Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 13600 vs AMD Ryzen 7 7840HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 13600 та AMD Ryzen 7 7840HS — два популярні процесори 2023 року, які часто порівнюють у збірках для дому та роботи. Перший належить до настільної лінійки Intel, другий — до мобільної серії AMD для потужних ноутбуків. Обидві моделі пропонують високу однопотокову продуктивність та відмінну енергоефективність, але мають різну архітектуру та сценарії використання. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків і допоможемо визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Intel Core i5 13600 випереджає AMD Ryzen 7 7840HS за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 22117 проти 17088) та однопотоковими тестами (Passmark одноядерний: 4046 проти 3783). Він також демонструє вищі результати в рендерингу та компіляції. Натомість Ryzen 7 7840HS трохи швидший у стисненні файлів (1120 MB/sec) та Geekbench 6 (одноядерний: 2577). Якщо вам потрібен максимальний приріст у робочих задачах — обирайте Intel Core i5 13600. Якщо ж важлива компактність і мобільність, а продуктивність на високому рівні — AMD Ryzen 7 7840HS стане гідним вибором.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i5 13600 значно потужніший у Cinebench R23 (22117 проти 17088) та Passmark багатоядерному (32042 проти 28902), що робить його кращим для відеомонтажу та 3D-рендерингу.
  • Однопотокова швидкість: Intel виграє в Passmark одноядерному (4046 проти 3783) та Cinebench R23 одноядерному (1948 проти 1793), але AMD лідирує в Geekbench 6 одноядерному (2577 проти 2453).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний рейтинг 100 балів, що свідчить про однаково низьке енергоспоживання відносно продуктивності.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i5 13600 трохи попереду за рейтингом (44 проти 42), що може дати невелику перевагу в базових графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Спеціалізовані завдання: Intel швидший у Clang компіляції (114.2 проти 102.5 Klines/sec) та обробці PDF (415.8 проти 350 Mpixels/sec), тоді як AMD краще впорався зі стисненням файлів (1120 проти 1090 MB/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1948 1793
Cinebench R23 (багатоядерний) 22117 17088

GeekBench v6

File compression 1090 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 114.2 Klines/sec 102.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 346.4 pages/sec 217.2 pages/sec
PDF Renderer 415.8 Mpixels/sec 350 Mpixels/sec
Text processing 264.4 pages/sec 251.8 pages/sec
Background blur 61.6 images/sec 59.4 images/sec
Photo processing 125.2 images/sec 87.6 images/sec
Ray tracing 26.6 Mpixels/sec 22.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2453 2577
Geekbench 6 (багатоядерний) 13692 12085

PassMark

Integer math 111.9 GOps/sec 100.3 GOps/sec
Floating point math 82.4 GOps/sec 60.9 GOps/sec
Find prime numbers 109M Primes/sec 89M Primes/sec
Random string sorting 42.7M Strings/sec 39.6M Strings/sec
Data encryption 22.5 GBytes/sec 21 GBytes/sec
Data compression 389.7 MBytes/sec 350.8 MBytes/sec
Physics 1785 Frames/sec 1389 Frames/sec
Extended instructions 23.4B Matrices/sec 26.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4046 3783
Passmark CPU (багатоядерний) 32042 28902

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 4 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i5-13600 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Radeon 780M

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 2.7 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 2.0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 8
Кількість потоків 20 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 27x 38x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 35-54 Вт
Макс. TDP (Boost) 154 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Radeon 780M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1550 МГц 2700 МГц
Шейдерні блоки 256 768
TMUs 16 48
ROPs 8 32
Обчислювальні блоки 32 12
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,79 терафлопс 4,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 192 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 13600 Сайт AMD Ryzen 7 7840HS
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 13600 чи AMD Ryzen 7 7840HS?

Intel Core i5 13600 має вищу однопотокову продуктивність у більшості тестів (наприклад, Passmark одноядерний 4046 проти 3783), що забезпечує кращу частоту кадрів у іграх. Однак AMD Ryzen 7 7840HS також демонструє гідні результати, і вибір залежить від конкретної гри та відеокарти.

Чи підходить AMD Ryzen 7 7840HS для робочих станцій?

Так, Ryzen 7 7840HS — мобільний процесор, який часто встановлюють у потужні ноутбуки для роботи з відео, 3D-моделюванням та програмуванням. Його продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний 17088) достатня для більшості професійних завдань, але Intel Core i5 13600 у настільному форматі буде швидшим.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори отримали максимальний рейтинг енергоефективності (100 балів), тому вони однаково добре балансують між продуктивністю та споживанням енергії. Для мобільних пристроїв Ryzen 7 7840HS може мати перевагу завдяки оптимізації для ноутбуків.

Чи варто купувати Intel Core i5 13600 у 2025 році?

Так, Intel Core i5 13600 залишається актуальним завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 22117) та однопотоковій швидкості. Він чудово впорається з іграми, рендерингом та компіляцією, але для новітніх ігор варто враховувати сумісність з материнською платою.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Intel Core i5 13600 кращий для відеомонтажу завдяки вищій багатоядерній продуктивності (Passmark багатоядерний 32042 проти 28902) та швидшій обробці PDF і рендерингу. AMD Ryzen 7 7840HS також впорається, але буде повільнішим у складних проектах.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.