Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 14400F vs Apple M1 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 14400F та Apple M1 Ultra — два принципово різних процесори, створені для різних платформ і завдань. i5 14400F — це доступний 10-ядерний процесор для ігрових ПК, що вийшов у 2024 році. M1 Ultra — флагманський 20-ядерний чип Apple для професійних Mac, представлений у 2022 році. Ми порівняли їх за ключовими бенчмарками, енергоефективністю та сценаріями використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M1 Ultra значно випереджає Intel Core i5 14400F у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 23841 проти 16252, а Passmark багатоядерний — 41175 проти 25764. M1 Ultra також демонструє кращу інтегровану графіку та вищу енергоефективність. Однак i5 14400F має вищу однопотокову продуктивність у Cinebench R23 (1816 проти 1510) і краще підходить для ігор завдяки архітектурі x86. Якщо вам потрібен процесор для професійної роботи з відео, кодування або компіляції — обирайте M1 Ultra. Для ігрового ПК з кращою ціною — i5 14400F.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M1 Ultra майже вдвічі потужніший у Cinebench R23 багатоядерному (23841 vs 16252) та Passmark багатоядерному (41175 vs 25764).
  • Однопотокова продуктивність: i5 14400F випереджає M1 Ultra у Cinebench R23 одноядерному (1816 vs 1510), але поступається в Geekbench 6 одноядерному (2402 vs 2436).
  • Інтегрована графіка: M1 Ultra має значно кращу інтегровану графіку (53 бали vs 37), що важливо для роботи з графікою без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів, але M1 Ultra досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки архітектурі ARM.
  • Спеціалізовані завдання: M1 Ultra значно швидший у компіляції Clang (189 vs 82.1 Klines/sec) та обробці PDF (548.8 vs 378.8 Mpixels/sec), тоді як i5 14400F кращий у Background blur (54.2 vs 42.3 images/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1816 1510
Cinebench R23 (багатоядерний) 16252 23841

GeekBench v6

File compression 1180 MB/sec 2000 MB/sec
Clang compilation 82.1 Klines/sec 189 Klines/sec
HTML 5 Browser 322.7 pages/sec 513.5 pages/sec
PDF Renderer 378.8 Mpixels/sec 548.8 Mpixels/sec
Text processing 241.4 pages/sec 250.5 pages/sec
Background blur 54.2 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 125.5 images/sec 151.4 images/sec
Ray tracing 19.6 Mpixels/sec 27.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2402 2436
Geekbench 6 (багатоядерний) 12600 18530

PassMark

Integer math 81.9 GOps/sec 92.7 GOps/sec
Floating point math 61.4 GOps/sec 130.5 GOps/sec
Find prime numbers 92M Primes/sec 541M Primes/sec
Random string sorting 32M Strings/sec 67.1M Strings/sec
Data encryption 17.1 GBytes/sec 25 GBytes/sec
Data compression 316.7 MBytes/sec 559.4 MBytes/sec
Physics 1659 Frames/sec 5533 Frames/sec
Extended instructions 19.9B Matrices/sec 23.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3709 3868
Passmark CPU (багатоядерний) 25764 41175

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 9 січня 2024 8 березня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M1
Номер моделі i5-14400F APL1106/APL1W06
Інтегрована графіка Немає Apple M1 Ultra GPU (64-core)

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 12 16
Частота 2.5 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц Немає даних
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 1,8 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 20
Кількість потоків 16 20
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 25x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 48 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 70 Вт
Макс. TDP (Boost) 148 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 114 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 16
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 800 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 14400F Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M1 Ultra GPU (64-core)
Частота GPU Немає даних 450 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1296 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 8192
TMUs Немає даних 512
ROPs Немає даних 256
Обчислювальні блоки Немає даних 1024
TGP Немає даних 120 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 21,2 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 14400F чи Apple M1 Ultra?

Intel Core i5 14400F краще підходить для ігор завдяки архітектурі x86, вищій однопотоковій продуктивності в Cinebench R23 та сумісності з Windows. M1 Ultra має потужнішу інтегровану графіку, але ігри для macOS обмежені.

Чи варто обирати Apple M1 Ultra для професійної роботи?

Так, M1 Ultra значно потужніший у багатопотокових завданнях: компіляція, рендеринг, обробка відео. Він також енергоефективніший, що важливо для тривалої роботи без підзарядки.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають 100 балів за енергоефективність, але M1 Ultra досягає вищої продуктивності на ват завдяки ARM-архітектурі. Intel i5 14400F споживає більше енергії при навантаженні.

Який процесор краще підходить для збірки ПК?

Intel Core i5 14400F сумісний з материнськими платами LGA 1700 і є доступним варіантом для ігрового ПК. M1 Ultra впаяний у Mac Studio або Mac Pro, тому не підходить для самостійної збірки.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Ціна не вказана, але i5 14400F зазвичай значно дешевший. M1 Ultra входить до складу дорогих Mac, тому його вартість набагато вища. Вибір залежить від бюджету та платформи.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.