Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1345U vs Apple M4 (10-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1345U та Apple M4 (10-Core) — два сучасні процесори, що представляють різні архітектури та філософії. Перший створений для енергоефективних ультрабуків на Windows, другий — серце новітніх Mac. Порівняймо їх за ключовими параметрами: однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, інтегрованою графікою, енергоспоживанням та реальними бенчмарками, щоб визначити, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Apple M4 (10-Core) значно випереджає Intel Core i5 1345U за продуктивністю в усіх сценаріях: однопотокові тести Geekbench 6 показують перевагу на 62%, багатопотокові — майже вдвічі. M4 також демонструє кращу інтегровану графіку (40 проти 28 балів) та вищу енергоефективність. Однак Intel Core i5 1345U залишається гідним вибором для бюджетних Windows-ноутбуків, де важлива сумісність із широким спектром програмного забезпечення. Якщо вам потрібна максимальна швидкість і ви готові перейти на екосистему Apple — обирайте M4.

Основні відмінності

  • Apple M4 має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 — 3849 проти 2371 у Intel Core i5 1345U.
  • У багатопотокових завданнях M4 майже вдвічі швидший: Cinebench R23 багатоядерний — 12124 проти 8198.
  • Інтегрована графіка M4 оцінюється в 40 балів, що на 43% вище, ніж 28 балів у Intel Core i5 1345U.
  • Apple M4 вийшов у травні 2024 року, тоді як Intel Core i5 1345U — у січні 2023, що робить M4 новішим і технологічно досконалішим.
  • Загальний рейтинг M4 становить 67 балів проти 53 у Intel Core i5 1345U, що підтверджує його перевагу в продуктивності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1773 2102
Cinebench R23 (багатоядерний) 8198 12124

GeekBench v6

File compression 513.6 MB/sec 1500 MB/sec
Clang compilation 61.9 Klines/sec 118.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 127.2 pages/sec 335.8 pages/sec
PDF Renderer 213.1 Mpixels/sec 396.3 Mpixels/sec
Text processing 228.9 pages/sec 357.1 pages/sec
Background blur 40.5 images/sec 72.2 images/sec
Photo processing 63.5 images/sec 141.5 images/sec
Ray tracing 14 Mpixels/sec 17.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2371 3849
Geekbench 6 (багатоядерний) 7735 15100

PassMark

Integer math 54.8 GOps/sec 72.1 GOps/sec
Floating point math 36.8 GOps/sec 50.7 GOps/sec
Find prime numbers 54M Primes/sec 251M Primes/sec
Random string sorting 19M Strings/sec 35.4M Strings/sec
Data encryption 10.5 GBytes/sec 15.4 GBytes/sec
Data compression 166 MBytes/sec 274.9 MBytes/sec
Physics 890 Frames/sec 2648 Frames/sec
Extended instructions 9.3B Matrices/sec 13.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3510 4471
Passmark CPU (багатоядерний) 15091 25080

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 7 травня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M4
Номер моделі i5-1345U Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) Apple M4 GPU (10-core)

Процесор

Ядер 2 4
Потоковий 4 4
Частота 1.6 ГГц 4,41 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц Немає даних
Ядер 8 6
Потоковий 8 6
Частота 1,2 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 10
Кількість потоків 12 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 16x 44x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 22 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 28 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) Apple M4 GPU (10-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 640 1280
TMUs 40 80
ROPs 20 40
Обчислювальні блоки 80 160
TGP 15 Вт 18 Вт
IGPU FLOPS 1,6 терафлопс 4,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5X-7500
Макс. розмір 96 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 120 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1345U Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 1345U чи Apple M4?

Apple M4 має потужнішу інтегровану графіку (40 балів проти 28), тому він краще впорається з іграми. Однак для серйозного геймінгу обидва процесорі поступаються дискретним відеокартам.

Чи варто вибирати Intel Core i5 1345U замість Apple M4 через сумісність?

Так, якщо ви використовуєте Windows-специфічне ПЗ або потребуєте широкої сумісності з периферією. Intel Core i5 1345U підтримує більше програм без емуляції.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів). Але Apple M4 досягає вищої продуктивності при тому ж рівні споживання, що робить його більш ефективним.

Чи можна порівнювати ці процесори за бенчмарками?

Так, тести Cinebench R23 та Geekbench 6 показують значну перевагу Apple M4: одноядерний — 2102 проти 1773, багатоядерний — 12124 проти 8198 у Cinebench.

Який процесор краще для роботи з відео та фото?

Apple M4 значно швидший: обробка фото — 141.5 images/sec проти 63.5, фоновий розмиття — 72.2 images/sec проти 40.5. Для творчих завдань M4 явно кращий вибір.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.