Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 13500 vs Apple M2 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 13500 та Apple M2 Pro — два потужні процесори 2023 року, які представляють різні архітектури: x86 від Intel та ARM від Apple. Обидва мають високі показники енергоефективності (100 балів), але відрізняються в синтетичних тестах та реальних сценаріях. Core i5 13500 лідирує в багатоядерному Cinebench R23 (21007 проти 13876), тоді як M2 Pro виграє в Geekbench 6 (багатоядерний — 14489 проти 12573) та швидше стискає файли (1630 MB/s проти 930.8 MB/s). Розгляньмо ключові відмінності.

Короткий висновок. Intel Core i5 13500 краще підходить для завдань, які потребують високої багатопотокової продуктивності, наприклад, рендеринг або компіляція коду, завдяки значно вищому результату в Cinebench R23 (21007). Apple M2 Pro, своєю чергою, демонструє перевагу в однопотокових тестах (Geekbench 6 — 2666) та операціях із файлами, що робить його ідеальним для щоденної роботи, відеомонтажу та енергоефективних систем. Вибір залежить від ваших потреб: Intel — для максимальної обчислювальної потужності, Apple — для балансу продуктивності та енергоспоживання.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Intel Core i5 13500 набирає 21007 балів у Cinebench R23, що на 51% більше, ніж 13876 у M2 Pro, що робить його кращим для важких обчислень.
  • Однопотокова продуктивність: M2 Pro випереджає в Geekbench 6 (2666 проти 2451), що забезпечує швидшу реакцію в повсякденних додатках.
  • Робота з файлами: M2 Pro стискає файли зі швидкістю 1630 MB/s, майже вдвічі швидше за i5-13500 (930.8 MB/s), що важливо для архівації.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають 100 балів, але архітектура ARM M2 Pro зазвичай споживає менше енергії в ноутбуках, що подовжує автономність.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i5 13500 отримує 43 бали проти 39 у M2 Pro, що свідчить про дещо кращу вбудовану графіку для базових завдань.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1876 1589
Cinebench R23 (багатоядерний) 21007 13876

GeekBench v6

File compression 930.8 MB/sec 1630 MB/sec
Clang compilation 128.5 Klines/sec 125.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 277.9 pages/sec 356.9 pages/sec
PDF Renderer 395.3 Mpixels/sec 352.9 Mpixels/sec
Text processing 268.6 pages/sec 266.9 pages/sec
Background blur 58.6 images/sec 53.8 images/sec
Photo processing 95.8 images/sec 126.3 images/sec
Ray tracing 18.6 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2451 2666
Geekbench 6 (багатоядерний) 12573 14489

PassMark

Integer math 108.9 GOps/sec 58.1 GOps/sec
Floating point math 80.8 GOps/sec 73.9 GOps/sec
Find prime numbers 103M Primes/sec 359M Primes/sec
Random string sorting 43.7M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 22.8 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 400.9 MBytes/sec 338 MBytes/sec
Physics 1661 Frames/sec 3624 Frames/sec
Extended instructions 24.6B Matrices/sec 13.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3884 4106
Passmark CPU (багатоядерний) 31854 26571

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 17 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M2
Номер моделі i5-13500 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Apple M2 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 8
Частота 2.5 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1,8 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 12
Кількість потоків 20 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 25x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 30 Вт
Макс. TDP (Boost) 154 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 40 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Apple M2 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1550 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 256 2432
TMUs 16 152
ROPs 8 76
Обчислювальні блоки 32 304
TGP 15 Вт 35 Вт
IGPU FLOPS 0,79 терафлопс 6,8 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 204,8 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 13500 Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 13500 чи Apple M2 Pro?

Intel Core i5 13500 має вищий бал інтегрованої графіки (43 проти 39) і кращу багатопотокову продуктивність, що може дати перевагу в іграх, оптимізованих під x86. Однак для серйозного геймінгу обидва потребують дискретної відеокарти.

Чи підходить Apple M2 Pro для відеомонтажу?

Так, M2 Pro чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 — 2666) та швидкості обробки фото (126.3 images/s), що забезпечує плавну роботу з відео високої роздільної здатності.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають 100 балів за енергоефективність, але Apple M2 Pro на архітектурі ARM зазвичай споживає менше енергії в реальних умовах, що робить його кращим вибором для ноутбуків з тривалою автономністю.

Що вибрати для програмування: Intel Core i5 13500 чи Apple M2 Pro?

Для компіляції коду Intel Core i5 13500 кращий завдяки вищому результату Clang compilation (128.5 Klines/sec проти 125.3). M2 Pro краще підходить для роботи з великими файлами та щоденних завдань.

Який процесор має вищу продуктивність у Passmark?

Intel Core i5 13500 лідирує в багатоядерному Passmark (31854 проти 26571), але M2 Pro виграє в одноядерному (4106 проти 3884), що відображає різні сценарії використання.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.