Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 14400 vs Apple M1 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 14400 та Apple M1 Max — це два потужні процесори з різною архітектурою та призначенням. Перший вийшов у 2024 році та орієнтований на сучасні ПК з Windows, другий — флагманський чип Apple 2021 року для професійних MacBook. Обидва мають високі показники в бенчмарках, але суттєво відрізняються за сценаріями використання. Розглянемо їхні ключові характеристики, щоб визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Intel Core i5 14400 випереджає Apple M1 Max за багатоядерною продуктивністю в Cinebench R23 (17874 проти 12411) та Passmark (25615 проти 22075). Він також демонструє кращу швидкість у рендерингу PDF та трасуванні променів. Натомість M1 Max лідирує в одноядерному Geekbench 6 (2431 проти 2355), стисненні файлів (1450 MB/s) та компіляції Clang (105.1 Klines/s). Обидва мають однакову енергоефективність, але i5-14400 кращий для важких обчислень, а M1 Max — для специфічних завдань в екосистемі Apple.

Основні відмінності

  • Intel Core i5 14400 значно потужніший у багатоядерних тестах: Cinebench R23 (17874 проти 12411) і Passmark (25615 проти 22075), що робить його кращим для рендерингу та відеомонтажу.
  • Apple M1 Max випереджає в одноядерному Geekbench 6 (2431 проти 2355) та швидкості стиснення файлів (1450 MB/s проти 1006 MB/s), що важливо для архівації та компіляції.
  • У графічних завданнях i5-14400 показує вищу продуктивність у трасуванні променів (20.1 проти 14.9 Mpixels/sec) та обробці фону (54 проти 42.2 images/sec).
  • Apple M1 Max лідирує в компіляції Clang (105.1 проти 85.5 Klines/sec) та обробці тексту (249.6 проти 237.1 pages/sec), що робить його зручнішим для розробників.
  • Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100), але M1 Max вийшов у 2021 році, тоді як i5-14400 — свіжіший (2024), що впливає на сумісність із сучасними платформами.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1810 1542
Cinebench R23 (багатоядерний) 17874 12411

GeekBench v6

File compression 1006.1 MB/sec 1450 MB/sec
Clang compilation 85.5 Klines/sec 105.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 292.8 pages/sec 329.2 pages/sec
PDF Renderer 359.2 Mpixels/sec 317 Mpixels/sec
Text processing 237.1 pages/sec 249.6 pages/sec
Background blur 54 images/sec 42.2 images/sec
Photo processing 103.9 images/sec 122.8 images/sec
Ray tracing 20.1 Mpixels/sec 14.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2355 2431
Geekbench 6 (багатоядерний) 11958 12673

PassMark

Integer math 82.6 GOps/sec 46.5 GOps/sec
Floating point math 62.3 GOps/sec 64.8 GOps/sec
Find prime numbers 86M Primes/sec 279M Primes/sec
Random string sorting 31.8M Strings/sec 32.9M Strings/sec
Data encryption 17.1 GBytes/sec 12.3 GBytes/sec
Data compression 319.4 MBytes/sec 275.8 MBytes/sec
Physics 1500 Frames/sec 2822 Frames/sec
Extended instructions 20.1B Matrices/sec 12B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3790 3837
Passmark CPU (багатоядерний) 25615 22075

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 9 січня 2024 18 жовтня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M1
Номер моделі i5-14400 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 730 Apple M1 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 8
Частота 2.5 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц Немає даних
Ядер 4 2
Потоковий 4 2
Частота 1,8 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 10
Кількість потоків 16 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 25x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 50 Вт
Макс. TDP (Boost) 148 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 57 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 730 Apple M1 Max GPU (32-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1550 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 192 4096
TMUs 48 256
ROPs 24 128
Обчислювальні блоки 24 512
TGP 15 Вт 60 Вт
IGPU FLOPS 0,6 терафлопс 10,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 409,6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 14400 Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 14400 чи Apple M1 Max?

Intel Core i5 14400 кращий для ігор завдяки вищій багатоядерній продуктивності та сумісності з Windows, де доступна більшість ігор. M1 Max має обмежену ігрову підтримку на macOS.

Чи можна порівнювати Intel Core i5 14400 з Apple M1 Max за продуктивністю?

Так, обидва процесори мають схожі бенчмарки, але i5-14400 сильніший у багатоядерних завданнях, а M1 Max — у деяких одноядерних і специфічних обчисленнях, як компіляція.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i5 14400 чи Apple M1 Max?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності (100), тому вони приблизно рівні за цим параметром. Однак M1 Max традиційно вважається економнішим у MacBook.

Для яких завдань краще підходить Intel Core i5 14400?

Intel Core i5 14400 ідеальний для рендерингу, відеомонтажу, трасування променів та ігор на ПК з Windows, де важлива багатоядерна потужність.

Для яких завдань краще підходить Apple M1 Max?

Apple M1 Max чудово підходить для компіляції коду, стиснення файлів, обробки тексту та роботи в екосистемі Apple, особливо на MacBook Pro.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.