Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1350P vs Apple M3 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1350P та Apple M3 Max — це два процесори, що представляють різні архітектури та цільові аудиторії. Перший орієнтований на ультрабуки та бізнес-ноутбуки, другий — на професійні робочі станції MacBook Pro. Порівняння допоможе зрозуміти, який чип краще впорається з вашими завданнями: від щоденної роботи до ресурсомістких обчислень.

Короткий висновок. Apple M3 Max значно випереджає Intel Core i5 1350P за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 24020 проти 11104) та однопотоковими показниками (Geekbench 6: 3227 проти 2343). Він також демонструє кращу швидкість у компіляції, обробці зображень та трасуванні променів. Однак i5 1350P є більш доступним рішенням для повсякденних завдань і пропонує гідну енергоефективність. Вибір залежить від бюджету та потреб: M3 Max — для професіоналів, i5 1350P — для універсального використання.

Основні відмінності

  • Apple M3 Max має значно вищу багатоядерну продуктивність: Cinebench R23 багатоядерний — 24020 проти 11104 у Intel Core i5 1350P.
  • Однопотокова продуктивність M3 Max також вища: Geekbench 6 одноядерний — 3227 проти 2343 у конкурента.
  • У завданнях компіляції коду (Clang) M3 Max обробляє 198.5 Klines/sec, тоді як i5 1350P — лише 76.2 Klines/sec, що вказує на перевагу для розробників.
  • Інтегрована графіка M3 Max оцінюється вище (55 проти 31), що забезпечує кращу продуктивність у фото- та відеообробці (183.5 images/sec проти 91).
  • Енергоефективність обох процесорів однаково висока (100 балів), але M3 Max досягає кращих результатів при меншому енергоспоживанні завдяки архітектурі ARM.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1697 1950
Cinebench R23 (багатоядерний) 11104 24020

GeekBench v6

File compression 1020 MB/sec 2190 MB/sec
Clang compilation 76.2 Klines/sec 198.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 193.9 pages/sec 557.3 pages/sec
PDF Renderer 325.7 Mpixels/sec 648.9 Mpixels/sec
Text processing 227.7 pages/sec 309.1 pages/sec
Background blur 43.2 images/sec 68.9 images/sec
Photo processing 91 images/sec 183.5 images/sec
Ray tracing 11.7 Mpixels/sec 30.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2343 3227
Geekbench 6 (багатоядерний) 9820 21167

PassMark

Integer math 70.7 GOps/sec 91.4 GOps/sec
Floating point math 48.7 GOps/sec 131.7 GOps/sec
Find prime numbers 59M Primes/sec 575M Primes/sec
Random string sorting 23.6M Strings/sec 61.8M Strings/sec
Data encryption 12.8 GBytes/sec 24.8 GBytes/sec
Data compression 211.1 MBytes/sec 531.5 MBytes/sec
Physics 1084 Frames/sec 4271 Frames/sec
Extended instructions 12.2B Matrices/sec 23.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3626 4783
Passmark CPU (багатоядерний) 18833 40959

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 30 жовтня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M3
Номер моделі i5-1350P Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) Apple M3 Max GPU (38-core)

Процесор

Ядер 4 12
Потоковий 8 12
Частота 1,9 ГГц 4,05 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1.4 ГГц 2,75 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 16
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 19x 40x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 56 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 92 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) Apple M3 Max GPU (38-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 640 5120
TMUs 40 320
ROPs 20 160
Обчислювальні блоки 80 640
TGP 15 Вт 60 Вт
IGPU FLOPS 1,92 терафлопс 16,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 409,6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1350P Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 1350P чи Apple M3 Max?

Apple M3 Max має потужнішу інтегровану графіку та вищу однопотокову продуктивність, що забезпечує кращу ігрову продуктивність, особливо в сучасних іграх. Однак i5 1350P також може впоратися з більшістю ігор на середніх налаштуваннях.

Чи варто обирати Intel Core i5 1350P для роботи з відео?

Intel Core i5 1350P підходить для базового монтажу відео, але для професійної роботи з 4K-контентом краще обрати Apple M3 Max, який має вищу багатопотокову продуктивність та кращу графіку.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), але Apple M3 Max завдяки ARM-архітектурі часто споживає менше енергії при виконанні аналогічних завдань, що подовжує час автономної роботи.

Для яких завдань підходить Intel Core i5 1350P?

Intel Core i5 1350P ідеальний для офісних програм, веб-серфінгу, роботи з документами, легкого редагування фото та відео, а також для більшості повсякденних завдань завдяки збалансованій продуктивності.

Чи можна порівнювати Intel Core i5 1350P з Apple M3 Max за ціною?

Зазвичай Intel Core i5 1350P є значно доступнішим, оскільки встановлюється в ноутбуки середнього цінового сегмента, тоді як Apple M3 Max використовується в дорогих професійних моделях MacBook Pro.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.