7 11700K мають майже однаковий загальний рейтинг (57 vs 56), але орієнтовані на різні платформи. 13450HX випереджає в одноядерній продуктивності (Cinebench R23: 1842 vs 1569) та енергоефективності, що робить його чудовим вибором для сучасних ноутбуків. 11700K, у свою чергу, демонструє вищі результати в Clang compilation (85.6 vs 76.5 Klines/sec) і PDF Renderer, що може бути корисним для робочих станцій. Якщо вам потрібен мобільний CPU з відмінною однопотоковою швидкістю — обирайте 13450HX. Для десктопних збірок з акцентом на компіляцію та рендеринг — 11700K.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core i5 13450HX перевершує i7 11700K у Cinebench R23 (1842 проти 1569) та Passmark (3586 проти 3402), що забезпечує кращу швидкодію в більшості ігор та повсякденних завдань.
  • Багатоядерна продуктивність: У Cinebench R23 результати майже однакові (14906 vs 15011), але 11700K виграє в Clang compilation (85.6 vs 76.5 Klines/sec), що важливо для розробників.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний показник (100), однак 13450HX створений для мобільних пристроїв, тому споживає менше енергії при аналогічному навантаженні.
  • Інтегрована графіка: 13450HX має трохи вищий бал (36 vs 35), що дає невелику перевагу в базових графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу та платформа: 13450HX (2023) — мобільний чип для ноутбуків, тоді як 11700K (2021) — десктопний для настільних ПК, що визначає їхню сферу застосування.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1842 1569
Cinebench R23 (багатоядерний) 14906 15011

GeekBench v6

File compression 943.2 MB/sec 829.7 MB/sec
Clang compilation 76.5 Klines/sec 85.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 238.8 pages/sec 211.8 pages/sec
PDF Renderer 310.4 Mpixels/sec 338.9 Mpixels/sec
Text processing 236 pages/sec 227.4 pages/sec
Background blur 49.8 images/sec 52.3 images/sec
Photo processing 98.6 images/sec 85.1 images/sec
Ray tracing 19.6 Mpixels/sec 18.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2289 2372
Geekbench 6 (багатоядерний) 10847 10622

PassMark

Integer math 84.5 GOps/sec 86.9 GOps/sec
Floating point math 62.7 GOps/sec 51.3 GOps/sec
Find prime numbers 85M Primes/sec 67M Primes/sec
Random string sorting 32M Strings/sec 36.8M Strings/sec
Data encryption 17.1 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 314.2 MBytes/sec 324.4 MBytes/sec
Physics 1543 Frames/sec 1050 Frames/sec
Extended instructions 19.5B Matrices/sec 23.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3586 3402
Passmark CPU (багатоядерний) 25585 24585

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 3 січня 2023 16 березня 2021
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Rocket Lake
Номер моделі i5-13450HX i7-11700K
Інтегрована графіка UHD Graphics (16EU) UHD Graphics 750

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 2,4 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц 5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 24x 36x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 125 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 LGA-1200
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (16EU) Intel UHD Graphics 750
Частота GPU 350 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 1300 МГц
Шейдерні блоки 128 256
TMUs 8 64
ROPs 4 32
Обчислювальні блоки 16 32
TGP 6-15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,37 терафлопс 0,67 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR4-3200
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 50 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 13450HX Сайт Intel Core i7 11700K
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: i5 13450HX чи i7 11700K?

Intel Core i5 13450HX має вищу одноядерну продуктивність (Cinebench R23: 1842 vs 1569), що робить його кращим вибором для більшості ігор, особливо в мобільному сегменті.

Чи можна порівнювати мобільний і десктопний процесори?

Так, але важливо враховувати платформу: i5 13450HX призначений для ноутбуків, а i7 11700K — для настільних ПК. Для стаціонарного ПК 11700K буде зручнішим через можливість апгрейду.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100), але 13450HX оптимізований для роботи в ноутбуках, тому споживає менше енергії при аналогічному навантаженні.

Що краще для рендерингу та компіляції?

Intel Core i7 11700K виграє в Clang compilation (85.6 vs 76.5 Klines/sec) та PDF Renderer, що робить його кращим для професійних завдань, пов'язаних з компіляцією та обробкою PDF.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core i5 13450HX має незначну перевагу (36 vs 35), що може бути корисним для базових графічних завдань без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.