Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 14400 vs AMD Ryzen 5 2600X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 14400 та AMD Ryzen 5 2600X — це процесори різних поколінь, які розділяє майже 6 років. Перший вийшов у 2024 році, другий — у 2018. Незважаючи на однаковий ціновий сегмент, i5-14400 пропонує значно вищу продуктивність завдяки новішій архітектурі, більшій кількості ядер і підтримці сучасних технологій. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i5 14400 — однозначний переможець у цьому порівнянні. Він випереджає Ryzen 5 2600X за всіма показниками: однопотокова продуктивність вища на 74%, багатопотокова — більш ніж удвічі. У бенчмарках Geekbench 6 та Cinebench R23 різниця сягає 85–138% на користь Intel. Якщо ви збираєте новий ПК для ігор, роботи з відео чи програмування, i5-14400 стане набагато кращим вибором. Ryzen 5 2600X може бути цікавим лише для апгрейду старої платформи AM4 з обмеженим бюджетом.

Основні відмінності

  • Intel Core i5 14400 має 10 ядер (6 продуктивних + 4 ефективних) проти 6 ядер у Ryzen 5 2600X, що дає перевагу в багатозадачності.
  • Однопотокова продуктивність i5-14400 на 74% вища (Passmark одноядерний: 3790 проти 2383), що критично для ігор.
  • Багатопотокова продуктивність Intel майже вдвічі вища: Cinebench R23 багатоядерний — 17874 проти 7523 у AMD.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінюється в 100 балів, але i5-14400 досягає кращих результатів при аналогічному TDP завдяки новішому техпроцесу.
  • Ryzen 5 2600X вийшов у 2018 році та не підтримує сучасні інтерфейси (PCIe 4.0/5.0, DDR5), тоді як i5-14400 повністю сумісний з новими стандартами.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1810 1094
Cinebench R23 (багатоядерний) 17874 7523

GeekBench v6

File compression 1006.1 MB/sec 528.6 MB/sec
Clang compilation 85.5 Klines/sec 46 Klines/sec
HTML 5 Browser 292.8 pages/sec 133.2 pages/sec
PDF Renderer 359.2 Mpixels/sec 172.1 Mpixels/sec
Text processing 237.1 pages/sec 112.6 pages/sec
Background blur 54 images/sec 24.5 images/sec
Photo processing 103.9 images/sec 52.9 images/sec
Ray tracing 20.1 Mpixels/sec 9.89 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2355 1272
Geekbench 6 (багатоядерний) 11958 5577

PassMark

Integer math 82.6 GOps/sec 47.5 GOps/sec
Floating point math 62.3 GOps/sec 24.3 GOps/sec
Find prime numbers 86M Primes/sec 38M Primes/sec
Random string sorting 31.8M Strings/sec 23M Strings/sec
Data encryption 17.1 GBytes/sec 13.2 GBytes/sec
Data compression 319.4 MBytes/sec 198.8 MBytes/sec
Physics 1500 Frames/sec 697 Frames/sec
Extended instructions 20.1B Matrices/sec 7.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3790 2383
Passmark CPU (багатоядерний) 25615 13908

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 9 січня 2024 19 квітня 2018
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Немає даних
Номер моделі i5-14400 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 730 Немає

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 2.5 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 4,2 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 25x 36x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 95 Вт
Макс. TDP (Boost) 148 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 730 Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1550 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,6 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR4-2933
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 43,71 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 14400 Сайт AMD Ryzen 5 2600X
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 14400 чи AMD Ryzen 5 2600X?

Intel Core i5 14400 значно кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (на 74% більше в Passmark) та новішій архітектурі. Він забезпечує вищий FPS у сучасних іграх.

Чи варто оновлювати Ryzen 5 2600X до Intel Core i5 14400?

Так, якщо ви відчуваєте нестачу продуктивності в іграх або робочих задачах. Приріст у багатопотокових тестах сягає 138%, що суттєво прискорить рендеринг, компіляцію та обробку відео.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів). Однак Intel Core i5 14400 досягає вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання, що робить його більш ефективним.

Чи підтримує AMD Ryzen 5 2600X сучасні технології, як-от PCIe 4.0?

Ні, Ryzen 5 2600X підтримує лише PCIe 3.0. Intel Core i5 14400 сумісний з PCIe 5.0 та DDR5, що дає змогу використовувати швидші SSD та оперативну пам'ять.

Який процесор краще підходить для робочих станцій?

Intel Core i5 14400 кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (на 85–138% у Cinebench та Geekbench). Він швидше справляється з компіляцією коду, рендерингом та архівацією.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.