Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 14400 vs AMD Ryzen 7 7840HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 14400 та AMD Ryzen 7 7840HS — два потужні процесори, які часто порівнюють у збірках середнього рівня. Перший вийшов у січні 2024 року і належить до настільної лінійки Intel, тоді як другий — мобільний чип AMD для ноутбуків, представлений на початку 2023-го. Обидва мають однаковий загальний рейтинг (58 vs 60), але їхні сильні сторони розкриваються в різних сценаріях. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в архітектурі, тестах та енергоспоживанні, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Обидва процесори демонструють високу енергоефективність (100 балів), але Intel Core i5 14400 виграє в багатоядерних завданнях Cinebench R23 (17874 проти 17088) та швидкості обробки HTML і PDF. Натомість AMD Ryzen 7 7840HS лідирує в Geekbench 6 (одноядерний 2577), стисненні файлів та компіляції Clang, а також має кращу інтегровану графіку (42 проти 37). Якщо вам потрібен стабільний настільний CPU для рендерингу та офісних завдань — обирайте Intel. Для мобільної роботи з частими компіляціями та графікою краще підійде AMD.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність Cinebench: Intel Core i5 14400 набирає 17874 балів, що на 4.6% вище за 17088 у Ryzen 7 7840HS.
  • Одноядерна швидкодія Geekbench 6: AMD Ryzen 7 7840HS випереджає Intel з результатом 2577 проти 2355 (різниця ~9.4%).
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 7 7840HS має вищий бал (42 проти 37), що дає перевагу в легких іграх та декодуванні відео.
  • Компіляція та стиснення: Ryzen 7 7840HS швидше компілює код (102.5 Klines/sec) та стискає файли (1120 MB/sec) порівняно з i5 14400 (85.5 Klines/sec та 1006.1 MB/sec відповідно).
  • Енергоефективність: обидва отримали максимальний бал 100, але Intel Core i5 14400 є настільним рішенням із вищим TDP, тоді як AMD оптимізований для мобільних пристроїв.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1810 1793
Cinebench R23 (багатоядерний) 17874 17088

GeekBench v6

File compression 1006.1 MB/sec 1120 MB/sec
Clang compilation 85.5 Klines/sec 102.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 292.8 pages/sec 217.2 pages/sec
PDF Renderer 359.2 Mpixels/sec 350 Mpixels/sec
Text processing 237.1 pages/sec 251.8 pages/sec
Background blur 54 images/sec 59.4 images/sec
Photo processing 103.9 images/sec 87.6 images/sec
Ray tracing 20.1 Mpixels/sec 22.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2355 2577
Geekbench 6 (багатоядерний) 11958 12085

PassMark

Integer math 82.6 GOps/sec 100.3 GOps/sec
Floating point math 62.3 GOps/sec 60.9 GOps/sec
Find prime numbers 86M Primes/sec 89M Primes/sec
Random string sorting 31.8M Strings/sec 39.6M Strings/sec
Data encryption 17.1 GBytes/sec 21 GBytes/sec
Data compression 319.4 MBytes/sec 350.8 MBytes/sec
Physics 1500 Frames/sec 1389 Frames/sec
Extended instructions 20.1B Matrices/sec 26.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3790 3783
Passmark CPU (багатоядерний) 25615 28902

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 9 січня 2024 4 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i5-14400 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 730 Radeon 780M

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 2.5 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 25x 38x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 35-54 Вт
Макс. TDP (Boost) 148 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 730 Radeon 780M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1550 МГц 2700 МГц
Шейдерні блоки 192 768
TMUs 48 48
ROPs 24 32
Обчислювальні блоки 24 12
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,6 терафлопс 4,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 192 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 14400 Сайт AMD Ryzen 7 7840HS
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 14400 чи AMD Ryzen 7 7840HS?

Для ігор важливіша одноядерна продуктивність. AMD Ryzen 7 7840HS має вищий одноядерний бал у Geekbench 6 (2577), що може дати невелику перевагу в чутливих до частоти іграх. Однак Intel Core i5 14400 також демонструє високі результати в Passmark (одноядерний 3790), тому обидва підійдуть для сучасних ігор.

Чи варто вибирати Intel Core i5 14400 для роботи з відео та 3D-рендерингом?

Так, Intel Core i5 14400 показує кращу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (17874) та вищу швидкість обробки PDF (359.2 Mpixels/sec) і фото (103.9 images/sec). Це робить його хорошим вибором для рендерингу та відеомонтажу.

Який процесор енергоефективніший: Intel чи AMD?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але AMD Ryzen 7 7840HS створений для ноутбуків і споживає менше енергії в мобільному сценарії. Intel Core i5 14400 — настільний процесор із вищим TDP, тому для стаціонарного ПК різниця несуттєва.

Який процесор краще підходить для програмування та компіляції коду?

AMD Ryzen 7 7840HS випереджає Intel у компіляції Clang (102.5 Klines/sec) та стисненні файлів (1120 MB/sec), тому він краще впорається з частими компіляціями та архівацією. Intel також непоганий, але AMD має перевагу в цих завданнях.

Чи можна порівнювати настільний Intel Core i5 14400 з мобільним AMD Ryzen 7 7840HS?

Так, хоча це різні платформи, їх часто порівнюють через схожу продуктивність. Intel Core i5 14400 — вибір для стаціонарного ПК, а AMD Ryzen 7 7840HS — для потужного ноутбука. Вибір залежить від ваших потреб у мобільності або стаціонарній потужності.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.