Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 13600KF vs Apple M2 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 13600KF та Apple M2 Max — два потужних процесори, що представляють різні архітектури та екосистеми. Перший орієнтований на настільні ПК з високою багатоядерною продуктивністю, другий — на мобільні пристрої Mac з акцентом на енергоефективність. Порівняємо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core i5 13600KF значно випереджає Apple M2 Max у багатоядерних завданнях завдяки вищій тактовій частоті та архітектурі Raptor Lake. Він демонструє кращі результати в Cinebench R23 (багатоядерний) та Passmark. Натомість M2 Max пропонує вищу швидкість стиснення файлів, що може бути корисним у відеомонтажі. Обидва процесори мають однакову енергоефективність за нашими даними, але i5-13600KF потребує окремої відеокарти, тоді як M2 Max має інтегровану графіку.

Основні відмінності

  • Intel Core i5 13600KF має значно вищу багатоядерну продуктивність: 23710 балів у Cinebench R23 проти 14767 у M2 Max.
  • Apple M2 Max швидше стискає файли: 1690 MB/s проти 1400 MB/s у Intel.
  • У тесті Passmark CPU (багатоядерний) Intel набирає 37814 балів, що майже на 42% більше, ніж 26633 у M2 Max.
  • Однопотокова продуктивність майже ідентична: Passmark одноядерний — 4129 у Intel та 4143 у Apple.
  • M2 Max вийшов у січні 2023 року, а i5-13600KF — у вересні 2022, що робить їх близькими за часом випуску.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1818 1625
Cinebench R23 (багатоядерний) 23710 14767

GeekBench v6

File compression 1400 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 135.3 Klines/sec 131.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 393.9 pages/sec 368.6 pages/sec
PDF Renderer 437.4 Mpixels/sec 382.1 Mpixels/sec
Text processing 270.9 pages/sec 272.7 pages/sec
Background blur 66.9 images/sec 54.1 images/sec
Photo processing 141 images/sec 149.6 images/sec
Ray tracing 29.3 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2713 2695
Geekbench 6 (багатоядерний) 16248 14891

PassMark

Integer math 122.8 GOps/sec 58 GOps/sec
Floating point math 90.9 GOps/sec 73.8 GOps/sec
Find prime numbers 156M Primes/sec 361M Primes/sec
Random string sorting 51.1M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 27.2 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 480 MBytes/sec 337.1 MBytes/sec
Physics 2255 Frames/sec 3827 Frames/sec
Extended instructions 29.1B Matrices/sec 13.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4129 4143
Passmark CPU (багатоядерний) 37814 26633

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 27 вересня 2022 17 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M2
Номер моделі i5-13600KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M2 Max GPU (38-core)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 8
Частота 3.5 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,1 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 2.6 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 12
Кількість потоків 20 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 35x 35x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 50 Вт
Макс. TDP (Boost) 181 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 67 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 409,6 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 13600KF Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M2 Max GPU (38-core)
Частота GPU Немає даних 450 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1398 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 4864
TMUs Немає даних 304
ROPs Немає даних 152
Обчислювальні блоки Немає даних 608
TGP Немає даних 70 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 13,6 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i5 13600KF краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та сумісності з потужними дискретними відеокартами.

Чи підходить Apple M2 Max для відеомонтажу?

Так, M2 Max добре справляється з відеомонтажем завдяки високій швидкості стиснення файлів та інтегрованій графіці, але в багатоядерних завданнях поступається i5-13600KF.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності 100 балів, але M2 Max споживає менше енергії в реальних умовах завдяки архітектурі ARM.

Чи можна порівнювати ці процесори напряму?

Так, хоча вони належать до різних платформ (x86 vs ARM), порівняння за бенчмарками дає уявлення про їхню продуктивність у різних завданнях.

Який процесор обрати для роботи з кодом?

Intel Core i5 13600KF швидше компілює код (135.3 Klines/sec проти 131.8), тому краще підходить для розробки, особливо в настільних системах.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.