Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 14500 vs AMD Ryzen 9 8945HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 14500 та AMD Ryzen 9 8945HS — два потужних процесори, орієнтовані на різні сценарії використання. Перший вийшов у січні 2024 року для настільних ПК, другий — у грудні 2023-го для мобільних систем. Обидві моделі демонструють високу енергоефективність, але відрізняються за багатопотоковою продуктивністю та архітектурою. Розберімося, який CPU краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Intel Core i5 14500 виграє завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 22092 проти 17079) та кращим результатам у бенчмарках Passmark. Він ідеально підходить для робочих станцій і збірок, де важлива обчислювальна потужність. AMD Ryzen 9 8945HS, хоч і трохи поступається в синтетичних тестах, пропонує збалансовану продуктивність для ноутбуків із чудовою енергоефективністю. Якщо вам потрібен стаціонарний ПК — обирайте Intel, для мобільного пристрою — AMD.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i5 14500 значно випереджає AMD Ryzen 9 8945HS у Cinebench R23 (22092 проти 17079) та Geekbench 6 (15155 проти 13316).
  • Однопотокова швидкість: Geekbench 6 одноядерний майже однаковий (2611 vs 2616), але в Cinebench R23 Intel попереду (1937 vs 1805).
  • Інтегрована графіка: Intel набирає 44 бали проти 42 у AMD, що дає невелику перевагу в базових графічних завданнях.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів за цим показником, однак AMD створений для мобільних систем із меншим TDP.
  • Цільове призначення: Intel Core i5 14500 — настільний CPU для ПК, AMD Ryzen 9 8945HS — мобільний процесор для ноутбуків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1937 1805
Cinebench R23 (багатоядерний) 22092 17079

GeekBench v6

File compression 1200 MB/sec 1220 MB/sec
Clang compilation 112.8 Klines/sec 110.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 393.3 pages/sec 253.8 pages/sec
PDF Renderer 436.6 Mpixels/sec 399.1 Mpixels/sec
Text processing 264.2 pages/sec 288.7 pages/sec
Background blur 63.7 images/sec 65.6 images/sec
Photo processing 134.7 images/sec 102.8 images/sec
Ray tracing 26.9 Mpixels/sec 24.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2611 2616
Geekbench 6 (багатоядерний) 15155 13316

PassMark

Integer math 111.5 GOps/sec 102.8 GOps/sec
Floating point math 81.9 GOps/sec 62.6 GOps/sec
Find prime numbers 112M Primes/sec 92M Primes/sec
Random string sorting 42.1M Strings/sec 40.7M Strings/sec
Data encryption 22.6 GBytes/sec 21.3 GBytes/sec
Data compression 391.1 MBytes/sec 353.2 MBytes/sec
Physics 1855 Frames/sec 1404 Frames/sec
Extended instructions 23.7B Matrices/sec 26.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4009 3877
Passmark CPU (багатоядерний) 32178 29463

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 9 січня 2024 6 грудня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Zen 4 (Hawk Point)
Номер моделі i5-14500 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Radeon 780M

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 2.6 ГГц 4.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц 5,2 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 8
Кількість потоків 20 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 26x 40x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 35-54 Вт
Макс. TDP (Boost) 154 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Radeon 780M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1550 МГц 2800 МГц
Шейдерні блоки 256 768
TMUs 16 48
ROPs 8 32
Обчислювальні блоки 32 12
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,79 терафлопс 4,3 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 192 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 14500 Сайт AMD Ryzen 9 8945HS
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 14500 чи AMD Ryzen 9 8945HS?

Обидва забезпечують високу однопотокову продуктивність, але Intel Core i5 14500 має невелику перевагу в тестах Cinebench R23, що може дати більше кадрів у вимогливих іграх.

Чи підходить AMD Ryzen 9 8945HS для робочих станцій?

Так, але він поступається Intel Core i5 14500 у багатопотокових завданнях. Для важких обчислень краще обрати Intel, особливо якщо мова про стаціонарний ПК.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але AMD Ryzen 9 8945HS оптимізований для ноутбуків і споживає менше енергії в мобільному корпусі.

Чи можна порівнювати настільний і мобільний процесори напряму?

Так, але варто враховувати різне призначення: Intel Core i5 14500 створений для ПК з активним охолодженням, а AMD Ryzen 9 8945HS — для компактних ноутбуків.

Який процесор краще справляється з відеомонтажем?

Intel Core i5 14500 показує вищі результати в багатоядерних тестах (наприклад, 22092 у Cinebench R23), що робить його кращим вибором для рендерингу та відеомонтажу.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.