Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 13600KF vs AMD Ryzen Z1 Extreme

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 13600KF та AMD Ryzen Z1 Extreme — два потужних процесори, що належать до різних сегментів. Intel вийшов у вересні 2022 року, орієнтований на настільні ПК, тоді як AMD Ryzen Z1 Extreme, представлений у квітні 2024 року, створений для компактних ігрових пристроїв. Обидва мають високий рівень енергоефективності, але суттєво різняться за багатоядерною потужністю та графічними можливостями. Розберімо, який з них краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core i5 13600KF значно перевершує AMD Ryzen Z1 Extreme у багатоядерних завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 23710 проти 13955, а Geekbench 6 багатоядерний — 16248 проти 11223. Також він лідирує в одноядерних тестах (Passmark одноядерний 4129 проти 3608) та швидкості обробки файлів. Натомість AMD Ryzen Z1 Extreme виграє за енергоефективністю (обидва мають 100 балів) та трохи кращий у текстовій обробці. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для робочих станцій та ігор — обирайте Intel. Для компактних пристроїв з акцентом на мобільність — AMD.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Intel Core i5 13600KF майже вдвічі потужніший за AMD Ryzen Z1 Extreme (Cinebench R23 багатоядерний: 23710 проти 13955).
  • Одноядерна швидкість: Intel випереджає AMD у Passmark одноядерному (4129 проти 3608) та Geekbench 6 одноядерному (2713 проти 2524).
  • Графічні можливості: Intel має вищий бал за інтегровану графіку (50 проти 38), що важливо для систем без дискретної відеокарти.
  • Обробка даних: Intel значно швидший у компресії файлів (1400 MB/s проти 1120 MB/s) та компіляції Clang (135.3 Klines/s проти 90.7 Klines/s).
  • Дата виходу та призначення: Intel вийшов у 2022 році для настільних ПК, AMD — у 2024 році для портативних ігрових пристроїв, що впливає на їхнє енергоспоживання та форм-фактор.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1818 1689
Cinebench R23 (багатоядерний) 23710 13955

GeekBench v6

File compression 1400 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 135.3 Klines/sec 90.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 393.9 pages/sec 214.1 pages/sec
PDF Renderer 437.4 Mpixels/sec 346.1 Mpixels/sec
Text processing 270.9 pages/sec 271.3 pages/sec
Background blur 66.9 images/sec 52.2 images/sec
Photo processing 141 images/sec 93.4 images/sec
Ray tracing 29.3 Mpixels/sec 20.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2713 2524
Geekbench 6 (багатоядерний) 16248 11223

PassMark

Integer math 122.8 GOps/sec 92.7 GOps/sec
Floating point math 90.9 GOps/sec 54.6 GOps/sec
Find prime numbers 156M Primes/sec 74M Primes/sec
Random string sorting 51.1M Strings/sec 34.4M Strings/sec
Data encryption 27.2 GBytes/sec 18.1 GBytes/sec
Data compression 480 MBytes/sec 298.1 MBytes/sec
Physics 2255 Frames/sec 1075 Frames/sec
Extended instructions 29.1B Matrices/sec 22.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4129 3608
Passmark CPU (багатоядерний) 37814 25097

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 27 вересня 2022 25 квітня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i5-13600KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Radeon 780M

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 3.5 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 2.6 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 8
Кількість потоків 20 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 35x 33x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 9-30 Вт
Макс. TDP (Boost) 181 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 192 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 13600KF Сайт AMD Ryzen Z1 Extreme
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 780M
Частота GPU Немає даних 800 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2700 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 768
TMUs Немає даних 48
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 12
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 4,15 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 13600KF чи AMD Ryzen Z1 Extreme?

Intel Core i5 13600KF забезпечує вищу одноядерну продуктивність (Passmark 4129 проти 3608), що критично для ігор. Однак AMD Ryzen Z1 Extreme оптимізований для портативних пристроїв і може бути ефективнішим у компактних системах.

Чи варто обирати AMD Ryzen Z1 Extreme для робочих завдань?

AMD Ryzen Z1 Extreme підходить для легких завдань, але значно поступається Intel у багатоядерних навантаженнях (Cinebench R23: 13955 проти 23710). Для відеомонтажу, 3D-моделювання або компіляції краще обрати Intel.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100). Однак AMD Ryzen Z1 Extreme створений для мобільних пристроїв, тому його TDP зазвичай нижчий, що робить його кращим вибором для ноутбуків та портативних консолей.

Чи підходить Intel Core i5 13600KF для збирання ігрового ПК?

Так, Intel Core i5 13600KF — відмінний вибір для ігрового ПК завдяки високій одноядерній продуктивності та підтримці сучасних технологій. Він добре поєднується з потужними відеокартами.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core i5 13600KF має вищий бал за інтегровану графіку (50 проти 38), що дозволяє запускати базові ігри та відео без дискретної відеокарти. Для серйозних ігор все ж потрібна окрема графіка.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.