Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 14400F vs Apple M4 Pro (12-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 14400F і Apple M4 Pro (12-Core) — це два потужні процесори, що належать до різних архітектурних світів. Intel пропонує перевірену x86-сумісність і доступну ціну, тоді як Apple M4 Pro вражає енергоефективністю та високою однопотоковою продуктивністю. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (12-Core) значно випереджає Intel Core i5 14400F за продуктивністю в усіх ключових тестах: однопотокова швидкість на 38% вища, багатопотокова — на 21%, а інтегрована графіка майже вдвічі потужніша. Водночас i5 14400F залишається чудовим вибором для ігор і завдань, що потребують x86-сумісності, особливо з огляду на нижчу ціну. Якщо вам потрібна максимальна енергоефективність і продуктивність у закритій екосистемі Apple — обирайте M4 Pro. Для гнучкого ПК або ігрової збірки — i5 14400F.

Основні відмінності

  • Apple M4 Pro (12-Core) має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 одноядерний — 3846 проти 2402 у Intel Core i5 14400F.
  • У багатопотокових завданнях M4 Pro також лідирує: Cinebench R23 багатоядерний — 19691 проти 16252 у i5 14400F.
  • Інтегрована графіка Apple M4 Pro на 70% потужніша (63 бали проти 37), що робить його кращим для роботи з графікою без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена максимально (100 балів), але M4 Pro досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки ARM-архітектурі.
  • Intel Core i5 14400F вийшов у січні 2024 року, а Apple M4 Pro — у жовтні 2024, що робить M4 Pro новішим і технологічно досконалішим.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1816 2235
Cinebench R23 (багатоядерний) 16252 19691

GeekBench v6

File compression 1180 MB/sec 2080 MB/sec
Clang compilation 82.1 Klines/sec 162.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 322.7 pages/sec 512.7 pages/sec
PDF Renderer 378.8 Mpixels/sec 506.6 Mpixels/sec
Text processing 241.4 pages/sec 367.4 pages/sec
Background blur 54.2 images/sec 85.1 images/sec
Photo processing 125.5 images/sec 196.9 images/sec
Ray tracing 19.6 Mpixels/sec 25.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2402 3846
Geekbench 6 (багатоядерний) 12600 20093

PassMark

Integer math 81.9 GOps/sec Немає даних
Floating point math 61.4 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 92M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 32M Strings/sec Немає даних
Data encryption 17.1 GBytes/sec Немає даних
Data compression 316.7 MBytes/sec Немає даних
Physics 1659 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 19.9B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3709 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 25764 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 9 січня 2024 29 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M4
Номер моделі i5-14400F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M4 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 8
Частота 2.5 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,7 ГГц Немає даних
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 1,8 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 12
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 25x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 38 Вт
Макс. TDP (Boost) 148 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 273 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 14400F Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M4 Pro GPU (16-core)
Частота GPU Немає даних 500 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1800 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 2048
TMUs Немає даних 128
ROPs Немає даних 64
Обчислювальні блоки Немає даних 256
TGP Немає даних 26 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 7,4 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 14400F чи Apple M4 Pro?

Intel Core i5 14400F є кращим вибором для ігор завдяки сумісності з x86-іграми та можливості використання потужних дискретних відеокарт. Apple M4 Pro обмежений екосистемою macOS і має менше оптимізованих ігор.

Чи можна порівнювати Intel Core i5 14400F і Apple M4 Pro безпосередньо?

Так, але варто враховувати різні архітектури (x86 vs ARM) та платформи. M4 Pro встановлюється тільки в Mac, тоді як i5 14400F — універсальний процесор для ПК на Windows або Linux.

У яких завданнях Apple M4 Pro значно випереджає Intel Core i5 14400F?

M4 Pro помітно швидший у компіляції коду (162.6 Klines/sec проти 82.1), стисненні файлів (2080 MB/sec проти 1180) та обробці фото (196.9 images/sec проти 125.5).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності (100), але Apple M4 Pro досягає вищої продуктивності на ват завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків.

Чи варто купувати Intel Core i5 14400F у 2025 році?

Так, якщо вам потрібен бюджетний процесор для ігор або робочих завдань на платформі LGA1700. Він пропонує хорошу продуктивність за свою ціну, хоча й поступається M4 Pro в абсолютних показниках.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.