Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 13600KF vs Apple M1 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 13600KF та Apple M1 Max — два потужних процесори, створені для різних екосистем. Перший — флагманський чип Intel для настільних ПК на архітектурі Raptor Lake, другий — системна платформа Apple для професійних ноутбуків MacBook Pro. Порівняння допоможе зрозуміти, який з них краще впорається з вашими завданнями: чи то ігри, відеомонтаж, компіляція коду чи щоденна робота.

Короткий висновок. Intel Core i5 13600KF значно випереджає Apple M1 Max у багатопотокових завданнях (Cinebench R23: 23710 проти 12411) та однопотоковій продуктивності (2713 проти 2431 у Geekbench 6). Однак M1 Max демонструє кращу енергоефективність та близькі результати у файловому стисненні (1450 MB/s проти 1400 MB/s). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для робочих станцій — обирайте Intel. Для мобільності та тривалої автономної роботи з високою продуктивністю — M1 Max.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i5 13600KF майже вдвічі потужніший за M1 Max у Cinebench R23 (23710 проти 12411) та Passmark (37814 проти 22075).
  • Однопотокова продуктивність: i5 13600KF лідирує в Geekbench 6 (2713 проти 2431) та Cinebench R23 (1818 проти 1542), що важливо для ігор та швидкодії в однопотокових додатках.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, але M1 Max споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: M1 Max має потужнішу вбудовану графіку (35 балів проти 50 у Intel), хоча i5 13600KF потребує дискретної відеокарти для ігор.
  • Робота з трасуванням променів: Intel i5 13600KF обробляє 29.3 Mpixels/sec, що вдвічі швидше за M1 Max (14.9 Mpixels/sec), що критично для 3D-рендерингу.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1818 1542
Cinebench R23 (багатоядерний) 23710 12411

GeekBench v6

File compression 1400 MB/sec 1450 MB/sec
Clang compilation 135.3 Klines/sec 105.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 393.9 pages/sec 329.2 pages/sec
PDF Renderer 437.4 Mpixels/sec 317 Mpixels/sec
Text processing 270.9 pages/sec 249.6 pages/sec
Background blur 66.9 images/sec 42.2 images/sec
Photo processing 141 images/sec 122.8 images/sec
Ray tracing 29.3 Mpixels/sec 14.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2713 2431
Geekbench 6 (багатоядерний) 16248 12673

PassMark

Integer math 122.8 GOps/sec 46.5 GOps/sec
Floating point math 90.9 GOps/sec 64.8 GOps/sec
Find prime numbers 156M Primes/sec 279M Primes/sec
Random string sorting 51.1M Strings/sec 32.9M Strings/sec
Data encryption 27.2 GBytes/sec 12.3 GBytes/sec
Data compression 480 MBytes/sec 275.8 MBytes/sec
Physics 2255 Frames/sec 2822 Frames/sec
Extended instructions 29.1B Matrices/sec 12B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4129 3837
Passmark CPU (багатоядерний) 37814 22075

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 27 вересня 2022 18 жовтня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M1
Номер моделі i5-13600KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M1 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 8
Частота 3.5 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц Немає даних
Ядер 8 2
Потоковий 8 2
Частота 2.6 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 10
Кількість потоків 20 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 35x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 50 Вт
Макс. TDP (Boost) 181 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 57 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 409,6 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 13600KF Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M1 Max GPU (32-core)
Частота GPU Немає даних 450 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1296 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 4096
TMUs Немає даних 256
ROPs Немає даних 128
Обчислювальні блоки Немає даних 512
TGP Немає даних 60 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 10,6 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 13600KF чи Apple M1 Max?

Intel Core i5 13600KF значно кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та сумісності з дискретними відеокартами. M1 Max обмежений екосистемою Mac та має меншу ігрову бібліотеку.

Чи варто вибирати Apple M1 Max замість Intel для відеомонтажу?

Так, M1 Max чудово справляється з відеомонтажем завдяки оптимізації в Final Cut Pro та енергоефективності. Однак Intel i5 13600KF швидший у багатопотокових завданнях, що може бути корисним для рендерингу в інших програмах.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності, але Apple M1 Max споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його кращим для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи можна порівнювати ці процесори для компіляції коду?

Так, Intel i5 13600KF швидше компілює код (135.3 Klines/sec проти 105.1 Klines/sec), що робить його кращим вибором для розробників, які працюють з великими проектами.

Який процесор кращий для професійної роботи з фото та PDF?

Intel i5 13600KF швидший в обробці PDF (437.4 Mpixels/sec проти 317 Mpixels/sec) та фото (141 images/sec проти 122.8 images/sec), що робить його продуктивнішим для цих завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.