Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 14600 vs Apple M1 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 14600 та Apple M1 Ultra — два потужні процесори, що представляють різні архітектури та підходи до обчислень. Intel Core i5 14600, випущений у 2024 році, орієнтований на широкий спектр завдань, тоді як Apple M1 Ultra, анонсований у 2022 році, створений для максимальної продуктивності в екосистемі Apple. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні характеристики, результати бенчмарків та визначимо, який процесор краще підходить для ваших потреб.

Короткий висновок. Обидва процесори мають майже однаковий загальний рейтинг (64 vs 65), але демонструють різні сильні сторони. Intel Core i5 14600 виграє в однопотокових завданнях (Cinebench R23 одноядерний: 1968 vs 1510), що робить його кращим для ігор та звичайних програм. Apple M1 Ultra, натомість, значно потужніший у багатопотокових сценаріях (Geekbench 6 багатоядерний: 18530 vs 13584) та спеціалізованих завданнях, як-от стиснення файлів (2000 MB/s vs 1012 MB/s). Якщо вам потрібна універсальність та ігрова продуктивність — обирайте Intel Core i5 14600. Якщо ви працюєте з відео, 3D-рендерингом або інтенсивними обчисленнями в Mac — Apple M1 Ultra буде кращим вибором.

Основні відмінності

  • Intel Core i5 14600 має вищу однопотокову продуктивність: Cinebench R23 одноядерний 1968 проти 1510 у M1 Ultra, що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Apple M1 Ultra значно швидший у багатопотокових тестах Geekbench 6 (18530 проти 13584), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • У тесті стиснення файлів M1 Ultra майже вдвічі перевершує Intel: 2000 MB/s проти 1012 MB/s, що важливо для роботи з великими даними.
  • Intel Core i5 14600 демонструє кращу продуктивність у фотообробці (90.6 images/sec) та розмитті фону (63.8 images/sec) порівняно з M1 Ultra (151.4 та 42.3 відповідно).
  • Apple M1 Ultra виграє в багатоядерному Passmark (41175 проти 33813), що свідчить про його перевагу в багатозадачності та професійних додатках.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1968 1510
Cinebench R23 (багатоядерний) 23981 23841

GeekBench v6

File compression 1012.1 MB/sec 2000 MB/sec
Clang compilation 122.8 Klines/sec 189 Klines/sec
HTML 5 Browser 281.6 pages/sec 513.5 pages/sec
PDF Renderer 371.7 Mpixels/sec 548.8 Mpixels/sec
Text processing 267.2 pages/sec 250.5 pages/sec
Background blur 63.8 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 90.6 images/sec 151.4 images/sec
Ray tracing 28.4 Mpixels/sec 27.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2674 2436
Geekbench 6 (багатоядерний) 13584 18530

PassMark

Integer math 112.7 GOps/sec 92.7 GOps/sec
Floating point math 81.9 GOps/sec 130.5 GOps/sec
Find prime numbers 136M Primes/sec 541M Primes/sec
Random string sorting 44.3M Strings/sec 67.1M Strings/sec
Data encryption 24.2 GBytes/sec 25 GBytes/sec
Data compression 411.4 MBytes/sec 559.4 MBytes/sec
Physics 2140 Frames/sec 5533 Frames/sec
Extended instructions 24B Matrices/sec 23.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4105 3868
Passmark CPU (багатоядерний) 33813 41175

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 9 січня 2024 8 березня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M1
Номер моделі i5-14600 APL1106/APL1W06
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Apple M1 Ultra GPU (64-core)

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 12 16
Частота 2.7 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 2.0 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 20
Кількість потоків 20 20
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 27x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 48 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 70 Вт
Макс. TDP (Boost) 154 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 114 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Apple M1 Ultra GPU (64-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1550 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 256 8192
TMUs 16 512
ROPs 8 256
Обчислювальні блоки 32 1024
TGP 15 Вт 120 Вт
IGPU FLOPS 0,79 терафлопс 21,2 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 16
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 800 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 14600 Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i5 14600 краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (1968 балів у Cinebench R23 проти 1510).

Чи варто обирати Apple M1 Ultra для відеомонтажу?

Так, Apple M1 Ultra чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій багатопотоковій продуктивності та інтегрованій графіці, що забезпечує плавну роботу з відео.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), тому вони рівні за цим параметром.

Який процесор краще для роботи з архівами?

Apple M1 Ultra значно швидше стискає файли (2000 MB/s проти 1012 MB/s), тому він краще підходить для роботи з архівами.

Чи сумісний Intel Core i5 14600 з Mac?

Ні, Intel Core i5 14600 призначений для ПК з материнськими платами на сокеті LGA1700, тоді як Apple M1 Ultra використовується виключно в комп'ютерах Mac.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.