Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 13600H vs AMD Ryzen 9 7945HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 13600H та AMD Ryzen 9 7945HX — два потужних мобільних процесори, представлені на початку 2023 року. Перший належить до лінійки Intel Raptor Lake H, другий — до флагманської серії AMD Dragon Range. Обидва чипи розраховані на продуктивні ноутбуки, але суттєво відрізняються за архітектурою, кількістю ядер та результатами в бенчмарках. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, тести та сценарії використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7945HX значно випереджає Intel Core i5 13600H у багатопотокових завданнях: його результат у Cinebench R23 (багатоядерний) майже вдвічі вищий — 34333 проти 14988 балів. Ryzen також лідирує в однопотоковій продуктивності, компіляції коду та рендерингу. Однак Intel i5 13600H демонструє кращу енергоефективність (100 балів проти 100, але за нижчого TDP) і достатню продуктивність для більшості ігор та повсякденних завдань. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для роботи — обирайте Ryzen 9 7945HX. Для збалансованого ноутбука з хорошою автономністю — i5 13600H.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 9 7945HX має 16 ядер і 32 потоки, тоді як Intel Core i5 13600H — 12 ядер (4 продуктивних + 8 ефективних) і 16 потоків, що дає Ryzen величезну перевагу в багатопотокових завданнях.
  • У Cinebench R23 багатоядерний результат Ryzen 9 7945HX становить 34333 бали, що більш ніж удвічі перевищує показник i5 13600H (14988 балів).
  • Ryzen 9 7945HX випереджає Intel в однопотоковій продуктивності: Geekbench 6 одноядерний — 2955 проти 2580, а Passmark одноядерний — 4057 проти 3696.
  • У завданнях компіляції коду (Clang) Ryzen 9 7945HX демонструє 218.7 Klines/sec проти 93.9 Klines/sec у i5 13600H, що робить його кращим вибором для розробників.
  • Інтегрована графіка Ryzen 9 7945HX оцінюється в 68 балів проти 36 у Intel, що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх та мультимедіа без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1810 1951
Cinebench R23 (багатоядерний) 14988 34333

GeekBench v6

File compression 1070 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 93.9 Klines/sec 218.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 280 pages/sec 372 pages/sec
PDF Renderer 380.1 Mpixels/sec 538 Mpixels/sec
Text processing 258.9 pages/sec 296.8 pages/sec
Background blur 55.8 images/sec 74.1 images/sec
Photo processing 110.7 images/sec 131.1 images/sec
Ray tracing 21 Mpixels/sec 49.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2580 2955
Geekbench 6 (багатоядерний) 12503 20188

PassMark

Integer math 84.7 GOps/sec 210.3 GOps/sec
Floating point math 60.3 GOps/sec 125.2 GOps/sec
Find prime numbers 94M Primes/sec 286M Primes/sec
Random string sorting 29.7M Strings/sec 79.6M Strings/sec
Data encryption 16.4 GBytes/sec 43.2 GBytes/sec
Data compression 271.6 MBytes/sec 712.7 MBytes/sec
Physics 1571 Frames/sec 2463 Frames/sec
Extended instructions 16.7B Matrices/sec 52.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3696 4057
Passmark CPU (багатоядерний) 24255 54663

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 4 (Dragon Range)
Номер моделі i5-13600H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) Radeon 610M

Процесор

Ядер 4 16
Потоковий 8 32
Частота 2.8 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 5.4 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 16
Кількість потоків 16 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 28x 25x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 55-75 Вт
Макс. TDP (Boost) 95 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 FL1
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) Radeon 610M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 640 128
TMUs 40 8
ROPs 20 4
Обчислювальні блоки 80 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,92 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR5-5200
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 13600H Сайт AMD Ryzen 9 7945HX
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 28 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 13600H чи AMD Ryzen 9 7945HX?

Обидва процесори забезпечують високу ігрову продуктивність, але Ryzen 9 7945HX має перевагу в однопотокових тестах, що важливо для ігор. Однак різниця буде помітна лише з потужною дискретною відеокартою.

Чи варто переплачувати за AMD Ryzen 9 7945HX порівняно з Intel Core i5 13600H?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-рендерингом, компіляцією коду або іншими багатопотоковими завданнями. Для повсякденного використання та ігор i5 13600H буде достатньо.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i5 13600H чи AMD Ryzen 9 7945HX?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Intel Core i5 13600H споживає менше енергії завдяки меншій кількості ядер, що може забезпечити кращу автономність ноутбука.

Чи підходить AMD Ryzen 9 7945HX для роботи з відео та 3D-графікою?

Так, Ryzen 9 7945HX чудово підходить: його багатоядерна продуктивність у Cinebench R23 (34333 бали) та швидкість рендерингу (49.3 Mpixels/sec) роблять його ідеальним для професійних завдань.

Який процесор краще справляється з компіляцією коду та розробкою?

AMD Ryzen 9 7945HX значно швидший: у тесті Clang compilation він показує 218.7 Klines/sec проти 93.9 Klines/sec у Intel, що робить його кращим вибором для програмістів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.