Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 14500 vs Apple M4 Max (14-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 14500 та Apple M4 Max (14-Core) — два потужні процесори різних архітектур, які з’явилися у 2024 році. i5-14500 — це 14-ядерний гібридний процесор Intel для настільних ПК, тоді як M4 Max — 14-ядерний ARM-чип Apple для ноутбуків MacBook Pro. Обидві моделі пропонують високу продуктивність, але M4 Max вирізняється кращою однопотоковою швидкістю та енергоефективністю, тоді як i5-14500 демонструє конкурентну багатопотокову роботу. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання.

Короткий висновок. Apple M4 Max (14-Core) випереджає Intel Core i5 14500 за загальним рейтингом (78 проти 63) завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 3996 проти 2611) та кращій інтегрованій графіці (32-ядерний GPU). Він також енергоефективніший, що критично для ноутбуків. Однак i5-14500 не відстає в багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 22092 проти 23841) і має вищий показник Passmark CPU (32178 проти даних M4 Max). Якщо вам потрібен універсальний настільний ПК з можливістю апгрейду — обирайте i5-14500. Для мобільної роботи з відео, фото та комфортною автономністю краще підійде M4 Max.

Основні відмінності

  • Архітектура та платформа: Intel Core i5 14500 базується на x86-архітектурі та призначений для настільних ПК, тоді як Apple M4 Max (14-Core) використовує ARMv9 і створений для ноутбуків MacBook Pro.
  • Однопотокова продуктивність: M4 Max значно швидший в одноядерних тестах — Geekbench 6 (3996 проти 2611) та Cinebench R23 (2279 проти 1937), що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Інтегрована графіка: M4 Max оснащений потужним 32-ядерним GPU, що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях (63 бали проти 44 у i5-14500).
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають максимальний бал 100 за цим параметром, але M4 Max споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що подовжує час автономної роботи ноутбука.
  • Багатопотокова продуктивність: У Cinebench R23 багатоядерний результат M4 Max (23841) лише трохи вищий за i5-14500 (22092), але в Passmark CPU i5-14500 лідирує (32178), що робить його хорошим вибором для рендерингу та компіляції.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1937 2279
Cinebench R23 (багатоядерний) 22092 23841

GeekBench v6

File compression 1200 MB/sec Немає даних
Clang compilation 112.8 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 393.3 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 436.6 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 264.2 pages/sec Немає даних
Background blur 63.7 images/sec Немає даних
Photo processing 134.7 images/sec Немає даних
Ray tracing 26.9 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 2611 3996
Geekbench 6 (багатоядерний) 15155 23275

PassMark

Integer math 111.5 GOps/sec Немає даних
Floating point math 81.9 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 112M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 42.1M Strings/sec Немає даних
Data encryption 22.6 GBytes/sec Немає даних
Data compression 391.1 MBytes/sec Немає даних
Physics 1855 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 23.7B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 4009 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 32178 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 9 січня 2024 30 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M4
Номер моделі i5-14500 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Apple M4 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 6 10
Потоковий 12 10
Частота 2.6 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1,9 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.7 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 14
Кількість потоків 20 14
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 26x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) Немає даних
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 62 Вт
Макс. TDP (Boost) 154 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Apple M4 Max GPU (32-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1550 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 256 4096
TMUs 16 256
ROPs 8 128
Обчислювальні блоки 32 512
TGP 15 Вт 51 Вт
IGPU FLOPS 0,79 терафлопс 14,8 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 410 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 14500 Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 14500 чи Apple M4 Max?

Intel Core i5 14500 краще сумісний з більшістю ПК-ігор завдяки x86-архітектурі, але M4 Max має потужнішу інтегровану графіку (32-ядерний GPU), що забезпечує вищу продуктивність у графічно вимогливих іграх на Mac.

Чи можна порівнювати настільний процесор Intel з мобільним Apple?

Так, порівняння доречне, оскільки обидва процесори використовуються в продуктивних системах. M4 Max орієнтований на ноутбуки, а i5-14500 — на настільні ПК, тому вибір залежить від платформи та потреб у мобільності.

Який процесор краще для відеомонтажу та 3D-рендерингу?

Apple M4 Max (14-Core) забезпечує вищу продуктивність у відеомонтажі завдяки потужній інтегрованій графіці та оптимізації в Final Cut Pro. Intel Core i5 14500 також добре справляється з рендерингом, але потребує дискретної відеокарти.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори отримали максимальний бал 100 за енергоефективністю в нашому рейтингу, але Apple M4 Max споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи варто вибирати Intel Core i5 14500 для роботи з великими обсягами даних?

Так, i5-14500 демонструє високу швидкість у тестах стиснення файлів (1200 MB/sec) та компіляції коду (112.8 Klines/sec), що робить його хорошим вибором для задач, пов'язаних з обробкою даних на настільному ПК.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.