Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1345U vs Apple M2 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1345U та Apple M2 Ultra — два процесори з абсолютно різними цільовими аудиторіями. Перший створений для ультрабуків із акцентом на енергоефективність, другий — флагманський чип для професійних Mac, що вражає багатоядерною потужністю. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні сторони, бенчмарки та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M2 Ultra значно перевершує Intel Core i5 1345U за багатоядерною продуктивністю (Cinebench R23: 28924 проти 8198) та інтегрованою графікою (оцінка 64 проти 28). Він також лідирує в однопотокових тестах і професійних завданнях, як-от рендеринг або компіляція. Однак i5 1345U виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів) і є оптимальним вибором для легких ноутбуків із помірними навантаженнями. Якщо вам потрібна максимальна потужність для відеомонтажу або 3D — обирайте M2 Ultra, для повсякденної роботи та мобільності — i5 1345U.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: M2 Ultra майже в 3.5 рази потужніший у Cinebench R23 (28924 проти 8198) і в 2.8 рази в Geekbench 6 (21387 проти 7735).
  • Інтегрована графіка: Apple M2 Ultra отримав 64 бали за графіку проти 28 у Intel, що дає перевагу в рендерингу та обробці фото (170.7 проти 63.5 зображень/сек).
  • Однопотокова продуктивність: M2 Ultra випереджає i5 1345U в Geekbench 6 (2685 проти 2371) та Passmark (4200 проти 3510), але різниця не така значна.
  • Професійні завдання: M2 Ultra демонструє в 3.6 рази вищу швидкість компіляції Clang (226.4 проти 61.9 Klines/сек) і в 4.2 рази кращу обробку PDF (603.6 проти 213.1 Mpixels/сек).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальну оцінку 100, але i5 1345U споживає значно менше енергії (15 Вт TDP), що робить його ідеальним для ультрабуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1773 1735
Cinebench R23 (багатоядерний) 8198 28924

GeekBench v6

File compression 513.6 MB/sec 2140 MB/sec
Clang compilation 61.9 Klines/sec 226.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 127.2 pages/sec 569.8 pages/sec
PDF Renderer 213.1 Mpixels/sec 603.6 Mpixels/sec
Text processing 228.9 pages/sec 272.4 pages/sec
Background blur 40.5 images/sec 56.5 images/sec
Photo processing 63.5 images/sec 170.7 images/sec
Ray tracing 14 Mpixels/sec 33.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2371 2685
Geekbench 6 (багатоядерний) 7735 21387

PassMark

Integer math 54.8 GOps/sec 117.6 GOps/sec
Floating point math 36.8 GOps/sec 148.8 GOps/sec
Find prime numbers 54M Primes/sec 711M Primes/sec
Random string sorting 19M Strings/sec 83.5M Strings/sec
Data encryption 10.5 GBytes/sec 32 GBytes/sec
Data compression 166 MBytes/sec 682.5 MBytes/sec
Physics 890 Frames/sec 7511 Frames/sec
Extended instructions 9.3B Matrices/sec 30.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3510 4200
Passmark CPU (багатоядерний) 15091 50318

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 5 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M2
Номер моделі i5-1345U Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) Apple M2 Max GPU (76-core)

Процесор

Ядер 2 16
Потоковий 4 16
Частота 1.6 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц Немає даних
Ядер 8 8
Потоковий 8 8
Частота 1,2 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 24
Кількість потоків 12 24
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 16x 35x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 64 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 80 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 134 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) Apple M2 Max GPU (76-core)
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1250 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 640 Немає даних
TMUs 40 Немає даних
ROPs 20 Немає даних
Обчислювальні блоки 80 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,6 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 16
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 800 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1345U Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Apple M2 Ultra має потужнішу інтегровану графіку (64 бали проти 28), що забезпечує кращу продуктивність у сучасних іграх. Однак i5 1345U може бути достатнім для казуальних ігор завдяки енергоефективності.

Чи варто вибирати Intel Core i5 1345U для відеомонтажу?

Для легкого монтажу та роботи з Full HD — так, але для 4K-проектів M2 Ultra значно потужніший (багатоядерний Cinebench 28924 проти 8198). Якщо бюджет обмежений, i5 1345U впорається з базовими завданнями.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають 100 балів за енергоефективність, але Intel Core i5 1345U споживає всього 15 Вт, тоді як M2 Ultra потребує значно більше енергії (до 60 Вт). Для автономності ноутбука i5 1345U вигідніший.

Для яких завдань підходить Apple M2 Ultra?

M2 Ultra ідеальний для професійної роботи: 3D-рендеринг, відеомонтаж, компіляція коду, наукові розрахунки. Його багатоядерна потужність (50318 Passmark) робить його лідером у цих сферах.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Так, але вони належать до різних сегментів: i5 1345U — бюджетний варіант для мас-маркету, а M2 Ultra — преміальний чип для Mac Pro/Studio. Різниця в ціні може бути в рази.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.