Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 13500HX vs AMD Ryzen 7 7840HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 13500HX та AMD Ryzen 7 7840HS — два потужні процесори для ноутбуків, представлені на початку 2023 року. Обидва належать до середнього та високого рівня, але мають різну архітектуру: Intel використовує гібридну конфігурацію ядер, а AMD — класичну. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні характеристики, результати тестів та сфери застосування, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Обидва процесори демонструють високу енергоефективність та майже ідентичні загальні оцінки (59 балів у Intel проти 60 у AMD). Intel Core i5 13500HX виграє в багатоядерних навантаженнях, таких як Cinebench R23 та Passmark, завдяки більшій кількості ядер. Натомість AMD Ryzen 7 7840HS показує кращі результати в одноядерних тестах Geekbench 6 та швидше обробляє файли й зображення. Якщо вам потрібна максимальна багатопотокова продуктивність для рендерингу чи компіляції — обирайте Intel. Для універсальних завдань, де важлива швидкість роботи з медіа та енергоефективність, краще підійде AMD.

Основні відмінності

  • Intel Core i5 13500HX має гібридну архітектуру з 14 ядрами (6 продуктивних + 8 ефективних), тоді як AMD Ryzen 7 7840HS — 8 повноцінних ядер, що впливає на багатопотокову продуктивність.
  • У Cinebench R23 багатоядерний тест Intel набирає 18235 балів, випереджаючи AMD (17088), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • AMD Ryzen 7 7840HS лідирує в Geekbench 6 одноядерному (2577 проти 2403) та багатоядерному (12085 проти 11062), демонструючи вищу швидкість у повсякденних задачах.
  • У тестах обробки файлів AMD значно швидший: 1120 MB/s проти 714 MB/s у Intel, що важливо для архівації та копіювання даних.
  • Графічна продуктивність AMD вища: 87.6 images/s при обробці фото проти 73.2 у Intel, хоча обидва процесори мають інтегровану графіку середнього рівня.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1855 1793
Cinebench R23 (багатоядерний) 18235 17088

GeekBench v6

File compression 714 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 111.8 Klines/sec 102.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 211.1 pages/sec 217.2 pages/sec
PDF Renderer 293.7 Mpixels/sec 350 Mpixels/sec
Text processing 242.3 pages/sec 251.8 pages/sec
Background blur 54.3 images/sec 59.4 images/sec
Photo processing 73.2 images/sec 87.6 images/sec
Ray tracing 25.6 Mpixels/sec 22.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2403 2577
Geekbench 6 (багатоядерний) 11062 12085

PassMark

Integer math 103.1 GOps/sec 100.3 GOps/sec
Floating point math 76.9 GOps/sec 60.9 GOps/sec
Find prime numbers 106M Primes/sec 89M Primes/sec
Random string sorting 40M Strings/sec 39.6M Strings/sec
Data encryption 21.6 GBytes/sec 21 GBytes/sec
Data compression 373.5 MBytes/sec 350.8 MBytes/sec
Physics 1783 Frames/sec 1389 Frames/sec
Extended instructions 22.5B Matrices/sec 26.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3658 3783
Passmark CPU (багатоядерний) 30444 28902

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i5-13500HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (16EU) Radeon 780M

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 2.5 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 8
Кількість потоків 20 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 25x 38x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 35-54 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (16EU) Radeon 780M
Частота GPU 350 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 2700 МГц
Шейдерні блоки 128 768
TMUs 8 48
ROPs 4 32
Обчислювальні блоки 16 12
TGP 6-15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,38 терафлопс 4,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 192 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 13500HX Сайт AMD Ryzen 7 7840HS
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 13500HX чи AMD Ryzen 7 7840HS?

AMD Ryzen 7 7840HS має трохи вищу одноядерну продуктивність у Geekbench 6, що може дати перевагу в іграх, чутливих до частоти. Однак обидва процесори потребують дискретної відеокарти для сучасних ігор.

Чи підходить Intel Core i5 13500HX для відеомонтажу?

Так, завдяки високому багатоядерному результату в Cinebench R23 (18235 балів) Intel добре справляється з рендерингом відео. Для реального часу важлива також графіка, але CPU дає хорошу базу.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальну оцінку енергоефективності (100 балів). У реальних тестах AMD Ryzen 7 7840HS часто споживає менше енергії завдяки 4-нм техпроцесу, що подовжує автономність ноутбука.

Чи варто переплачувати за AMD Ryzen 7 7840HS?

Якщо вам потрібна швидка робота з файлами, фото та веб-браузингом — AMD виправдовує ціну. Для суто обчислювальних задач Intel може бути вигіднішим завдяки вищій багатоядерній продуктивності.

Який процесор краще підходить для програмування?

Intel Core i5 13500HX виграє в компіляції коду (111.8 Klines/s проти 102.5), тому краще підходить для розробки. AMD швидший у текстових завданнях, але різниця незначна.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.