Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 13600H vs AMD Ryzen 5 2600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 13600H та AMD Ryzen 5 2600 — це процесори різних поколінь і призначення. Перший — мобільний чип 2023 року для потужних ноутбуків, другий — настільний CPU 2018 року для збірки ПК. Незважаючи на різні платформи, їх часто порівнюють через близьку цінову нішу на вторинному ринку. У цьому огляді ми проаналізуємо їхні характеристики, бенчмарки та реальну продуктивність, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Intel Core i5 13600H значно випереджає AMD Ryzen 5 2600 за більшістю показників: однопотокова продуктивність вища на 80%, багатопотокова — більш ніж удвічі. У бенчмарках Cinebench R23 багатоядерний результат i5-13600H (14988) майже вдвічі перевищує показник Ryzen 5 2600 (7089). Також i5 має потужнішу інтегровану графіку та новішу архітектуру. Однак Ryzen 5 2600 — настільний процесор, який можна встановити в дешевшу платформу AM4. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у ноутбуці, обирайте i5-13600H. Для бюджетного настільного ПК Ryzen 5 2600 все ще може бути прийнятним варіантом.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Intel Core i5 13600H має значно вищі результати в усіх бенчмарках. Наприклад, Geekbench 6 (одноядерний) — 2580 проти 1162 у Ryzen 5 2600, що на 122% більше.
  • Багатопотоковість: У Cinebench R23 багатоядерний тест i5-13600H (14988) удвічі перевищує результат Ryzen 5 2600 (7089), що робить його кращим для рендерингу та відеомонтажу.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але i5-13600H досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки новішому техпроцесу.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i5 13600H оснащений потужнішою інтегрованою графікою (36 балів проти 20), що дозволяє запускати прості ігри без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу та платформа: i5-13600H вийшов у 2023 році і призначений для ноутбуків, тоді як Ryzen 5 2600 — настільний процесор 2018 року для сокету AM4.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1810 1012
Cinebench R23 (багатоядерний) 14988 7089

GeekBench v6

File compression 1070 MB/sec 582.9 MB/sec
Clang compilation 93.9 Klines/sec 39.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 280 pages/sec 134.6 pages/sec
PDF Renderer 380.1 Mpixels/sec 160.4 Mpixels/sec
Text processing 258.9 pages/sec 102.9 pages/sec
Background blur 55.8 images/sec 22.9 images/sec
Photo processing 110.7 images/sec 48 images/sec
Ray tracing 21 Mpixels/sec 8.95 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2580 1162
Geekbench 6 (багатоядерний) 12503 5239

PassMark

Integer math 84.7 GOps/sec 44.7 GOps/sec
Floating point math 60.3 GOps/sec 23 GOps/sec
Find prime numbers 94M Primes/sec 37M Primes/sec
Random string sorting 29.7M Strings/sec 21.7M Strings/sec
Data encryption 16.4 GBytes/sec 12.5 GBytes/sec
Data compression 271.6 MBytes/sec 187.4 MBytes/sec
Physics 1571 Frames/sec 676 Frames/sec
Extended instructions 16.7B Matrices/sec 7.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3696 2245
Passmark CPU (багатоядерний) 24255 13191

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 11 вересня 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Немає даних
Номер моделі i5-13600H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 2.8 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 3.9 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 28x 34x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 95 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1500 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 640 Немає даних
TMUs 40 Немає даних
ROPs 20 Немає даних
Обчислювальні блоки 80 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,92 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR4-2933
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 13600H Сайт AMD Ryzen 5 2600
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 28 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 13600H чи AMD Ryzen 5 2600?

Intel Core i5 13600H значно потужніший в однопотокових завданнях (Passmark одноядерний 3696 проти 2245), що дає перевагу в більшості ігор. Однак для ігор на настільному ПК Ryzen 5 2600 може бути достатнім, особливо з хорошою відеокартою.

Чи можна порівнювати мобільний i5-13600H з настільним Ryzen 5 2600?

Так, порівняння коректне, оскільки обидва процесори належать до середнього цінового сегменту. Однак варто враховувати, що i5-13600H встановлюється в ноутбуки, а Ryzen 5 2600 — у настільні ПК, що впливає на можливості апгрейду та охолодження.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Intel Core i5 13600H забезпечує значно вищу продуктивність на ват завдяки новішому техпроцесу Intel 7. Ryzen 5 2600 споживає більше енергії для досягнення меншої продуктивності.

Чи підходить Intel Core i5 13600H для відеомонтажу та рендерингу?

Так, i5-13600H чудово підходить завдяки високій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний 14988). Він удвічі швидший за Ryzen 5 2600 у цих завданнях, що робить його кращим вибором для творчих професіоналів.

Який процесор краще вибрати для офісних завдань та серфінгу?

Обидва впораються з офісними завданнями, але Intel Core i5 13600H забезпечує плавнішу роботу з важкими веб-додатками (HTML 5 Browser 280 стор./с проти 134,6). Для базових завдань Ryzen 5 2600 також буде достатнім.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.