Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 13500H vs Apple M1 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 13500H та Apple M1 Pro — два потужні процесори, які часто порівнюють у контексті продуктивності ноутбуків. Перший вийшов у січні 2023 року, другий — у жовтні 2021-го. Обидва мають високі показники енергоефективності (100 балів), але відрізняються за архітектурою, однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю. Розглянемо ключові відмінності на основі тестів Cinebench, Geekbench та інших бенчмарків.

Короткий висновок. Обидва процесори демонструють чудову енергоефективність, але Intel Core i5 13500H випереджає Apple M1 Pro за однопотоковою продуктивністю (66 проти 61) та багатопотоковою (26 проти 23). У тестах Cinebench R23 (одноядерний) i5 набирає 1745 проти 1529, а Geekbench 6 (багатоядерний) — 11249 проти 10305. Проте M1 Pro перемагає у File compression (1230 MB/s проти 1040) та Clang compilation (82.4 Klines/s проти 80.4). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у синтетичних тестах — обирайте Intel, а для роботи з компресією та компіляцією — Apple.

Основні відмінності

  • Intel Core i5 13500H має вищу однопотокову продуктивність (66 балів) порівняно з Apple M1 Pro (61 бал), що підтверджується Cinebench R23 (1745 vs 1529).
  • У багатопотокових тестах i5 13500H також попереду: Geekbench 6 (11249 vs 10305) та Passmark (22710 vs 21864).
  • Apple M1 Pro ефективніше справляється з компресією файлів (1230 MB/s проти 1040 MB/s) та компіляцією Clang (82.4 Klines/s проти 80.4 Klines/s).
  • У тестах обробки зображень Photo processing обидва майже однакові (101.9 vs 102.5 images/s), але Intel краще у Background blur (47.8 vs 36.9 images/s).
  • Ray tracing на Intel i5 13500H швидший (15.7 Mpixels/s) порівняно з M1 Pro (10.7 Mpixels/s), що може бути важливо для 3D-рендерингу.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1745 1529
Cinebench R23 (багатоядерний) 14340 12108

GeekBench v6

File compression 1040 MB/sec 1230 MB/sec
Clang compilation 80.4 Klines/sec 82.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 277.6 pages/sec 249.1 pages/sec
PDF Renderer 349.1 Mpixels/sec 271.3 Mpixels/sec
Text processing 245.9 pages/sec 246.4 pages/sec
Background blur 47.8 images/sec 36.9 images/sec
Photo processing 101.9 images/sec 102.5 images/sec
Ray tracing 15.7 Mpixels/sec 10.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2451 2328
Geekbench 6 (багатоядерний) 11249 10305

PassMark

Integer math 76.9 GOps/sec 46.1 GOps/sec
Floating point math 55.7 GOps/sec 64.4 GOps/sec
Find prime numbers 77M Primes/sec 274M Primes/sec
Random string sorting 29.6M Strings/sec 32.7M Strings/sec
Data encryption 16 GBytes/sec 12.2 GBytes/sec
Data compression 273.7 MBytes/sec 274.1 MBytes/sec
Physics 1341 Frames/sec 2683 Frames/sec
Extended instructions 16B Matrices/sec 11.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3536 3804
Passmark CPU (багатоядерний) 22710 21864

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 18 жовтня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M1
Номер моделі i5-13500H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) Apple M1 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 8
Частота 2.6 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц Немає даних
Ядер 8 2
Потоковий 8 2
Частота 1,9 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 10
Кількість потоків 16 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 26x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 30 Вт
Макс. TDP (Boost) 95 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 33,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) Apple M1 Pro GPU (16-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 640 2048
TMUs 40 128
ROPs 20 64
Обчислювальні блоки 80 256
TGP 15 Вт 30 Вт
IGPU FLOPS 1,86 терафлопс 5,3 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 204,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 13500H Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 28 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 13500H чи Apple M1 Pro?

Intel Core i5 13500H має вищу однопотокову продуктивність (66 балів) та кращі показники в Cinebench R23, що робить його більш підходящим для ігор, особливо на Windows-ноутбуках.

Чи варто вибирати Apple M1 Pro для роботи з відео?

Так, M1 Pro добре справляється з компресією файлів (1230 MB/s) та компіляцією, що корисно для відеомонтажу, але Intel i5 13500H має вищу багатопотокову продуктивність у синтетичних тестах.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності (100), тому вони однаково економні. Різниця в продуктивності не впливає на енергоспоживання.

Чи підходить Intel Core i5 13500H для професійних завдань?

Так, завдяки високим показникам у Cinebench R23 (14340 багатоядерний) та Geekbench 6 (11249), він добре підходить для 3D-рендерингу та складних обчислень.

Який процесор краще для повсякденного використання?

Обидва забезпечують плавну роботу, але Intel i5 13500H швидший у HTML 5 Browser (277.6 pages/s) та PDF Renderer (349.1 Mpixels/s), що робить його зручнішим для веб-серфінгу та документів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.