Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1345U vs Apple M2 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1345U та Apple M2 Max — два процесори, які представляють різні філософії: перший створений для енергоефективних ультрабуків на Windows, другий — флагманський чип Apple для професійних завдань. Незважаючи на однакову дату виходу (січень 2023), вони кардинально відрізняються за архітектурою, продуктивністю та цільовою аудиторією. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, бенчмарки та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M2 Max значно випереджає Intel Core i5 1345U за багатопотоковою продуктивністю (майже вдвічі вищий результат у Cinebench R23 багатоядерному — 14767 проти 8198) та інтегрованою графікою. Він також демонструє кращі показники в обробці фото, компіляції коду та рендерингу. Однак Intel Core i5 1345U не поступається в одноядерних завданнях (Cinebench R23 одноядерний — 1773 проти 1625) і має вищу енергоефективність у легких сценаріях. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для відеомонтажу, 3D-моделювання або програмування — обирайте M2 Max. Для офісних завдань, веб-серфінгу та роботи з документами цілком вистачить i5 1345U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Apple M2 Max майже вдвічі потужніший за Intel Core i5 1345U (Cinebench R23 багатоядерний — 14767 проти 8198, Geekbench 6 багатоядерний — 14891 проти 7735).
  • Інтегрована графіка: M2 Max значно краще справляється з графічними завданнями (Photo processing — 149.6 images/sec проти 63.5, Ray tracing — 17 Mpixels/sec проти 14).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний рейтинг енергоефективності (100), але M2 Max досягає вищої продуктивності на ват завдяки архітектурі ARM.
  • Одноядерна продуктивність: Intel Core i5 1345U трохи швидший в одноядерних тестах Cinebench R23 (1773 проти 1625), але M2 Max випереджає в Geekbench 6 одноядерному (2695 проти 2371).
  • Швидкість роботи з файлами: M2 Max значно швидше стискає файли (1690 MB/sec проти 513.6 MB/sec) та компілює код (131.8 Klines/sec проти 61.9 Klines/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1773 1625
Cinebench R23 (багатоядерний) 8198 14767

GeekBench v6

File compression 513.6 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 61.9 Klines/sec 131.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 127.2 pages/sec 368.6 pages/sec
PDF Renderer 213.1 Mpixels/sec 382.1 Mpixels/sec
Text processing 228.9 pages/sec 272.7 pages/sec
Background blur 40.5 images/sec 54.1 images/sec
Photo processing 63.5 images/sec 149.6 images/sec
Ray tracing 14 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2371 2695
Geekbench 6 (багатоядерний) 7735 14891

PassMark

Integer math 54.8 GOps/sec 58 GOps/sec
Floating point math 36.8 GOps/sec 73.8 GOps/sec
Find prime numbers 54M Primes/sec 361M Primes/sec
Random string sorting 19M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 10.5 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 166 MBytes/sec 337.1 MBytes/sec
Physics 890 Frames/sec 3827 Frames/sec
Extended instructions 9.3B Matrices/sec 13.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3510 4143
Passmark CPU (багатоядерний) 15091 26633

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 17 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M2
Номер моделі i5-1345U Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) Apple M2 Max GPU (38-core)

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 8
Частота 1.6 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1,2 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 12
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 16x 35x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 50 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 67 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) Apple M2 Max GPU (38-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 640 4864
TMUs 40 304
ROPs 20 152
Обчислювальні блоки 80 608
TGP 15 Вт 70 Вт
IGPU FLOPS 1,6 терафлопс 13,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 8
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 409,6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1345U Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 1345U чи Apple M2 Max?

Apple M2 Max має потужнішу інтегровану графіку, що забезпечує вищу продуктивність в іграх, сумісних з macOS. Однак для Windows-ігор Intel Core i5 1345U може бути кращим вибором через ширшу сумісність.

Чи варто обирати Intel Core i5 1345U замість Apple M2 Max для офісних завдань?

Так, для роботи з документами, електронною поштою та веб-серфінгу Intel Core i5 1345U є достатньо продуктивним і часто дешевшим, що робить його гарним вибором для офісних ноутбуків.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i5 1345U чи Apple M2 Max?

Обидва мають максимальний рейтинг енергоефективності, але Apple M2 Max забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж рівні споживання енергії, що робить його ефективнішим для складних завдань.

Чи підходить Apple M2 Max для відеомонтажу та 3D-моделювання?

Так, завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний — 14767) та потужній графіці, M2 Max чудово справляється з відеомонтажем, рендерингом та 3D-моделюванням.

Який процесор має кращу одноядерну продуктивність: Intel Core i5 1345U чи Apple M2 Max?

За тестом Cinebench R23 одноядерний Intel Core i5 1345U трохи випереджає M2 Max (1773 проти 1625), але в Geekbench 6 одноядерному M2 Max показує вищий результат (2695 проти 2371).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.