Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 13600H vs Apple M3 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 13600H та Apple M3 Pro — два потужні процесори для ноутбуків, що представляють різні архітектури. Перший базується на гібридній архітектурі Intel Raptor Lake, другий — на ARM-чипі Apple з інтегрованою графікою. Обидва забезпечують високу продуктивність, але мають різні сильні сторони: Intel виграє в багатопотокових завданнях, а Apple — в однопотоковій швидкості та енергоефективності. Розглянемо їхні характеристики, бенчмарки та реальну продуктивність.

Короткий висновок. Apple M3 Pro випереджає Intel Core i5 13600H за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 3158 проти 2580) та енергоефективністю (обидва мають 100 балів, але M3 Pro споживає менше енергії). У багатопотокових тестах M3 Pro також попереду (Geekbench 6: 15070 проти 12503), хоча різниця менша. Intel має кращу інтегровану графіку (36 проти 41 балів) і вищу швидкість у деяких завданнях, як-от Ray tracing (21 проти 18.4 Mpixels/sec). Однак M3 Pro забезпечує вищу продуктивність у більшості сценаріїв, особливо в роботі з медіа та компіляції коду.

Основні відмінності

  • Apple M3 Pro має вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 одноядерний — 3158 проти 2580 у Intel.
  • Intel Core i5 13600H показує кращу швидкість у Ray tracing: 21 Mpixels/sec проти 18.4 у M3 Pro.
  • M3 Pro значно швидший у File compression: 1550 MB/sec проти 1070 MB/sec у Intel.
  • У багатопотокових тестах M3 Pro випереджає: Cinebench R23 багатоядерний — 15106 проти 14988, Geekbench 6 — 15070 проти 12503.
  • Intel має вищий бал за інтегровану графіку (36 проти 41), але M3 Pro перевершує в Photo processing (142 проти 110.7 images/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1810 1977
Cinebench R23 (багатоядерний) 14988 15106

GeekBench v6

File compression 1070 MB/sec 1550 MB/sec
Clang compilation 93.9 Klines/sec 124.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 280 pages/sec 363.6 pages/sec
PDF Renderer 380.1 Mpixels/sec 390.6 Mpixels/sec
Text processing 258.9 pages/sec 304.6 pages/sec
Background blur 55.8 images/sec 59.9 images/sec
Photo processing 110.7 images/sec 142 images/sec
Ray tracing 21 Mpixels/sec 18.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2580 3158
Geekbench 6 (багатоядерний) 12503 15070

PassMark

Integer math 84.7 GOps/sec 59.4 GOps/sec
Floating point math 60.3 GOps/sec 68.7 GOps/sec
Find prime numbers 94M Primes/sec 255M Primes/sec
Random string sorting 29.7M Strings/sec 38.5M Strings/sec
Data encryption 16.4 GBytes/sec 15.9 GBytes/sec
Data compression 271.6 MBytes/sec 317.2 MBytes/sec
Physics 1571 Frames/sec 2195 Frames/sec
Extended instructions 16.7B Matrices/sec 15.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3696 4533
Passmark CPU (багатоядерний) 24255 26022

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 30 жовтня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M3
Номер моделі i5-13600H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) Apple M3 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 6
Частота 2.8 ГГц 4,05 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц Немає даних
Ядер 8 6
Потоковий 8 6
Частота 2.1 ГГц 2,75 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 12
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 28x 40x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 30 Вт
Макс. TDP (Boost) 95 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 37 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) Apple M3 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 640 2304
TMUs 40 144
ROPs 20 72
Обчислювальні блоки 80 288
TGP 15 Вт 30 Вт
IGPU FLOPS 1,92 терафлопс 7,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 36 ГБ
Кількість каналів 2 3
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 153.6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 13600H Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 13600H чи Apple M3 Pro?

Intel Core i5 13600H має вищий бал інтегрованої графіки (36 проти 41) і кращий Ray tracing (21 проти 18.4), що може дати перевагу в іграх, але M3 Pro швидший у Photo processing. Для ігор краще обирати Intel, але з дискретною графікою.

Чи варто вибирати Apple M3 Pro замість Intel Core i5 13600H для роботи з відео?

Так, M3 Pro показує вищу продуктивність у Photo processing (142 проти 110.7 images/sec) та File compression (1550 проти 1070 MB/sec), що робить його кращим для відеомонтажу та роботи з медіа.

Який процесор більш енергоефективний?

Обидва мають 100 балів за енергоефективність, але Apple M3 Pro, завдяки ARM-архітектурі, зазвичай споживає менше енергії при аналогічному навантаженні, що подовжує час автономної роботи ноутбука.

Який процесор кращий для компіляції коду?

Apple M3 Pro значно швидший у Clang compilation (124.1 Klines/sec проти 93.9), тому він краще підходить для розробників програмного забезпечення.

Чи варто переплачувати за Apple M3 Pro порівняно з Intel Core i5 13600H?

Якщо вам потрібна вища однопотокова продуктивність, швидша робота з медіа та компіляція, то M3 Pro виправдовує ціну. Intel Core i5 13600H — хороший вибір для ігор та бюджетних ноутбуків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.