Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 14500HX vs Apple M4 (10-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 14500HX та Apple M4 (10-Core) — два потужні процесори для ноутбуків, що представляють різні архітектури. Перший — це гібридний чип Intel з високою багатопотоковою продуктивністю, другий — еталон енергоефективності від Apple. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні сильні сторони в синтетичних тестах, реальних завданнях та сценаріях використання.

Короткий висновок. Apple M4 (10-Core) випереджає Intel Core i5 14500HX за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 3849 проти 2391) та енергоефективністю (обидва мають 100 балів, але M4 досягає цього з меншим TDP). Однак Intel i5 14500HX демонструє кращі результати в багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 19191 проти 12124) і в рендерингу Ray tracing (24.6 проти 17.8 Mpixels/sec). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у важких обчисленнях — обирайте Intel. Якщо важливі автономність і швидкість у повсякденних задачах — Apple M4.

Основні відмінності

  • Apple M4 має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 одноядерний 3849 проти 2391 у Intel, що робить його швидшим у більшості повсякденних додатків.
  • Intel Core i5 14500HX лідирує в багатопотокових тестах: Cinebench R23 багатоядерний 19191 проти 12124 у M4, що дає перевагу в рендерингу та компіляції.
  • Apple M4 виграє в енергоефективності: за однакового рейтингу 100 балів він споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що подовжує час роботи ноутбука.
  • Intel i5 14500HX краще справляється з трасуванням променів (24.6 проти 17.8 Mpixels/sec), що важливо для 3D-рендерингу.
  • Apple M4 швидше обробляє текстові дані (357.1 проти 234.9 pages/sec) та стиснення файлів (1500 проти 1140 MB/sec), що прискорює офісні завдання.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1870 2102
Cinebench R23 (багатоядерний) 19191 12124

GeekBench v6

File compression 1140 MB/sec 1500 MB/sec
Clang compilation 112.8 Klines/sec 118.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 314.6 pages/sec 335.8 pages/sec
PDF Renderer 401.6 Mpixels/sec 396.3 Mpixels/sec
Text processing 234.9 pages/sec 357.1 pages/sec
Background blur 55.3 images/sec 72.2 images/sec
Photo processing 117.1 images/sec 141.5 images/sec
Ray tracing 24.6 Mpixels/sec 17.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2391 3849
Geekbench 6 (багатоядерний) 13673 15100

PassMark

Integer math 88.2 GOps/sec 72.1 GOps/sec
Floating point math 65 GOps/sec 50.7 GOps/sec
Find prime numbers 131M Primes/sec 251M Primes/sec
Random string sorting 33.3M Strings/sec 35.4M Strings/sec
Data encryption 18.5 GBytes/sec 15.4 GBytes/sec
Data compression 318.7 MBytes/sec 274.9 MBytes/sec
Physics 1966 Frames/sec 2648 Frames/sec
Extended instructions 19.4B Matrices/sec 13.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3378 4471
Passmark CPU (багатоядерний) 27057 25080

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 9 січня 2024 7 травня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M4
Номер моделі i5-14500HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Apple M4 GPU (10-core)

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 4
Частота 2.6 ГГц 4,41 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц Немає даних
Ядер 8 6
Потоковий 8 6
Частота 1,9 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.5 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 10
Кількість потоків 20 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 26x 44x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 22 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 28 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Apple M4 GPU (10-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1550 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 256 1280
TMUs 16 80
ROPs 8 40
Обчислювальні блоки 32 160
TGP 15 Вт 18 Вт
IGPU FLOPS 0,79 терафлопс 4,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5X-7500
Макс. розмір 192 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 120 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 14500HX Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 14500HX чи Apple M4?

Intel Core i5 14500HX має вищу багатопотокову продуктивність і кращу сумісність з іграми на x86, тому він більше підходить для геймінгу. Apple M4 обмежений екосистемою macOS.

Який чип енергоефективніший: Intel чи Apple M4?

Обидва мають рейтинг енергоефективності 100 балів, але Apple M4 досягає цього з меншим TDP, що робить його ідеальним для ультрабуків з тривалою автономністю.

Чи варто вибирати Intel i5 14500HX для професійного рендерингу?

Так, Intel i5 14500HX показує вищі результати в багатоядерному Cinebench R23 (19191) та Ray tracing (24.6 Mpixels/sec), що робить його кращим вибором для 3D-рендерингу та відеомонтажу.

Який процесор швидше в одноядерних задачах?

Apple M4 значно швидший: Geekbench 6 одноядерний 3849 проти 2391 у Intel. Це дає перевагу в роботі з браузером, офісними програмами та легкими додатками.

Який процесор новіший: Intel Core i5 14500HX чи Apple M4?

Apple M4 випущений у травні 2024 року, тоді як Intel Core i5 14500HX — у січні 2024 року. Обидва актуальні, але M4 є свіжішим рішенням.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.