Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 14600 vs AMD Ryzen 5 5600U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 14600 та AMD Ryzen 5 5600U — це два процесори різних поколінь і призначень. Intel i5 14600 (2024 рік) орієнтований на настільні ПК, тоді як Ryzen 5 5600U (2021 рік) створений для ноутбуків. Порівняння допоможе зрозуміти, який чип краще впорається з вашими завданнями: від ігор до рендерингу.

Короткий висновок. Intel Core i5 14600 значно випереджає AMD Ryzen 5 5600U за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю. За результатами Geekbench 6, i5 14600 майже вдвічі швидший у багатоядерному тесті (13584 проти 6371). У Cinebench R23 багатоядерний результат i5 14600 (23981) більш ніж утричі перевищує показник Ryzen 5 5600U (7582). Однак Ryzen 5 5600U виграє в енергоефективності завдяки архітектурі для мобільних пристроїв. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для стаціонарного ПК — обирайте i5 14600. Для автономного ноутбука з достатньою продуктивністю — Ryzen 5 5600U.

Основні відмінності

  • Intel Core i5 14600 має значно вищу однопотокову продуктивність (74 бали проти 51), що дає перевагу в іграх та швидкодії додатків.
  • У багатопотокових завданнях i5 14600 перевершує Ryzen 5 5600U майже втричі (36 балів проти 14), що критично для рендерингу та компіляції.
  • Інтегрована графіка i5 14600 також потужніша (46 балів проти 25), що дозволяє комфортніше працювати з графікою без дискретної відеокарти.
  • AMD Ryzen 5 5600U демонструє однакову з i5 14600 енергоефективність (100 балів), що робить його ідеальним для тривалої роботи від батареї в ноутбуках.
  • За тестом Passmark CPU багатоядерна продуктивність i5 14600 (33813) більш ніж удвічі вища за Ryzen 5 5600U (15431), що підтверджує його лідерство в обчисленнях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1968 1372
Cinebench R23 (багатоядерний) 23981 7582

GeekBench v6

File compression 1012.1 MB/sec 670.8 MB/sec
Clang compilation 122.8 Klines/sec 45.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 281.6 pages/sec 123.2 pages/sec
PDF Renderer 371.7 Mpixels/sec 169.3 Mpixels/sec
Text processing 267.2 pages/sec 183.2 pages/sec
Background blur 63.8 images/sec 29.9 images/sec
Photo processing 90.6 images/sec 53.1 images/sec
Ray tracing 28.4 Mpixels/sec 10.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2674 1834
Geekbench 6 (багатоядерний) 13584 6371

PassMark

Integer math 112.7 GOps/sec 57.9 GOps/sec
Floating point math 81.9 GOps/sec 31 GOps/sec
Find prime numbers 136M Primes/sec 48M Primes/sec
Random string sorting 44.3M Strings/sec 19.3M Strings/sec
Data encryption 24.2 GBytes/sec 11.7 GBytes/sec
Data compression 411.4 MBytes/sec 182.4 MBytes/sec
Physics 2140 Frames/sec 700 Frames/sec
Extended instructions 24B Matrices/sec 11.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4105 2918
Passmark CPU (багатоядерний) 33813 15431

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 9 січня 2024 12 січня 2021
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі i5-14600 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Radeon RX Vega 7

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 2.7 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц 4,2 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 2.0 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 6
Кількість потоків 20 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 27x 23x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 10-25 Вт
Макс. TDP (Boost) 154 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Radeon RX Vega 7
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1550 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 256 448
TMUs 16 28
ROPs 8 8
Обчислювальні блоки 32 7
TGP 15 Вт 10-45 Вт
IGPU FLOPS 0,79 терафлопс 1,61 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 192 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 14600 Сайт AMD Ryzen 5 5600U
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i5 14600 значно кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (74 бали проти 51). У бенчмарках він майже вдвічі швидший в одноядерних тестах.

Чи варто використовувати Ryzen 5 5600U для рендерингу?

Ryzen 5 5600U підходить для легкого рендерингу, але значно поступається i5 14600. У Cinebench R23 багатоядерний результат Ryzen (7582) утричі нижчий за i5 (23981).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів). Однак Ryzen 5 5600U створений для ноутбуків, тому в реальних умовах споживає менше енергії.

Чи можна порівнювати настільний i5 14600 з мобільним Ryzen 5 5600U?

Так, але варто враховувати різне призначення: i5 14600 — для стаціонарних ПК з високою продуктивністю, а Ryzen 5 5600U — для ноутбуків з акцентом на автономність.

Який процесор краще для роботи з фото та відео?

Intel Core i5 14600 швидше обробляє фото (90,6 зображень/с проти 53,1) та фоновий розмиття (63,8 зображень/с проти 29,9), тому краще підходить для професійної роботи.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.