Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 13600K vs Apple M4 Max (14-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 13600K і Apple M4 Max (14-Core) — це два потужних процесори, які представляють різні архітектури та філософії. Перший — флагманський чіп для настільних ПК від Intel, випущений у 2022 році. Другий — новітній ARM-процесор Apple, призначений для професійних ноутбуків MacBook Pro, що побачив світ у жовтні 2024 року. Незважаючи на різне призначення, обидва претендують на звання одних із найпродуктивніших у своїх сегментах.

Короткий висновок. Intel Core i5 13600K — чудовий вибір для настільного геймінгу та багатозадачності завдяки високій однопотоковій продуктивності (Cinebench R23 одноядерний: 1998) та потужній багатоядерній обробці (Cinebench R23 багатоядерний: 23396). Однак Apple M4 Max (14-Core) випереджає його в енергоефективності (обидва мають 100 балів) і демонструє значно вищі результати в Geekbench 6 (одноядерний: 3996, багатоядерний: 23275). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у мобільному форматі з інтегрованою графікою нового покоління — обирайте M4 Max. Для стаціонарного ПК з можливістю апгрейду — i5 13600K.

Основні відмінності

  • Apple M4 Max (14-Core) має значно вищу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (3996 проти 2718) та Cinebench R23 (2279 проти 1998), що робить його лідером у завданнях, чутливих до частоти одного ядра.
  • У багатоядерних тестах M4 Max також перевершує i5 13600K: Geekbench 6 багатоядерний 23275 проти 16101, хоча в Cinebench R23 різниця мінімальна (23841 проти 23396).
  • Intel Core i5 13600K — настільний процесор із роз'ємом LGA1700, тоді як Apple M4 Max — мобільний чіп, інтегрований у MacBook Pro, що унеможливлює апгрейд.
  • M4 Max оснащений потужною інтегрованою графікою Apple M4 Max GPU (32-core), що забезпечує вищу продуктивність у графічних завданнях порівняно з графікою Intel UHD 770 у i5 13600K.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена однаково високо (100 балів), але M4 Max споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що критично для ноутбуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1998 2279
Cinebench R23 (багатоядерний) 23396 23841

GeekBench v6

File compression 1300 MB/sec Немає даних
Clang compilation 134.7 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 374.2 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 465.8 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 277.2 pages/sec Немає даних
Background blur 68.3 images/sec Немає даних
Photo processing 136 images/sec Немає даних
Ray tracing 30.1 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 2718 3996
Geekbench 6 (багатоядерний) 16101 23275

PassMark

Integer math 123.1 GOps/sec Немає даних
Floating point math 91 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 158M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 51.4M Strings/sec Немає даних
Data encryption 27.3 GBytes/sec Немає даних
Data compression 480.6 MBytes/sec Немає даних
Physics 2258 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 29.1B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 4138 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 37937 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 27 вересня 2022 30 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M4
Номер моделі i5-13600K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Apple M4 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 6 10
Потоковий 12 10
Частота 3.5 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 2.6 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 14
Кількість потоків 20 14
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 35x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) Немає даних
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 62 Вт
Макс. TDP (Boost) 181 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Apple M4 Max GPU (32-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 256 4096
TMUs 16 256
ROPs 8 128
Обчислювальні блоки 32 512
TGP 15 Вт 51 Вт
IGPU FLOPS 0,77 терафлопс 14,8 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 410 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 13600K Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 13600K чи Apple M4 Max?

Intel Core i5 13600K кращий для ігор на настільному ПК, оскільки він сумісний із потужними дискретними відеокартами та має високу однопотокову продуктивність. Apple M4 Max обмежений екосистемою Mac і підтримкою ігор через Rosetta 2.

Чи можна порівнювати настільний i5 13600K із мобільним M4 Max?

Так, порівняння має сенс, оскільки обидва процесори демонструють високу продуктивність у своїх категоріях. Однак важливо враховувати різне призначення: i5 — для стаціонарних ПК, M4 Max — для ноутбуків.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Apple M4 Max споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для тривалої роботи від батареї в MacBook Pro.

Який процесор швидше обробляє відео та фото?

Apple M4 Max значно швидше обробляє відео та фото завдяки інтегрованій графіці та оптимізації програмного забезпечення під ARM. У тестах Photo processing i5 13600K показує 136 images/sec, але M4 Max має вищу продуктивність у графічних завданнях.

Чи варто купувати Intel Core i5 13600K у 2025 році?

Так, i5 13600K залишається актуальним вибором для настільного ПК завдяки високій продуктивності, підтримці DDR5 та PCIe 5.0, а також можливості апгрейду. Однак для мобільного використання краще обрати M4 Max.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.