Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 13600 vs Apple M2 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 13600 та Apple M2 Pro — два потужні процесори 2023 року, що представляють різні архітектури: x86 від Intel та ARM від Apple. Перший орієнтований на продуктивні ПК і робочі станції, другий — на екосистему Mac. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні ключові відмінності, синтетичні тести, енергоефективність та реальну продуктивність у різних сценаріях.

Короткий висновок. Intel Core i5 13600 демонструє значну перевагу в багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 22117 проти 13876) та швидкості рендерингу, що робить його кращим вибором для відеомонтажу, 3D-моделювання та компіляції коду. Водночас Apple M2 Pro виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів) та випереджає в одноядерному Geekbench 6 (2666 проти 2453) і швидкості архівування файлів. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте Intel. Якщо пріоритет — енергоспоживання та робота в екосистемі Apple — M2 Pro.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i5 13600 майже вдвічі швидший у Cinebench R23 багатоядерному (22117 проти 13876) та Passmark багатоядерному (32042 проти 26571).
  • Однопотокова продуктивність: Apple M2 Pro випереджає в Geekbench 6 одноядерному (2666 проти 2453), але Intel лідирує в Cinebench R23 одноядерному (1948 проти 1589).
  • Робота з файлами: M2 Pro значно швидше стискає файли (1630 MB/s проти 1090 MB/s) та компілює код (125.3 Klines/s проти 114.2 Klines/s).
  • Рендеринг та графіка: Intel i5 13600 виграє в рейтрейсингу (26.6 Mpixels/s проти 17) та обробці фону (61.6 images/s проти 53.8), що важливо для графічних завдань.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100, але M2 Pro традиційно споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1948 1589
Cinebench R23 (багатоядерний) 22117 13876

GeekBench v6

File compression 1090 MB/sec 1630 MB/sec
Clang compilation 114.2 Klines/sec 125.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 346.4 pages/sec 356.9 pages/sec
PDF Renderer 415.8 Mpixels/sec 352.9 Mpixels/sec
Text processing 264.4 pages/sec 266.9 pages/sec
Background blur 61.6 images/sec 53.8 images/sec
Photo processing 125.2 images/sec 126.3 images/sec
Ray tracing 26.6 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2453 2666
Geekbench 6 (багатоядерний) 13692 14489

PassMark

Integer math 111.9 GOps/sec 58.1 GOps/sec
Floating point math 82.4 GOps/sec 73.9 GOps/sec
Find prime numbers 109M Primes/sec 359M Primes/sec
Random string sorting 42.7M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 22.5 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 389.7 MBytes/sec 338 MBytes/sec
Physics 1785 Frames/sec 3624 Frames/sec
Extended instructions 23.4B Matrices/sec 13.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4046 4106
Passmark CPU (багатоядерний) 32042 26571

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 17 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M2
Номер моделі i5-13600 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Apple M2 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 8
Частота 2.7 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 2.0 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 12
Кількість потоків 20 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 27x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 30 Вт
Макс. TDP (Boost) 154 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 40 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Apple M2 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1550 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 256 2432
TMUs 16 152
ROPs 8 76
Обчислювальні блоки 32 304
TGP 15 Вт 35 Вт
IGPU FLOPS 0,79 терафлопс 6,8 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 204,8 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 13600 Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 13600 чи Apple M2 Pro?

Intel Core i5 13600 краще підходить для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та сумісності з більшістю ПК-ігор. M2 Pro обмежений екосистемою Mac і має менше оптимізованих ігор.

Чи варто вибирати Apple M2 Pro замість Intel i5 13600 для роботи з відео?

Для відеомонтажу Intel i5 13600 має перевагу в багатоядерних тестах (Cinebench R23), що забезпечує швидший рендеринг. Однак M2 Pro ефективніший у стисненні файлів, що може пришвидшити експорт у певних кодеків.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Apple M2 Pro завдяки ARM-архітектурі споживає менше енергії в реальних умовах, що робить його кращим для автономних пристроїв.

Чи підходить Intel Core i5 13600 для компіляції коду?

Так, Intel i5 13600 добре справляється з компіляцією (114.2 Klines/s), але Apple M2 Pro трохи швидший (125.3 Klines/s). Для великих проектів обидва варіанти прийнятні.

Який процесор обрати для роботи з графікою та 3D?

Intel Core i5 13600 кращий для рейтрейсингу (26.6 Mpixels/s) та обробки зображень, що важливо для 3D-моделювання. M2 Pro може бути достатнім для легших завдань, але поступається в складних сценах.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.