Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1345U vs Apple M1 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1345U та Apple M1 Max — два процесори з абсолютно різною філософією. Перший створений для тонких ноутбуків на Windows, другий — флагманський ARM-чіп Apple для професійних MacBook. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні реальні показники в бенчмарках, багатопотокову продуктивність, енергоефективність та інтегровану графіку, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. Незважаючи на майже однаковий загальний рейтинг (53 проти 56), Apple M1 Max демонструє значно вищу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (12411 проти 8198) та Geekbench 6 (12673 проти 7735). Він також набагато швидший у стисненні файлів, компіляції коду та обробці фото. Проте Intel Core i5 1345U виграє в одноядерному Cinebench (1773 проти 1542) і має вищий бал за однопотокову продуктивність (66 проти 62). Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність. Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність та професійна робота — обирайте M1 Max. Для легких завдань та економії бюджету i5 1345U також буде гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M1 Max майже вдвічі швидший за i5 1345U в Cinebench R23 (12411 проти 8198) та Geekbench 6 (12673 проти 7735).
  • Одноядерна продуктивність: Intel Core i5 1345U випереджає M1 Max у Cinebench R23 (1773 проти 1542), але M1 Max трохи кращий у Geekbench 6 (2431 проти 2371).
  • Швидкість стиснення та компіляції: M1 Max обробляє файли зі швидкістю 1450 MB/сек (проти 513.6) та компілює 105.1 Klines/сек (проти 61.9), що робить його кращим для розробників.
  • Інтегрована графіка: M1 Max має вищий бал за графіку (35 проти 28) та значно швидше обробляє фото (122.8 проти 63.5 зображень/сек).
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальні 100 балів, але M1 Max досягає вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1773 1542
Cinebench R23 (багатоядерний) 8198 12411

GeekBench v6

File compression 513.6 MB/sec 1450 MB/sec
Clang compilation 61.9 Klines/sec 105.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 127.2 pages/sec 329.2 pages/sec
PDF Renderer 213.1 Mpixels/sec 317 Mpixels/sec
Text processing 228.9 pages/sec 249.6 pages/sec
Background blur 40.5 images/sec 42.2 images/sec
Photo processing 63.5 images/sec 122.8 images/sec
Ray tracing 14 Mpixels/sec 14.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2371 2431
Geekbench 6 (багатоядерний) 7735 12673

PassMark

Integer math 54.8 GOps/sec 46.5 GOps/sec
Floating point math 36.8 GOps/sec 64.8 GOps/sec
Find prime numbers 54M Primes/sec 279M Primes/sec
Random string sorting 19M Strings/sec 32.9M Strings/sec
Data encryption 10.5 GBytes/sec 12.3 GBytes/sec
Data compression 166 MBytes/sec 275.8 MBytes/sec
Physics 890 Frames/sec 2822 Frames/sec
Extended instructions 9.3B Matrices/sec 12B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3510 3837
Passmark CPU (багатоядерний) 15091 22075

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 18 жовтня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M1
Номер моделі i5-1345U Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) Apple M1 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 8
Частота 1.6 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц Немає даних
Ядер 8 2
Потоковий 8 2
Частота 1,2 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 10
Кількість потоків 12 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 16x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 50 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 57 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) Apple M1 Max GPU (32-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 640 4096
TMUs 40 256
ROPs 20 128
Обчислювальні блоки 80 512
TGP 15 Вт 60 Вт
IGPU FLOPS 1,6 терафлопс 10,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 8
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 409,6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1345U Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

Apple M1 Max має вищий бал за інтегровану графіку (35 проти 28) та кращу обробку зображень, що робить його більш придатним для ігор. Однак i5 1345U також здатний запускати більшість сучасних ігор на низьких налаштуваннях.

Чи підходить Intel Core i5 1345U для відеомонтажу?

Так, але M1 Max значно швидший у багатопотокових завданнях, таких як рендеринг та компіляція. Для професійного відеомонтажу M1 Max буде кращим вибором.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але M1 Max досягає вищої продуктивності при тому ж споживанні енергії, що робить його більш ефективним для складних завдань.

Чи можна порівнювати x86 та ARM процесори напряму?

Так, за допомогою бенчмарків, які вимірюють реальну продуктивність. M1 Max показує кращі результати в багатопотокових тестах, тоді як i5 1345U виграє в деяких одноядерних сценаріях.

Який процесор обрати для роботи з кодом?

Apple M1 Max значно швидший у компіляції (105.1 Klines/сек проти 61.9) та стисненні файлів, що робить його кращим вибором для розробників програмного забезпечення.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.