Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1345U vs Apple M1 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1345U та Apple M1 Ultra — це два абсолютно різних процесори за призначенням і архітектурою. Перший — енергоефективний мобільний чип для ультрабуків із 10 ядрами (2 продуктивних + 8 ефективних), випущений у 2023 році. Другий — флагманський настільний процесор Apple із 20 ядрами (16 продуктивних + 4 ефективних), створений для професійних робочих станцій Mac Studio. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності в продуктивності, енергоефективності та сценаріях використання.

Короткий висновок. Apple M1 Ultra значно перевершує Intel Core i5 1345U в багатопотокових завданнях: у Cinebench R23 багатоядерний результат M1 Ultra майже втричі вищий (23841 проти 8198), а в Geekbench 6 — більш ніж удвічі (18530 проти 7735). Однак i5 1345U демонструє вищу однопотокову продуктивність у Cinebench R23 (1773 проти 1510) і має кращий показник енергоефективності за даними scores. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для відеомонтажу, 3D-рендерингу чи компіляції коду, M1 Ultra — очевидний вибір. Для повсякденних завдань і мобільності Intel Core i5 1345U буде достатньо, особливо в легких ноутбуках.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Apple M1 Ultra майже втричі потужніший за Intel Core i5 1345U в Cinebench R23 (23841 vs 8198) і в 2.7 раза в Passmark CPU (41175 vs 15091).
  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i5 1345U випереджає M1 Ultra в Cinebench R23 (1773 vs 1510), але M1 Ultra лідирує в Geekbench 6 (2436 vs 2371) та Passmark (3868 vs 3510).
  • Інтегрована графіка: M1 Ultra має значно потужнішу графічну підсистему (53 бали проти 28), що робить його кращим для роботи з відео та 3D-графікою.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100 за шкалою енергоефективності, але M1 Ultra досягає цього при значно вищій продуктивності, що свідчить про кращу архітектуру.
  • Сфера застосування: Intel Core i5 1345U призначений для тонких і легких ноутбуків, тоді як Apple M1 Ultra — для стаціонарних робочих станцій, де пріоритетом є максимальна обчислювальна потужність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1773 1510
Cinebench R23 (багатоядерний) 8198 23841

GeekBench v6

File compression 513.6 MB/sec 2000 MB/sec
Clang compilation 61.9 Klines/sec 189 Klines/sec
HTML 5 Browser 127.2 pages/sec 513.5 pages/sec
PDF Renderer 213.1 Mpixels/sec 548.8 Mpixels/sec
Text processing 228.9 pages/sec 250.5 pages/sec
Background blur 40.5 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 63.5 images/sec 151.4 images/sec
Ray tracing 14 Mpixels/sec 27.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2371 2436
Geekbench 6 (багатоядерний) 7735 18530

PassMark

Integer math 54.8 GOps/sec 92.7 GOps/sec
Floating point math 36.8 GOps/sec 130.5 GOps/sec
Find prime numbers 54M Primes/sec 541M Primes/sec
Random string sorting 19M Strings/sec 67.1M Strings/sec
Data encryption 10.5 GBytes/sec 25 GBytes/sec
Data compression 166 MBytes/sec 559.4 MBytes/sec
Physics 890 Frames/sec 5533 Frames/sec
Extended instructions 9.3B Matrices/sec 23.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3510 3868
Passmark CPU (багатоядерний) 15091 41175

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 8 березня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M1
Номер моделі i5-1345U APL1106/APL1W06
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) Apple M1 Ultra GPU (64-core)

Процесор

Ядер 2 16
Потоковий 4 16
Частота 1.6 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1,2 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 20
Кількість потоків 12 20
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 16x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 48 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 70 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 114 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) Apple M1 Ultra GPU (64-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 640 8192
TMUs 40 512
ROPs 20 256
Обчислювальні блоки 80 1024
TGP 15 Вт 120 Вт
IGPU FLOPS 1,6 терафлопс 21,2 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 16
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 800 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1345U Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 1345U чи Apple M1 Ultra?

Apple M1 Ultra має потужнішу інтегровану графіку (53 бали проти 28), що забезпечує кращу продуктивність в іграх. Однак i5 1345U може бути сумісним із більшою кількістю ігор через архітектуру x86.

Чи можна використовувати Intel Core i5 1345U для професійного відеомонтажу?

Так, але з обмеженнями. Для легкого монтажу в 1080p i5 1345U підійде, але для 4K-проектів і складних ефектів краще обрати M1 Ultra через вищу багатоядерну продуктивність.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i5 1345U чи Apple M1 Ultra?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але M1 Ultra досягає цього при значно вищій продуктивності, що робить його ефективнішим у перерахунку на ват.

Який процесор краще підходить для програмування та компіляції коду?

Apple M1 Ultra значно швидший: у тесті Clang compilation він показує 189 Klines/sec проти 61.9 Klines/sec у i5 1345U, що робить його кращим вибором для розробників.

Чи варто купувати Intel Core i5 1345U у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен енергоефективний процесор для офісних завдань, веб-серфінгу та легкого мультимедіа в компактному ноутбуці. Для важких обчислень краще розглянути M1 Ultra.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.