Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 14450HX vs Apple M2 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 14450HX та Apple M2 Pro — два потужні процесори, що представляють різні архітектури та підходи до обчислень. Перший створений для ігрових ноутбуків та робочих станцій на Windows, другий — для MacBook Pro та Mac Mini. Порівняємо їх за ключовими параметрами: однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, енергоефективністю, графікою та реальними бенчмарками.

Короткий висновок. Обидва процесори демонструють високий рівень енергоефективності та однопотокової продуктивності. Intel Core i5 14450HX випереджає M2 Pro у Cinebench R23 (одноядерний: 1801 проти 1589) та у багатоядерному Passmark (27773 проти 26571). Натомість Apple M2 Pro має перевагу в Geekbench 6 (одноядерний: 2666 проти 2296; багатоядерний: 14489 проти 11291) та у спеціалізованих завданнях, як-от обробка фото та рендеринг. Вибір залежить від екосистеми: Intel кращий для ігор та сумісності з Windows, M2 Pro — для творчих задач на macOS.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i5 14450HX виграє в Cinebench R23 (1801 проти 1589), але Apple M2 Pro лідирує в Geekbench 6 (2666 проти 2296).
  • Багатопотокова продуктивність: M2 Pro перевершує i5 14450HX у Geekbench 6 (14489 проти 11291), тоді як Intel має вищі показники в Passmark (27773 проти 26571).
  • Енергоефективність: обидва мають максимальний бал 100, але M2 Pro традиційно ефективніший завдяки ARM-архітектурі, що забезпечує довшу автономність у MacBook.
  • Інтегрована графіка: M2 Pro має потужнішу вбудовану графіку (39 балів), що дозволяє комфортно працювати з відео та 3D-моделями без дискретної відеокарти.
  • Спеціалізовані завдання: M2 Pro значно швидший в обробці фото (126,3 зображень/с проти відсутніх даних у Intel) та рендерингу, тоді як Intel краще справляється з шифруванням даних (18,1 ГБ/с).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1801 1589
Cinebench R23 (багатоядерний) 15382 13876

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2296 2666
Geekbench 6 (багатоядерний) 11291 14489
File compression Немає даних 1630 MB/sec
Clang compilation Немає даних 125.3 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 356.9 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 352.9 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 266.9 pages/sec
Background blur Немає даних 53.8 images/sec
Photo processing Немає даних 126.3 images/sec
Ray tracing Немає даних 17 Mpixels/sec

PassMark

Integer math 92.1 GOps/sec 58.1 GOps/sec
Floating point math 68 GOps/sec 73.9 GOps/sec
Find prime numbers 126M Primes/sec 359M Primes/sec
Random string sorting 32M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 18.1 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 319.5 MBytes/sec 338 MBytes/sec
Physics 2090 Frames/sec 3624 Frames/sec
Extended instructions 19.3B Matrices/sec 13.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3803 4106
Passmark CPU (багатоядерний) 27773 26571

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 9 січня 2024 17 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M2
Номер моделі i5-14450HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (16EU) Apple M2 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 8
Частота 2,4 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,8 ГГц Немає даних
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 1,8 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 12
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 24x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 30 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 40 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (16EU) Apple M2 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 350 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1500 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 128 2432
TMUs 8 152
ROPs 4 76
Обчислювальні блоки 16 304
TGP 6-15 Вт 35 Вт
IGPU FLOPS 0,38 терафлопс 6,8 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 204,8 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 14450HX Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 14450HX чи Apple M2 Pro?

Intel Core i5 14450HX краще підходить для ігор завдяки сумісності з Windows та вищій частоті в одноядерних тестах (1801 у Cinebench R23). M2 Pro має меншу ігрову бібліотеку через екосистему macOS.

Що обрати для відеомонтажу: Intel i5 14450HX чи Apple M2 Pro?

Apple M2 Pro вигідніший для відеомонтажу завдяки потужнішій інтегрованій графіці та оптимізації програм (Final Cut Pro). Він показує вищі результати в Geekbench 6 (14489) та обробці фото.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності (100), але Apple M2 Pro на ARM-архітектурі споживає менше енергії, що забезпечує довшу автономність у MacBook порівняно з Intel у ноутбуках на Windows.

Чи можна порівнювати ці процесори за продуктивністю?

Так, хоча вони належать до різних архітектур (x86 vs ARM). Intel i5 14450HX випереджає в Passmark (27773), а M2 Pro — у Geekbench 6 (14489). Вибір залежить від завдань та операційної системи.

Який процесор новіший: Intel Core i5 14450HX чи Apple M2 Pro?

Intel Core i5 14450HX вийшов у січні 2024 року, а Apple M2 Pro — у січні 2023 року. Intel є свіжішою моделлю, але M2 Pro залишається актуальним завдяки оптимізації під macOS.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.