Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 14500 vs Apple M1 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 14500 та Apple M1 Ultra — два процесори, що представляють різні архітектури та цільові аудиторії. Перший — це сучасний 14-ядерний чип від Intel для настільних ПК, випущений у 2024 році. Другий — флагманський 20-ядерний процесор Apple для професійних Mac, анонсований у 2022 році. Незважаючи на різницю в поколіннях, обидва CPU демонструють високу продуктивність у різних сценаріях. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Intel Core i5 14500 виграє в одноядерній продуктивності (Cinebench R23: 1937 проти 1510), що робить його кращим для ігор та швидких завдань, де важлива частота. Натомість Apple M1 Ultra лідирує в багатоядерних тестах (Geekbench 6: 18530 проти 15155) і значно швидший у компресії файлів (2000 MB/s проти 1200 MB/s) та компіляції коду. M1 Ultra також має потужнішу інтегровану графіку, що важливо для відеомонтажу. Однак i5-14500 помітно випереджає в обробці фону (63.7 images/s проти 42.3). Обидва процесори мають однакову максимальну оцінку енергоефективності, але M1 Ultra забезпечує кращу продуктивність на ват у багатопотокових сценаріях.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core i5 14500 помітно швидший в одноядерних тестах Cinebench R23 (1937 проти 1510) і Geekbench 6 (2611 проти 2436), що дає перевагу в іграх та повсякденних додатках.
  • Багатоядерна продуктивність: Apple M1 Ultra випереджає в багатоядерному Geekbench 6 (18530 проти 15155) та Passmark (41175 проти 32178), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка: M1 Ultra має вищу оцінку інтегрованої графіки (53 проти 44), що забезпечує кращу продуктивність у відеомонтажі та легких 3D-завданнях.
  • Швидкість компресії та компіляції: Apple M1 Ultra значно швидший у стисненні файлів (2000 MB/s проти 1200 MB/s) та компіляції Clang (189 Klines/s проти 112.8 Klines/s).
  • Обробка зображень: Intel i5-14500 ефективніший у розмитті фону (63.7 images/s проти 42.3), тоді як M1 Ultra кращий у фотообробці (151.4 images/s проти 134.7).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1937 1510
Cinebench R23 (багатоядерний) 22092 23841

GeekBench v6

File compression 1200 MB/sec 2000 MB/sec
Clang compilation 112.8 Klines/sec 189 Klines/sec
HTML 5 Browser 393.3 pages/sec 513.5 pages/sec
PDF Renderer 436.6 Mpixels/sec 548.8 Mpixels/sec
Text processing 264.2 pages/sec 250.5 pages/sec
Background blur 63.7 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 134.7 images/sec 151.4 images/sec
Ray tracing 26.9 Mpixels/sec 27.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2611 2436
Geekbench 6 (багатоядерний) 15155 18530

PassMark

Integer math 111.5 GOps/sec 92.7 GOps/sec
Floating point math 81.9 GOps/sec 130.5 GOps/sec
Find prime numbers 112M Primes/sec 541M Primes/sec
Random string sorting 42.1M Strings/sec 67.1M Strings/sec
Data encryption 22.6 GBytes/sec 25 GBytes/sec
Data compression 391.1 MBytes/sec 559.4 MBytes/sec
Physics 1855 Frames/sec 5533 Frames/sec
Extended instructions 23.7B Matrices/sec 23.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4009 3868
Passmark CPU (багатоядерний) 32178 41175

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 9 січня 2024 8 березня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M1
Номер моделі i5-14500 APL1106/APL1W06
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Apple M1 Ultra GPU (64-core)

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 12 16
Частота 2.6 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1,9 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 20
Кількість потоків 20 20
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 26x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 48 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 70 Вт
Макс. TDP (Boost) 154 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 114 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Apple M1 Ultra GPU (64-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1550 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 256 8192
TMUs 16 512
ROPs 8 256
Обчислювальні блоки 32 1024
TGP 15 Вт 120 Вт
IGPU FLOPS 0,79 терафлопс 21,2 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 16
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 800 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 14500 Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i5 14500 має вищу одноядерну продуктивність, що є ключовим для більшості ігор. Тому він буде кращим вибором для геймерів, особливо в парі з дискретною відеокартою.

Чи підходить Apple M1 Ultra для професійної роботи?

Так, M1 Ultra чудово справляється з багатопотоковими завданнями: компіляція коду, рендеринг, компресія. Він також має потужну інтегровану графіку, що важливо для відеомонтажу та 3D-моделювання.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали максимальну оцінку 100 за енергоефективність. Однак M1 Ultra забезпечує вищу багатопотокову продуктивність при тому ж рівні енергоспоживання, що робить його ефективнішим у складних задачах.

Чи варто купувати Intel Core i5 14500 у 2024 році?

Так, це один із найкращих процесорів середнього цінового сегмента для настільних ПК. Він пропонує відмінну одноядерну продуктивність, підтримку сучасних технологій і підходить для ігор та роботи.

Який процесор виграє в тестах Passmark?

Apple M1 Ultra значно випереджає в багатоядерному Passmark (41175 проти 32178), але в одноядерному тесті лідирує Intel Core i5 14500 (4009 проти 3868).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.