Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 13500H vs Apple M2

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 13500H і Apple M2 — два потужні процесори, які часто зустрічаються в сучасних ноутбуках. Перший належить до лінійки Intel 13-го покоління, має гібридну архітектуру з 12 ядрами, другий — флагманський ARM-чип Apple із 8 ядрами та вражаючою енергоефективністю. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні бенчмарки, швидкість у реальних завданнях та визначимо, який процесор краще впорається з вашими потребами — від офісної роботи до творчих завдань.

Короткий висновок. Intel Core i5 13500H випереджає Apple M2 у багатоядерних завданнях завдяки більшій кількості ядер: у Cinebench R23 багатоядерний тест показує 14340 проти 8667 балів. Однак Apple M2 демонструє вищу продуктивність на ват і кращі результати в одноядерних тестах Geekbench 6 (2589 проти 2451). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для рендеру чи компіляції — обирайте Intel. Якщо важливі автономність і плавна робота в екосистемі Apple — M2 буде кращим вибором.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Intel i5 13500H має майже вдвічі вищий результат у Cinebench R23 (14340 проти 8667), що робить його лідером у рендері та відеомонтажі.
  • Одноядерна швидкість: Apple M2 випереджає Intel у Geekbench 6 (2589 проти 2451) та Passmark CPU (3901 проти 3536), забезпечуючи швидший відгук у повсякденних додатках.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за цим параметром, але M2 традиційно споживає менше енергії, що подовжує час роботи ноутбука від батареї.
  • Інтегрована графіка: Intel має невелику перевагу в графічних тестах (34 vs 31 бал), що може бути корисним для легких ігор та обробки фото.
  • Швидкість обробки даних: Apple M2 швидше стискає файли (1130 MB/s проти 1040 MB/s) та обробляє текст, тоді як Intel лідирує в рендері PDF та трасуванні променів.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1745 1581
Cinebench R23 (багатоядерний) 14340 8667

GeekBench v6

File compression 1040 MB/sec 1130 MB/sec
Clang compilation 80.4 Klines/sec 80.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 277.6 pages/sec 235.3 pages/sec
PDF Renderer 349.1 Mpixels/sec 266.1 Mpixels/sec
Text processing 245.9 pages/sec 257.4 pages/sec
Background blur 47.8 images/sec 42.1 images/sec
Photo processing 101.9 images/sec 107 images/sec
Ray tracing 15.7 Mpixels/sec 10.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2451 2589
Geekbench 6 (багатоядерний) 11249 10122

PassMark

Integer math 76.9 GOps/sec 37 GOps/sec
Floating point math 55.7 GOps/sec 37.9 GOps/sec
Find prime numbers 77M Primes/sec 175M Primes/sec
Random string sorting 29.6M Strings/sec 23.9M Strings/sec
Data encryption 16 GBytes/sec 9.5 GBytes/sec
Data compression 273.7 MBytes/sec 187.3 MBytes/sec
Physics 1341 Frames/sec 1684 Frames/sec
Extended instructions 16B Matrices/sec 7.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3536 3901
Passmark CPU (багатоядерний) 22710 15547

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 6 червня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M2
Номер моделі i5-13500H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) Apple M2 GPU

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 4
Частота 2.6 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1,9 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 16 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 26x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 18 Вт
Макс. TDP (Boost) 95 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 20 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) Apple M2 GPU
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 640 1024
TMUs 40 64
ROPs 20 32
Обчислювальні блоки 80 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,86 терафлопс 2,86 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 24 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 102,4 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 13500H Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i5 13500H має вищий бал інтегрованої графіки (34 проти 31) і кращу багатоядерну продуктивність, що робить його більш придатним для ігор, особливо в поєднанні з дискретною відеокартою.

Чи варто обирати Apple M2 для роботи з відео?

Так, M2 добре справляється з відеомонтажем у Final Cut Pro завдяки оптимізації, але Intel i5 13500H буде швидшим у рендері через вищі багатоядерні показники.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Apple M2 споживає менше енергії в реальних умовах, що забезпечує довшу автономність ноутбука.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Ціна залежить від конфігурації ноутбука, але зазвичай пристрої з Intel i5 13500H дешевші за аналогічні з Apple M2, хоча M2 пропонує кращу інтеграцію з екосистемою.

Який чип краще підходить для програмування?

Intel i5 13500H швидше компілює код (80.4 Klines/sec), що важливо для великих проєктів, тоді як M2 забезпечує тихішу роботу та менше нагрівання.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.