Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 13600K vs AMD Ryzen 9 7940HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5-13600K та AMD Ryzen 9 7940HS — два потужні процесори, орієнтовані на різні сегменти. Перший — десктопний гібрид з архітектурою Raptor Lake, другий — мобільний чип для продуктивних ноутбуків на базі Zen 4. Обидва демонструють високу однопотокову продуктивність, проте їхні сильні сторони розкриваються в різних сценаріях. Давайте розберемося, який з них краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core i5-13600K випереджає AMD Ryzen 9 7940HS за більшістю синтетичних тестів: однопотокова продуктивність (Cinebench R23: 1998 проти 1829), багатопотокова (23396 проти 17497) та швидкість компіляції коду. Він також демонструє кращі результати в обробці графіки та рендерингу. Однак Ryzen 9 7940HS — мобільний процесор, який споживає менше енергії та призначений для тонких ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у стаціонарному ПК, обирайте i5-13600K. Для потужного, але компактного лептопа варто придивитися до Ryzen 9 7940HS.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i5-13600K має вищий результат у Cinebench R23 (1998 проти 1829) та Geekbench 6 (2718 проти 2603), що забезпечує кращу швидкодію в більшості додатків.
  • Багатопотокова продуктивність: i5-13600K значно потужніший у багатоядерних завданнях — 23396 проти 17497 балів у Cinebench R23, завдяки більшій кількості ядер та вищому TDP.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальний бал (100) за цим параметром, але Ryzen 9 7940HS створений для мобільних пристроїв і споживає менше енергії, що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: i5-13600K має кращий показник (50 проти 43), що може бути корисним для базових графічних завдань без дискретної відеокарти.
  • Швидкість компіляції та обробки даних: Intel випереджає AMD у Clang compilation (134.7 проти 99 Klines/sec) та File compression (1300 проти 1240 MB/sec), що важливо для розробників.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1998 1829
Cinebench R23 (багатоядерний) 23396 17497

GeekBench v6

File compression 1300 MB/sec 1240 MB/sec
Clang compilation 134.7 Klines/sec 99 Klines/sec
HTML 5 Browser 374.2 pages/sec 261.3 pages/sec
PDF Renderer 465.8 Mpixels/sec 369.9 Mpixels/sec
Text processing 277.2 pages/sec 272.7 pages/sec
Background blur 68.3 images/sec 58.1 images/sec
Photo processing 136 images/sec 101.2 images/sec
Ray tracing 30.1 Mpixels/sec 23.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2718 2603
Geekbench 6 (багатоядерний) 16101 13156

PassMark

Integer math 123.1 GOps/sec 104.3 GOps/sec
Floating point math 91 GOps/sec 63.8 GOps/sec
Find prime numbers 158M Primes/sec 92M Primes/sec
Random string sorting 51.4M Strings/sec 41.8M Strings/sec
Data encryption 27.3 GBytes/sec 22.1 GBytes/sec
Data compression 480.6 MBytes/sec 371.8 MBytes/sec
Physics 2258 Frames/sec 1465 Frames/sec
Extended instructions 29.1B Matrices/sec 27.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4138 3902
Passmark CPU (багатоядерний) 37937 30384

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 27 вересня 2022 4 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i5-13600K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Radeon 780M

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 3.5 ГГц 4.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 5,2 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 2.6 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 8
Кількість потоків 20 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 35x 40x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 35-54 Вт
Макс. TDP (Boost) 181 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Radeon 780M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 2800 МГц
Шейдерні блоки 256 768
TMUs 16 48
ROPs 8 32
Обчислювальні блоки 32 12
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,77 терафлопс 4,3 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 192 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 13600K Сайт AMD Ryzen 9 7940HS
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5-13600K чи AMD Ryzen 9 7940HS?

Intel Core i5-13600K забезпечує вищу однопотокову продуктивність, що критично для ігор. Однак Ryzen 9 7940HS також демонструє гідні результати, особливо в мобільному форматі. Для настільного ПК краще обрати Intel.

Чи можна порівнювати десктопний i5-13600K з мобільним Ryzen 9 7940HS?

Так, але варто враховувати різницю в енергоспоживанні та тепловиділенні. i5-13600K потребує потужнішого охолодження, тоді як Ryzen 9 7940HS оптимізований для ноутбуків.

Який процесор краще для робочих завдань, таких як відеомонтаж чи 3D-рендеринг?

Intel Core i5-13600K має перевагу в багатопотокових тестах (Cinebench R23: 23396 проти 17497), тому він краще впорається з рендерингом та компіляцією.

Чи підтримують ці процесори розгін?

Intel Core i5-13600K має розблокований множник і підтримує розгін на материнських платах Z690/Z790. AMD Ryzen 9 7940HS — мобільний чип, розгін якого обмежений виробником ноутбука.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Ryzen 9 7940HS споживає менше енергії завдяки мобільному дизайну, що робить його кращим вибором для автономних пристроїв.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.