Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 13600 vs Intel Celeron N5100

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5-13600 та Intel Celeron N5100 — два процесори, які представляють різні сегменти: потужний десктопний чип для продуктивних завдань та енергоефективна модель для базових потреб. Core i5-13600 вийшов у 2023 році та пропонує високу багатопотокову продуктивність, тоді як Celeron N5100 (2021) орієнтований на бюджетні ноутбуки та міні-ПК. Розглянемо їхні відмінності в тестах та сценаріях використання.

Короткий висновок. Intel Core i5-13600 значно перевершує Celeron N5100 за всіма показниками продуктивності. У багатоядерному Cinebench R23 i5-13600 набирає 22117 балів проти 1796 у Celeron, що робить його ідеальним для відеомонтажу, компіляції коду та ігор. Celeron N5100 підходить лише для офісних завдань, веб-серфінгу та перегляду відео. Якщо вам потрібна потужність — обирайте i5-13600, для базових сценаріїв вистачить Celeron.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Core i5-13600 у 12 разів швидший у Cinebench R23 (22117 vs 1796 балів), що критично для рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність: i5-13600 має майже втричі вищий результат Geekbench 6 (2453 vs 485), що забезпечує швидшу роботу в браузері та офісних додатках.
  • Інтегрована графіка: i5-13600 демонструє в 5 разів вищу продуктивність у Background blur (61.6 vs 3.28 images/sec), що важливо для фото- та відеообробки.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, але Celeron N5100 споживає значно менше енергії (6 Вт TDP проти 65 Вт у i5-13600).
  • Дата виходу: i5-13600 новіший (січень 2023), що означає підтримку сучасних інструкцій та кращу сумісність із новим ПЗ, тоді як Celeron N5100 вийшов у січні 2021.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1948 690
Cinebench R23 (багатоядерний) 22117 1796

GeekBench v6

File compression 1090 MB/sec 152.3 MB/sec
Clang compilation 114.2 Klines/sec 10.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 346.4 pages/sec 42.9 pages/sec
PDF Renderer 415.8 Mpixels/sec 54.4 Mpixels/sec
Text processing 264.4 pages/sec 91.6 pages/sec
Background blur 61.6 images/sec 3.28 images/sec
Photo processing 125.2 images/sec 6.23 images/sec
Ray tracing 26.6 Mpixels/sec 1.86 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2453 485
Geekbench 6 (багатоядерний) 13692 1151

PassMark

Integer math 111.9 GOps/sec 11.9 GOps/sec
Floating point math 82.4 GOps/sec 7.2 GOps/sec
Find prime numbers 109M Primes/sec 12M Primes/sec
Random string sorting 42.7M Strings/sec 5.8M Strings/sec
Data encryption 22.5 GBytes/sec 2.5 GBytes/sec
Data compression 389.7 MBytes/sec 41.9 MBytes/sec
Physics 1785 Frames/sec 246 Frames/sec
Extended instructions 23.4B Matrices/sec 1.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4046 1391
Passmark CPU (багатоядерний) 32042 3316

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 3 січня 2023 11 січня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Jasper Lake
Номер моделі i5-13600 N5100
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 UHD Graphics (Jasper Lake 24 EU)

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 4
Частота 2.7 ГГц 1.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 2.0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 4
Кількість потоків 20 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 27x 11x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 384 КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 6 Вт
Макс. TDP (Boost) 154 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 BGA-1338
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Intel UHD Graphics (Jasper Lake 24 EU)
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1550 МГц 800 МГц
Шейдерні блоки 256 192
TMUs 16 12
ROPs 8 6
Обчислювальні блоки 32 24
TGP 15 Вт 6-10 Вт
IGPU FLOPS 0,79 терафлопс 0,31 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- DDR4-2933
- LPDDR4x-2933
Макс. розмір 192 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 13600 Сайт Intel Celeron N5100
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 8

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор?

Intel Core i5-13600 значно краще підходить для ігор завдяки високій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 2453 проти 485) і потужнішій інтегрованій графіці. Celeron N5100 не здатен запускати сучасні ігри.

Чи підходить Celeron N5100 для офісних завдань?

Так, Celeron N5100 впорається з веб-серфінгом, текстовими редакторами та переглядом відео. Його продуктивність (Text processing: 91.6 pages/sec) достатня для базових офісних сценаріїв.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Celeron N5100 споживає всього 6 Вт, що робить його ідеальним для пасивного охолодження та тривалої автономної роботи.

Чи варто купувати Core i5-13600 для відеомонтажу?

Так, i5-13600 чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 22117 балів) та швидкості обробки фото (125.2 images/sec). Celeron N5100 для цього не підходить.

Який процесор краще для компіляції коду?

Core i5-13600 значно швидший: Clang compilation 114.2 Klines/sec проти 10.9 Klines/sec у Celeron. Для розробки ПК обирайте i5-13600.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.