Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 13500H vs AMD Ryzen 9 7845HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 13500H і AMD Ryzen 9 7845HX — це два потужних мобільних процесори, представлені на початку 2023 року. Перший належить до лінійки Raptor Lake H і пропонує збалансоване поєднання продуктивності та енергоефективності. Другий — флагман серії Dragon Range, орієнтований на максимальну обчислювальну потужність у товстих ігрових ноутбуках. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати бенчмарків і сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7845HX значно випереджає Intel Core i5 13500H у багатопотокових завданнях завдяки більшій кількості ядер і вищим частотам. У тестах Cinebench R23 багатоядерний результат Ryzen майже вдвічі вищий (26647 проти 14340), а в Geekbench 6 він набирає 15129 балів проти 11249. Однак Intel виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів, але i5 споживає менше) і пропонує гідну однопотокову продуктивність. Якщо вам потрібен процесор для ігор, рендерингу чи компіляції коду, Ryzen 9 7845HX — очевидний вибір. Для збалансованого ноутбука з тривалою автономністю i5 13500H буде практичнішим.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 7845HX майже вдвічі потужніший — 26647 балів у Cinebench R23 проти 14340 у i5 13500H.
  • Однопотокова продуктивність: AMD також попереду — 1871 бал у Cinebench R23 проти 1745, але різниця менша.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7845HX отримує 58 балів проти 34 у i5, що дає перевагу в легких іграх без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва мають максимальний показник 100, але Intel Core i5 13500H споживає менше енергії, що робить його кращим для тонких ноутбуків.
  • Спеціалізовані завдання: Ryzen 9 7845HX значно швидший у компіляції коду (120.9 Klines/sec проти 80.4) та стисненні файлів (1810 MB/sec проти 1040).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1745 1871
Cinebench R23 (багатоядерний) 14340 26647

GeekBench v6

File compression 1040 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 80.4 Klines/sec 120.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 277.6 pages/sec 312.5 pages/sec
PDF Renderer 349.1 Mpixels/sec 392.8 Mpixels/sec
Text processing 245.9 pages/sec 269.8 pages/sec
Background blur 47.8 images/sec 64.2 images/sec
Photo processing 101.9 images/sec 107.2 images/sec
Ray tracing 15.7 Mpixels/sec 16.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2451 2927
Geekbench 6 (багатоядерний) 11249 15129

PassMark

Integer math 76.9 GOps/sec 158.6 GOps/sec
Floating point math 55.7 GOps/sec 96.4 GOps/sec
Find prime numbers 77M Primes/sec 330M Primes/sec
Random string sorting 29.6M Strings/sec 62.6M Strings/sec
Data encryption 16 GBytes/sec 33.5 GBytes/sec
Data compression 273.7 MBytes/sec 555.6 MBytes/sec
Physics 1341 Frames/sec 2325 Frames/sec
Extended instructions 16B Matrices/sec 41.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3536 3963
Passmark CPU (багатоядерний) 22710 45644

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 4 (Dragon Range)
Номер моделі i5-13500H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) Radeon 610M

Процесор

Ядер 4 12
Потоковий 8 24
Частота 2.6 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 5,2 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 12
Кількість потоків 16 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 26x 30x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 45-75 Вт
Макс. TDP (Boost) 95 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 FL1
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) Radeon 610M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 640 128
TMUs 40 8
ROPs 20 4
Обчислювальні блоки 80 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,86 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR5-5200
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 13500H Сайт AMD Ryzen 9 7845HX
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 28 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 13500H чи AMD Ryzen 9 7845HX?

AMD Ryzen 9 7845HX забезпечує вищу однопотокову та багатопотокову продуктивність, що позитивно впливає на ігри, особливо в сучасних проектах, чутливих до CPU. Однак обидва процесори зазвичай працюють з дискретною відеокартою, тому різниця в іграх буде менш помітною, ніж у рендерингу.

Чи варто переплачувати за AMD Ryzen 9 7845HX порівняно з Intel Core i5 13500H?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-моделюванням або компіляцією коду — Ryzen 9 7845HX майже вдвічі швидший у багатопотокових задачах. Для повсякденного використання та ігор i5 13500H є більш економічним варіантом.

Який процесор енергоефективніший: i5 13500H чи Ryzen 9 7845HX?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Intel Core i5 13500H має нижче енергоспоживання завдяки меншій кількості ядер. У тонких ноутбуках i5 забезпечує довшу автономність, тоді як Ryzen 9 7845HX потребує потужнішого охолодження.

Який процесор краще підходить для роботи з відео та фото?

AMD Ryzen 9 7845HX значно швидший у рендерингу та обробці зображень. Наприклад, у тесті Background blur він обробляє 64.2 images/sec проти 47.8 у i5. Для професійної роботи з відео Ryzen 9 — кращий вибір.

Чи підтримують ці процесори швидку оперативну пам'ять?

Обидва підтримують DDR5, але точні специфікації залежать від материнської плати ноутбука. Ryzen 9 7845HX зазвичай краще розкривається з високочастотною пам'яттю завдяки архітектурі Zen 4.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.