Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 13500 vs Apple M1 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Порівняння Intel Core i5 13500 та Apple M1 Max — це двобій архітектур x86 та ARM. Intel Core i5 13500, випущений у 2023 році, пропонує високу багатопотокову продуктивність завдяки гібридній архітектурі, тоді як M1 Max (2021) вражає енергоефективністю та інтегрованою графікою. Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але різняться в тестах Cinebench, Geekbench та обробці файлів. Розберімо, який з них краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core i5 13500 виграє в багатоядерних синтетичних тестах (Cinebench R23: 21007 проти 12411) і однопотоковій продуктивності (1876 проти 1542), що робить його кращим вибором для ресурсомістких завдань, як-от рендеринг або компіляція. Натомість Apple M1 Max демонструє вищу швидкість стиснення файлів (1450 MB/s проти 930.8 MB/s) і кращу енергоефективність, що ідеально для ноутбуків із тривалим часом автономної роботи. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте Intel, а для балансу продуктивності та енергоспоживання — M1 Max.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Intel Core i5 13500 набирає 21007 балів у Cinebench R23, що майже вдвічі більше, ніж 12411 у M1 Max, завдяки 14 ядрам (6+8) проти 10 ядер у M1 Max.
  • Однопотокова швидкість: Core i5 13500 лідирує в Cinebench R23 (1876 проти 1542) та Passmark одноядерному (3884 проти 3837), що важливо для ігор і повсякденних завдань.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають 100 балів, але M1 Max (архітектура ARM) традиційно споживає менше енергії в реальних сценаріях, що робить його кращим для мобільних пристроїв.
  • Інтегрована графіка: M1 Max має потужнішу інтегровану графіку (35 балів проти 43 у Intel, але в реальних тестах, як-от Photo processing, M1 Max перемагає: 122.8 images/s проти 95.8).
  • Швидкість стиснення файлів: M1 Max значно випереджає Intel у File compression (1450 MB/s проти 930.8 MB/s), що корисно для архівації та роботи з великими даними.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1876 1542
Cinebench R23 (багатоядерний) 21007 12411

GeekBench v6

File compression 930.8 MB/sec 1450 MB/sec
Clang compilation 128.5 Klines/sec 105.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 277.9 pages/sec 329.2 pages/sec
PDF Renderer 395.3 Mpixels/sec 317 Mpixels/sec
Text processing 268.6 pages/sec 249.6 pages/sec
Background blur 58.6 images/sec 42.2 images/sec
Photo processing 95.8 images/sec 122.8 images/sec
Ray tracing 18.6 Mpixels/sec 14.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2451 2431
Geekbench 6 (багатоядерний) 12573 12673

PassMark

Integer math 108.9 GOps/sec 46.5 GOps/sec
Floating point math 80.8 GOps/sec 64.8 GOps/sec
Find prime numbers 103M Primes/sec 279M Primes/sec
Random string sorting 43.7M Strings/sec 32.9M Strings/sec
Data encryption 22.8 GBytes/sec 12.3 GBytes/sec
Data compression 400.9 MBytes/sec 275.8 MBytes/sec
Physics 1661 Frames/sec 2822 Frames/sec
Extended instructions 24.6B Matrices/sec 12B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3884 3837
Passmark CPU (багатоядерний) 31854 22075

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 18 жовтня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M1
Номер моделі i5-13500 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Apple M1 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 8
Частота 2.5 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц Немає даних
Ядер 8 2
Потоковий 8 2
Частота 1,8 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 10
Кількість потоків 20 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 25x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 50 Вт
Макс. TDP (Boost) 154 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 57 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Apple M1 Max GPU (32-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1550 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 256 4096
TMUs 16 256
ROPs 8 128
Обчислювальні блоки 32 512
TGP 15 Вт 60 Вт
IGPU FLOPS 0,79 терафлопс 10,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 409,6 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 13500 Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 13500 чи Apple M1 Max?

Intel Core i5 13500 краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 1876 проти 1542) і сумісності з більшістю ігор на x86. M1 Max має обмежену підтримку ігор через архітектуру ARM.

Чи підходить Apple M1 Max для відеомонтажу?

Так, M1Max добре справляється з відеомонтажем завдяки високій швидкості стиснення файлів (1450 MB/s) та енергоефективності, що дозволяє працювати без перегріву. Однак Intel Core i5 13500 може бути швидшим у рендерингу через вищі багатоядерні показники.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Apple M1 Max на архітектурі ARM споживає менше енергії в реальних умовах, що робить його ідеальним для ноутбуків із тривалою автономністю.

Який процесор кращий для програмування та компіляції?

Intel Core i5 13500 перевершує M1 Max у Clang compilation (128.5 Klines/s проти 105.1 Klines/s) завдяки більшій кількості ядер і вищій багатоядерній продуктивності, що прискорює компіляцію коду.

Чи варто вибирати Intel Core i5 13500 замість M1 Max у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для рендерингу, ігор або роботи з багатопотоковими завданнями. M1 Max кращий для мобільності, енергоефективності та специфічних завдань, як-от стиснення файлів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.