Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 14500 vs AMD Ryzen 5 7600

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 14500 та AMD Ryzen 5 7600 — два потужних процесори середнього класу, що з'явилися на ринку з різницею приблизно в рік. Обидві моделі пропонують високу енергоефективність, але мають суттєві відмінності в архітектурі, кількості ядер та результатах бенчмарків. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, продуктивність в одно- та багатопотокових завданнях, а також допоможемо визначити, який процесор краще відповідає вашим потребам.

Короткий висновок. Intel Core i5 14500 випереджає AMD Ryzen 5 7600 у багатопотоковій продуктивності завдяки більшій кількості ядер (14 проти 6), що підтверджують результати Cinebench R23 (22092 vs 14344) та Passmark (32178 vs 27095). Водночас Ryzen 5 7600 демонструє вищі одноядерні показники в Geekbench 6 (2892 vs 2611) та має кращу енергоефективність. Якщо ваш пріоритет — робота з важкими багатопотоковими задачами, обирайте Intel. Для ігор та повсякденних завдань AMD може бути більш збалансованим варіантом.

Основні відмінності

  • Intel Core i5 14500 має 14 ядер (6 продуктивних + 8 ефективних), тоді як AMD Ryzen 5 7600 — лише 6 повноцінних ядер, що дає Intel перевагу в багатопотокових завданнях.
  • У багатоядерному тесті Cinebench R23 Intel набирає 22092 бали проти 14344 у AMD — різниця понад 54% на користь Intel.
  • AMD Ryzen 5 7600 випереджає Intel в одноядерному Geekbench 6 (2892 vs 2611), що свідчить про кращу оптимізацію для ігор та легких додатків.
  • Обидва процесори отримали максимальний бал за енергоефективність (100), але AMD має вищий показник однопотокової продуктивності (74 vs 72).
  • Intel значно швидше обробляє HTML5-сторінки (393.3 проти 188.3 стор./сек) та фото (134.7 проти 72.1 зобр./сек), що важливо для веб-розробки та графіки.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1937 1858
Cinebench R23 (багатоядерний) 22092 14344

GeekBench v6

File compression 1200 MB/sec 1150 MB/sec
Clang compilation 112.8 Klines/sec 99.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 393.3 pages/sec 188.3 pages/sec
PDF Renderer 436.6 Mpixels/sec 305.6 Mpixels/sec
Text processing 264.2 pages/sec 303.5 pages/sec
Background blur 63.7 images/sec 58.8 images/sec
Photo processing 134.7 images/sec 72.1 images/sec
Ray tracing 26.9 Mpixels/sec 20.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2611 2892
Geekbench 6 (багатоядерний) 15155 11734

PassMark

Integer math 111.5 GOps/sec 81.3 GOps/sec
Floating point math 81.9 GOps/sec 48.3 GOps/sec
Find prime numbers 112M Primes/sec 200M Primes/sec
Random string sorting 42.1M Strings/sec 35M Strings/sec
Data encryption 22.6 GBytes/sec 17.8 GBytes/sec
Data compression 391.1 MBytes/sec 306.7 MBytes/sec
Physics 1855 Frames/sec 1793 Frames/sec
Extended instructions 23.7B Matrices/sec 23.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4009 3910
Passmark CPU (багатоядерний) 32178 27095

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 9 січня 2024 10 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i5-14500 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 2.6 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 6
Кількість потоків 20 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 26x 38x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 154 Вт 88 Вт
Сокет LGA-1700 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 6,57 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1550 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 256 128
TMUs 16 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 32 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,79 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-5200
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 73.4 ГБ/с
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 14500 Сайт AMD Ryzen 5 7600
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 14500 чи AMD Ryzen 5 7600?

AMD Ryzen 5 7600 має вищу одноядерну продуктивність, що важливо для більшості ігор. Однак Intel Core i5 14500 може бути кращим у багатозадачності та іграх, оптимізованих під багато ядер.

Чи варто купувати Intel Core i5 14500 для відеомонтажу?

Так, Intel Core i5 14500 з 14 ядрами та високими багатоядерними показниками (22092 в Cinebench R23) чудово підходить для відеомонтажу та рендерингу.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий максимальний бал енергоефективності (100), але AMD Ryzen 5 7600 споживає менше енергії завдяки 6 ядрам, що робить його більш економним у повсякденному використанні.

Чи підтримують ці процесори сучасні материнські плати?

Intel Core i5 14500 використовує сокет LGA 1700, а AMD Ryzen 5 7600 — AM5. Для AMD потрібна плата на чипсеті B650/X670, для Intel — B760/Z790.

Який процесор краще справляється з компіляцією коду?

Intel Core i5 14500 показує вищу швидкість компіляції Clang (112.8 проти 99.9 Klines/sec), тому він краще підходить для розробників програмного забезпечення.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.