Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 13600H vs Intel Core i5 9300H

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 13600H (2023) та Intel Core i5 9300H (2019) — це мобільні процесори, які розділяє майже чотири роки технологічного прогресу. 13600H належить до 13-го покоління Raptor Lake, тоді як 9300H — до 9-го покоління Coffee Lake. Незважаючи на однаковий індекс i5, ці чипи демонструють кардинально різний рівень продуктивності, особливо в багатопотокових завданнях та сучасних іграх. Пропонуємо детальне порівняння за ключовими параметрами.

Короткий висновок. Intel Core i5 13600H значно випереджає i5-9300H за всіма показниками: багатоядерна продуктивність вища в 3-4 рази (Cinebench R23: 14988 vs 4742), одноядерна — на 60% (Geekbench 6: 2580 vs 1449). Новий процесор також має кращу інтегровану графіку та енергоефективність. Якщо ви обираєте ноутбук для сучасних ігор, рендерингу або роботи з важкими додатками, 13600H — беззаперечний лідер. 9300H залишається актуальним хіба для базових офісних завдань.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: 13600H набирає 14988 балів у Cinebench R23, тоді як 9300H — лише 4742, що в 3.16 раза менше.
  • Одноядерна продуктивність: Geekbench 6 показує 2580 у 13600H проти 1449 у 9300H — різниця майже 78% на користь новішого чипа.
  • Інтегрована графіка: 13600H має оцінку 36 балів проти 18 у 9300H, що вдвічі краще для ігор без дискретної відеокарти.
  • Швидкість обробки даних: File compression у 13600H — 1070 MB/s, у 9300H — 321.7 MB/s; Clang compilation — 93.9 vs 27.8 Klines/s.
  • Дата виходу: 13600H вийшов у січні 2023 року, 9300H — у квітні 2019, що пояснює технологічний розрив.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1810 1126
Cinebench R23 (багатоядерний) 14988 4742

GeekBench v6

File compression 1070 MB/sec 321.7 MB/sec
Clang compilation 93.9 Klines/sec 27.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 280 pages/sec 99.6 pages/sec
PDF Renderer 380.1 Mpixels/sec 118.8 Mpixels/sec
Text processing 258.9 pages/sec 135.5 pages/sec
Background blur 55.8 images/sec 22.6 images/sec
Photo processing 110.7 images/sec 41.6 images/sec
Ray tracing 21 Mpixels/sec 5.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2580 1449
Geekbench 6 (багатоядерний) 12503 4181

PassMark

Integer math 84.7 GOps/sec 25.3 GOps/sec
Floating point math 60.3 GOps/sec 15.9 GOps/sec
Find prime numbers 94M Primes/sec 23M Primes/sec
Random string sorting 29.7M Strings/sec 13.9M Strings/sec
Data encryption 16.4 GBytes/sec 2.6 GBytes/sec
Data compression 271.6 MBytes/sec 104.6 MBytes/sec
Physics 1571 Frames/sec 494 Frames/sec
Extended instructions 16.7B Matrices/sec 6.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3696 2287
Passmark CPU (багатоядерний) 24255 7570

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 3 січня 2023 23 квітня 2019
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Coffee Lake
Номер моделі i5-13600H i5-9300H
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) UHD Graphics 630

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 8
Частота 2.8 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц 4.1 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 2.1 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 4
Кількість потоків 16 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 28x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 256КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 8 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 45 Вт
Макс. TDP (Boost) 95 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 BGA-1440
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) Intel UHD Graphics 630
Частота GPU 300 МГц 350 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 1050 МГц
Шейдерні блоки 640 192
TMUs 40 24
ROPs 20 3
Обчислювальні блоки 80 24
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,92 терафлопс 0,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR4-2666
- LPDDR3-2133
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 41.8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 13600H Сайт Intel Core i5 9300H
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 28 16
Розширені інструкції Немає даних SSE4.1, SSE4.2, AVX-2

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: i5-13600H чи i5-9300H?

Intel Core i5 13600H значно кращий завдяки вищій одноядерній продуктивності (на 78% за Geekbench 6) та потужнішій інтегрованій графіці. Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх.

Чи варто міняти ноутбук з i5-9300H на модель з i5-13600H?

Так, якщо вам потрібна багаторазова прискорення в рендерингу, компіляції коду або роботі з відео. Різниця в багатоядерній продуктивності перевищує 200%.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але 13600H досягає вищої продуктивності при тому ж або меншому енергоспоживанні завдяки новішому техпроцесу.

Чи підтримує i5-13600H більше оперативної пам'яті?

Так, 13600H підтримує DDR5 та DDR4, тоді як 9300H обмежений DDR4. Це дає змогу використовувати швидшу пам'ять для кращої продуктивності.

Який процесор краще підходить для роботи з відеомонтажем?

Intel Core i5 13600H — очевидний вибір завдяки вищій багатоядерній продуктивності (14988 vs 4742 у Cinebench R23) та швидшому рендерингу (Ray tracing: 21 vs 5.7 Mpixels/s).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.