Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 14500HX vs Apple M3 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 14500HX та Apple M3 Pro — два потужні процесори, які змагаються за звання найкращого для ноутбуків у 2024-2025 роках. Перший належить до лінійки Raptor Lake Refresh і пропонує високу багатопотокову продуктивність завдяки гібридній архітектурі. Другий — флагманський чип Apple на архітектурі ARM, що славиться енергоефективністю та однопотоковою швидкістю. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i5 14500HX виграє в багатоядерних завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 19191 проти 15106), що робить його кращим для відеомонтажу, компіляції та рендерингу. Apple M3 Pro, навпаки, демонструє вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний: 3158 проти 2391) і значно кращу енергоефективність, що ідеально для автономної роботи та повсякденних завдань. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте Intel. Якщо пріоритет — швидкість у легких додатках та тривалий час роботи від батареї — Apple M3 Pro.

Основні відмінності

  • Intel Core i5 14500HX має значно вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (19191 проти 15106), що дає перевагу в ресурсомістких завданнях.
  • Apple M3 Pro лідирує в однопотокових тестах Geekbench 6 (3158 проти 2391) та Passmark (4533 проти 3378), забезпечуючи швидшу роботу в повсякденних програмах.
  • M3 Pro випереджає Intel у швидкості стиснення файлів (1550 MB/s проти 1140 MB/s) та обробці тексту (304.6 стор./с проти 234.9 стор./с), що важливо для офісних завдань.
  • Intel Core i5 14500HX краще справляється з рейтрейсингом (24.6 Mpixels/s проти 18.4), що може бути корисним у 3D-рендерингу.
  • Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але M3 Pro традиційно ефективніший у реальних сценаріях завдяки архітектурі ARM.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1870 1977
Cinebench R23 (багатоядерний) 19191 15106

GeekBench v6

File compression 1140 MB/sec 1550 MB/sec
Clang compilation 112.8 Klines/sec 124.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 314.6 pages/sec 363.6 pages/sec
PDF Renderer 401.6 Mpixels/sec 390.6 Mpixels/sec
Text processing 234.9 pages/sec 304.6 pages/sec
Background blur 55.3 images/sec 59.9 images/sec
Photo processing 117.1 images/sec 142 images/sec
Ray tracing 24.6 Mpixels/sec 18.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2391 3158
Geekbench 6 (багатоядерний) 13673 15070

PassMark

Integer math 88.2 GOps/sec 59.4 GOps/sec
Floating point math 65 GOps/sec 68.7 GOps/sec
Find prime numbers 131M Primes/sec 255M Primes/sec
Random string sorting 33.3M Strings/sec 38.5M Strings/sec
Data encryption 18.5 GBytes/sec 15.9 GBytes/sec
Data compression 318.7 MBytes/sec 317.2 MBytes/sec
Physics 1966 Frames/sec 2195 Frames/sec
Extended instructions 19.4B Matrices/sec 15.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3378 4533
Passmark CPU (багатоядерний) 27057 26022

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 9 січня 2024 30 жовтня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M3
Номер моделі i5-14500HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Apple M3 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 6
Частота 2.6 ГГц 4,05 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц Немає даних
Ядер 8 6
Потоковий 8 6
Частота 1,9 ГГц 2,75 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 12
Кількість потоків 20 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 26x 40x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 30 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 37 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Apple M3 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1550 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 256 2304
TMUs 16 144
ROPs 8 72
Обчислювальні блоки 32 288
TGP 15 Вт 30 Вт
IGPU FLOPS 0,79 терафлопс 7,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 36 ГБ
Кількість каналів 2 3
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 153.6 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 14500HX Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 14500HX чи Apple M3 Pro?

Intel Core i5 14500HX зазвичай кращий для ігор завдяки вищій багатоядерній продуктивності та сумісності з більшістю ігрових ПК. Однак Apple M3 Pro має потужну інтегровану графіку, що дозволяє запускати сучасні ігри на Mac, але з меншою кількістю оптимізованих тайтлів.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Apple M3 Pro на архітектурі ARM споживає менше енергії в реальних умовах, забезпечуючи довший час автономної роботи ноутбука.

Який чип кращий для відеомонтажу та рендерингу?

Intel Core i5 14500HX перевершує M3 Pro в багатоядерних тестах (Cinebench R23: 19191 проти 15106), тому краще підходить для відеомонтажу, 3D-рендерингу та компіляції коду.

Чи варто вибирати Apple M3 Pro для роботи з текстом та офісними програмами?

Так, M3 Pro швидше обробляє текст (304.6 стор./с проти 234.9) та стискає файли (1550 MB/s проти 1140), що робить його чудовим вибором для офісних завдань та повсякденної роботи.

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

Apple M3 Pro має вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 одноядерний — 3158 проти 2391 у Intel, а Passmark — 4533 проти 3378. Це забезпечує швидшу роботу в більшості додатків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.