Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 14400F vs AMD Ryzen 9 7950X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 14400F та AMD Ryzen 9 7950X3D — це процесори з різним призначенням. Перший — доступний 10-ядерний CPU для ігор і повсякденних завдань, випущений у січні 2024 року. Другий — флагманський 16-ядерний чип із технологією 3D V-Cache, орієнтований на максимальну продуктивність в іграх і робочих навантаженнях. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7950X3D значно випереджає Intel Core i5 14400F у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 36291 проти 16252) та однопотоковій продуктивності (Geekbench 6 одноядерний: 2925 проти 2402). Він також має вдвічі більше ядер і вищий загальний рейтинг (77 проти 58). Однак Core i5 14400F пропонує краще співвідношення ціни та продуктивності для бюджетних збірок і демонструє однакову з Ryzen енергоефективність (100 балів). Якщо ваш бюджет обмежений і ви не потребуєте екстремальної багатопотоковості, i5 14400F стане розумним вибором. Для ігор на максимальних налаштуваннях і професійної роботи з важким контентом 7950X3D — беззаперечний лідер.

Основні відмінності

  • Кількість ядер: Ryzen 9 7950X3D має 16 ядер, тоді як Core i5 14400F — лише 10, що забезпечує перевагу в багатопотокових сценаріях.
  • Багатоядерна продуктивність: у Cinebench R23 7950X3D набирає 36291 бал проти 16252 у i5 14400F — різниця понад 120%.
  • Однопотокова швидкість: Ryzen випереджає Intel у Geekbench 6 (2925 vs 2402) та Passmark одноядерному (4149 vs 3709).
  • Інтегрована графіка: 7950X3D має кращий показник (77 балів) порівняно з i5 14400F (37 балів), що важливо для систем без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: Core i5 14400F новіший (січень 2024), тоді як Ryzen 9 7950X3D з'явився на рік раніше (січень 2023).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1816 2053
Cinebench R23 (багатоядерний) 16252 36291

GeekBench v6

File compression 1180 MB/sec 1850 MB/sec
Clang compilation 82.1 Klines/sec 204.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 322.7 pages/sec 385.2 pages/sec
PDF Renderer 378.8 Mpixels/sec 515.6 Mpixels/sec
Text processing 241.4 pages/sec 297.9 pages/sec
Background blur 54.2 images/sec 68.4 images/sec
Photo processing 125.5 images/sec 124.9 images/sec
Ray tracing 19.6 Mpixels/sec 45.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2402 2925
Geekbench 6 (багатоядерний) 12600 19920

PassMark

Integer math 81.9 GOps/sec 215.8 GOps/sec
Floating point math 61.4 GOps/sec 130.9 GOps/sec
Find prime numbers 92M Primes/sec 501M Primes/sec
Random string sorting 32M Strings/sec 91.5M Strings/sec
Data encryption 17.1 GBytes/sec 47.4 GBytes/sec
Data compression 316.7 MBytes/sec 787.8 MBytes/sec
Physics 1659 Frames/sec 5104 Frames/sec
Extended instructions 19.9B Matrices/sec 58.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3709 4149
Passmark CPU (багатоядерний) 25764 62502

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 9 січня 2024 4 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i5-14400F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 12 32
Частота 2.5 ГГц 4,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц 5,7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 16
Кількість потоків 16 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 25x 42x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) 128 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає даних

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 120 Вт
Макс. TDP (Boost) 148 Вт 162 Вт
Сокет LGA-1700 AM5
Критична температура 100°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-5200
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 14400F Сайт AMD Ryzen 9 7950X3D
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,56 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 14400F чи AMD Ryzen 9 7950X3D?

AMD Ryzen 9 7950X3D завдяки 3D V-Cache та вищій однопотоковій продуктивності забезпечує більше кадрів у сучасних іграх. Однак Intel Core i5 14400F також добре справляється з ігровими навантаженнями і є бюджетнішим варіантом.

Чи варто переплачувати за AMD Ryzen 9 7950X3D, якщо я не займаюся професійним монтажем?

Якщо ваші завдання обмежуються іграми та повсякденним використанням, Core i5 14400F буде достатньо. 7950X3D виправдовує ціну лише при роботі з відео, 3D-рендерингом або інтенсивними багатопотоковими процесами.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори отримали однаковий бал енергоефективності (100), що свідчить про добре продумане енергоспоживання. Однак реальне споживання залежить від навантаження: 7950X3D може споживати більше під високими навантаженнями.

Чи підійде Intel Core i5 14400F для стрімінгу та запису відео?

Так, 10 ядер i5 14400F забезпечують достатню продуктивність для стрімінгу в 1080p і запису ігрового процесу. Однак для одночасного рендерингу високої якості краще обрати 7950X3D.

Який процесор має вищий загальний рейтинг продуктивності?

AMD Ryzen 9 7950X3D має загальний рейтинг 77 балів, тоді як Intel Core i5 14400F — 58 балів. Це відображає перевагу Ryzen у більшості синтетичних тестів та реальних завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.