Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 13600K vs AMD Ryzen 9 7950X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 13600K та AMD Ryzen 9 7950X — два потужних процесори 2022 року, які закривають різні сегменти: середній та флагманський. Перший пропонує 14 ядер (6+8) із гібридною архітектурою, другий — 16 повноцінних ядер Zen 4. Порівняймо їхню продуктивність у синтетичних тестах, іграх та робочих завданнях, щоб зрозуміти, який варіант краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7950X — беззаперечний лідер за багатопотоковою продуктивністю: у Cinebench R23 він набирає 36742 бали проти 23396 у Core i5 13600K, що робить його ідеальним для рендерингу, компіляції та відеомонтажу. Водночас в однопотокових завданнях та іграх різниця мінімальна — Geekbench 6 показує 3068 проти 2718. Якщо ваш бюджет обмежений, а пріоритет — ігри та повсякденна робота, i5 13600K стане раціональним вибором. Для професійних обчислень і максимальної багатозадачності 7950X виправдовує свою вартість.

Основні відмінності

  • Кількість ядер: Ryzen 9 7950X має 16 повноцінних ядер Zen 4, тоді як Core i5 13600K використовує гібридну архітектуру з 6 продуктивними та 8 енергоефективними ядрами (всього 14).
  • Багатопотокова продуктивність: 7950X значно випереджає i5 13600K у Cinebench R23 (36742 проти 23396) та Geekbench 6 багатоядерному (21401 проти 16101).
  • Однопотокова швидкість: обидва процесори демонструють близькі результати — 2009 проти 1998 у Cinebench R23 одноядерному, що робить їх майже рівними в іграх.
  • Енергоефективність: обидві моделі отримали максимальний бал 100 у нашому рейтингу, але 7950X забезпечує значно вищу продуктивність на ват завдяки техпроцесу 5 нм.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7950X має потужнішу вбудовану графіку RDNA 2 (78 балів проти 50), що дозволяє комфортно працювати без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1998 2009
Cinebench R23 (багатоядерний) 23396 36742

GeekBench v6

File compression 1300 MB/sec 1960 MB/sec
Clang compilation 134.7 Klines/sec 211.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 374.2 pages/sec 414.2 pages/sec
PDF Renderer 465.8 Mpixels/sec 540.6 Mpixels/sec
Text processing 277.2 pages/sec 304.8 pages/sec
Background blur 68.3 images/sec 78.9 images/sec
Photo processing 136 images/sec 148.7 images/sec
Ray tracing 30.1 Mpixels/sec 46.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2718 3068
Geekbench 6 (багатоядерний) 16101 21401

PassMark

Integer math 123.1 GOps/sec 227.2 GOps/sec
Floating point math 91 GOps/sec 138.6 GOps/sec
Find prime numbers 158M Primes/sec 343M Primes/sec
Random string sorting 51.4M Strings/sec 98.2M Strings/sec
Data encryption 27.3 GBytes/sec 49.6 GBytes/sec
Data compression 480.6 MBytes/sec 839.1 MBytes/sec
Physics 2258 Frames/sec 3114 Frames/sec
Extended instructions 29.1B Matrices/sec 62.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4138 4276
Passmark CPU (багатоядерний) 37937 62709

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 27 вересня 2022 29 серпня 2022
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i5-13600K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 12 32
Частота 3.5 ГГц 4.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 5,7 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 2.6 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 16
Кількість потоків 20 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 35x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 170 Вт
Макс. TDP (Boost) 181 Вт 230 Вт
Сокет LGA-1700 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 256 128
TMUs 16 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 32 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,77 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- DDR5-5200
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 73.4 ГБ/с
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 13600K Сайт AMD Ryzen 9 7950X
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Core i5 13600K чи Ryzen 9 7950X?

В іграх обидва процесори показують майже однакову продуктивність через високі однопотокові бали. Core i5 13600K часто вигідніший за ціною, тому для ігрового ПК це раціональніший вибір.

Чи варто переплачувати за Ryzen 9 7950X для відеомонтажу?

Так, якщо ви працюєте з 4K/8K відео, 3D-рендерингом або компіляцією коду. 7950X має на 57% вищу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23, що значно прискорює рендеринг.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але Ryzen 9 7950X на 5 нм техпроцесі забезпечує більше обчислень на ват. Core i5 13600K споживає менше абсолютної енергії (125 Вт проти 170 Вт).

Чи можна використовувати інтегровану графіку для роботи?

Так, Ryzen 9 7950X має кращу вбудовану графіку (78 балів), що дозволяє комфортно працювати з офісними програмами, переглядом відео та легким редагуванням без дискретної відеокарти.

Який процесор краще підійде для збірки ПК у 2024 році?

Для ігрового ПК середнього рівня обирайте Core i5 13600K. Для професійної роботи (рендеринг, програмування, відеомонтаж) з запасом на майбутнє — Ryzen 9 7950X.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.