Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 14400F vs AMD Ryzen 5 7640HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 14400F та AMD Ryzen 5 7640HS – два потужні процесори для настільних ПК та ноутбуків відповідно. Перший вийшов у січні 2024 року, другий – на рік раніше. Обидві моделі пропонують відмінне співвідношення ціни та продуктивності, але мають різну архітектуру та призначення. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні характеристики, результати тестів та визначимо, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core i5 14400F випереджає AMD Ryzen 5 7640HS за більшістю бенчмарків, особливо в багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний (16252 проти 13029) та Geekbench 6 багатоядерний (12600 проти 10193). Він також демонструє вищу швидкість у компресії файлів, компіляції та рендерингу. Однак Ryzen 5 7640HS має трохи кращу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2466 проти 2402) та швидше обробляє текст. Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність та ігрова продуктивність, обирайте i5 14400F. Для енергоефективного ноутбука з хорошими одноядерними показниками підійде Ryzen 5 7640HS.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i5 14400F значно потужніший у Cinebench R23 (16252 проти 13029) та Geekbench 6 (12600 проти 10193), що дає перевагу в рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність: AMD Ryzen 5 7640HS трохи випереджає в Geekbench 6 (2466 проти 2402), але Intel лідирує в Cinebench R23 (1816 проти 1715) та Passmark (3709 проти 3633).
  • Швидкість обробки даних: Intel i5 14400F швидше стискає файли (1180 MB/s проти 1000 MB/s) та компілює код (82.1 Klines/s проти 76.6 Klines/s).
  • Графічні завдання: Intel виграє в рендерингу PDF (378.8 проти 254.4 Mpixels/s) та трасуванні променів (19.6 проти 17.3 Mpixels/s), але AMD краще обробляє текст (263.2 проти 241.4 pages/s).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100), що робить їх однаково економічними для своїх платформ.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1816 1715
Cinebench R23 (багатоядерний) 16252 13029

GeekBench v6

File compression 1180 MB/sec 1000 MB/sec
Clang compilation 82.1 Klines/sec 76.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 322.7 pages/sec 188.1 pages/sec
PDF Renderer 378.8 Mpixels/sec 254.4 Mpixels/sec
Text processing 241.4 pages/sec 263.2 pages/sec
Background blur 54.2 images/sec 52.6 images/sec
Photo processing 125.5 images/sec 75.4 images/sec
Ray tracing 19.6 Mpixels/sec 17.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2402 2466
Geekbench 6 (багатоядерний) 12600 10193

PassMark

Integer math 81.9 GOps/sec 73.8 GOps/sec
Floating point math 61.4 GOps/sec 45.5 GOps/sec
Find prime numbers 92M Primes/sec 78M Primes/sec
Random string sorting 32M Strings/sec 30.1M Strings/sec
Data encryption 17.1 GBytes/sec 15.9 GBytes/sec
Data compression 316.7 MBytes/sec 272.4 MBytes/sec
Physics 1659 Frames/sec 1173 Frames/sec
Extended instructions 19.9B Matrices/sec 20.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3709 3633
Passmark CPU (багатоядерний) 25764 22998

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 9 січня 2024 4 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i5-14400F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Radeon 760M

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 2.5 ГГц 4,3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 25x 43x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 35-54 Вт
Макс. TDP (Boost) 148 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 192 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 14400F Сайт AMD Ryzen 5 7640HS
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 760M
Частота GPU Немає даних 800 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2600 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 512
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 16
Обчислювальні блоки Немає даних 8
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 2,66 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 14400F чи AMD Ryzen 5 7640HS?

Intel Core i5 14400F забезпечує вищу багатопотокову продуктивність та кращі результати в бенчмарках, що робить його більш придатним для ігор, особливо в поєднанні з дискретною відеокартою.

Чи варто вибирати AMD Ryzen 5 7640HS для роботи з текстом та офісними завданнями?

Так, Ryzen 5 7640HS демонструє трохи вищу швидкість обробки тексту (263.2 pages/s), що робить його хорошим вибором для офісних програм, але різниця з Intel незначна.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Обидва процесори мають низькі показники інтегрованої графіки (37 у Intel проти 36 у AMD), тому для ігор або графічних завдань рекомендується використовувати дискретну відеокарту.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), тому вони приблизно рівні за цим параметром, хоча Ryzen 5 7640HS оптимізований для ноутбуків.

Чи підходить Intel Core i5 14400F для відеомонтажу та 3D-рендерингу?

Так, завдяки вищій багатопотоковій продуктивності в Cinebench та Geekbench, Intel i5 14400F краще впорається з відеомонтажем та рендерингом, ніж AMD Ryzen 5 7640HS.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.