Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 14600 vs Apple M2 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 14600 та Apple M2 Ultra — два потужних процесори, які належать до різних архітектурних світів. Перший — це сучасний x86-чип для настільних ПК із гарним балансом ціни та продуктивності, другий — флагманський ARM-процесор для Mac Studio та Mac Pro. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності в одно- та багатопотокових завданнях, енергоефективність, інтегровану графіку та результати популярних бенчмарків, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. Apple M2 Ultra випереджає Intel Core i5 14600 у багатопотоковій продуктивності завдяки 24 ядрам та ефективній архітектурі, що підтверджується результатами Geekbench 6 (21387 проти 13584) та Passmark (50318 проти 33813). Він також значно швидший у ресурсомістких завданнях, як-от компіляція коду або обробка фото. Однак Intel Core i5 14600 демонструє вищу однопотокову продуктивність у Cinebench R23 (1968 проти 1735) і кращу інтегровану графіку, що робить його привабливим для ігор та звичайних завдань. Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність і робота з відео — обирайте M2 Ultra, для ігор та бюджетних збірок — i5 14600.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Apple M2 Ultra набирає 21387 балів у Geekbench 6 (багатоядерний) проти 13584 у Intel Core i5 14600, що дає перевагу в рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i5 14600 випереджає M2 Ultra у Cinebench R23 (одноядерний) — 1968 проти 1735, що краще для більшості ігор та повсякденних додатків.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i5 14600 має вищий показник (46 проти 64), що робить його більш придатним для легких ігор без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів, але M2 Ultra досягає цього при значно вищій продуктивності, що свідчить про кращу архітектурну ефективність.
  • Рік випуску: Intel Core i5 14600 вийшов у січні 2024 року, тоді як Apple M2 Ultra — у травні 2023 року, що робить i5 новішим рішенням.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1968 1735
Cinebench R23 (багатоядерний) 23981 28924

GeekBench v6

File compression 1012.1 MB/sec 2140 MB/sec
Clang compilation 122.8 Klines/sec 226.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 281.6 pages/sec 569.8 pages/sec
PDF Renderer 371.7 Mpixels/sec 603.6 Mpixels/sec
Text processing 267.2 pages/sec 272.4 pages/sec
Background blur 63.8 images/sec 56.5 images/sec
Photo processing 90.6 images/sec 170.7 images/sec
Ray tracing 28.4 Mpixels/sec 33.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2674 2685
Geekbench 6 (багатоядерний) 13584 21387

PassMark

Integer math 112.7 GOps/sec 117.6 GOps/sec
Floating point math 81.9 GOps/sec 148.8 GOps/sec
Find prime numbers 136M Primes/sec 711M Primes/sec
Random string sorting 44.3M Strings/sec 83.5M Strings/sec
Data encryption 24.2 GBytes/sec 32 GBytes/sec
Data compression 411.4 MBytes/sec 682.5 MBytes/sec
Physics 2140 Frames/sec 7511 Frames/sec
Extended instructions 24B Matrices/sec 30.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4105 4200
Passmark CPU (багатоядерний) 33813 50318

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 9 січня 2024 5 травня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M2
Номер моделі i5-14600 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Apple M2 Max GPU (76-core)

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 12 16
Частота 2.7 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,2 ГГц Немає даних
Ядер 8 8
Потоковий 8 8
Частота 2.0 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.9 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 24
Кількість потоків 20 24
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 27x 35x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 64 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 80 Вт
Макс. TDP (Boost) 154 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 134 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Apple M2 Max GPU (76-core)
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1550 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 32 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,79 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 16
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 800 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 14600 Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 14600 чи Apple M2 Ultra?

Intel Core i5 14600 краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та сумісності з Windows, що забезпечує більшу кількість оптимізованих ігор.

Чи варто обирати Apple M2 Ultra для професійної роботи з відео?

Так, M2 Ultra значно швидший у багатопотокових завданнях, як-от рендеринг та експорт відео, що робить його ідеальним для відеомонтажу та 3D-графіки.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але M2 Ultra досягає вищої продуктивності при тому ж рівні споживання, що робить його ефективнішим у розрахунку на завдання.

Чи можна порівнювати Intel Core i5 14600 та Apple M2 Ultra за ціною?

Оскільки ціни не вказані, M2 Ultra зазвичай встановлюється в дорогі Mac Studio, тоді як i5 14600 — доступніший варіант для настільних ПК.

Який процесор краще впорається з компіляцією коду?

Apple M2 Ultra значно швидший: 226.4 Klines/sec проти 122.8 Klines/sec у Intel, що робить його кращим вибором для розробників програмного забезпечення.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.