Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 14600KF vs AMD Ryzen 5 7640U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 14600KF та AMD Ryzen 5 7640U — два процесори, що представляють різні сегменти: перший орієнтований на настільні ПК з високою продуктивністю, другий — на енергоефективні мобільні системи. Незважаючи на схожу дату виходу (2023 рік), їхні характеристики та сфери застосування суттєво відрізняються. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків та допоможемо визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Intel Core i5 14600KF значно випереджає AMD Ryzen 5 7640U за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23: 24119 проти 11012) та однопотоковими тестами (2063 проти 1635). Він також демонструє кращі результати в Geekbench 6, Passmark та інших синтетичних випробуваннях. Однак Ryzen 5 7640U виграє в енергоефективності (обидва мають 100 балів за цим показником, але мобільний процесор споживає значно менше) та призначений для тонких ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для стаціонарного ПК — обирайте Intel. Для автономного лептопа з гідною продуктивністю — AMD.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i5 14600KF майже вдвічі потужніший за AMD Ryzen 5 7640U в Cinebench R23 (24119 vs 11012) та Geekbench 6 (16715 vs 10420).
  • Однопотокова швидкість: Intel лідирує в одноядерних тестах (Cinebench R23: 2063 vs 1635, Geekbench 6: 2750 vs 2338), що важливо для ігор та швидкодії додатків.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг 100 балів, але Ryzen 5 7640U створений для мобільних пристроїв з низьким TDP, тоді як Intel потребує потужнішого охолодження.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i5 14600KF має вищий рейтинг вбудованої графіки (52 vs 34), що дає перевагу в базових графічних завданнях без дискретної відеокарти.
  • Спеціалізовані завдання: Intel значно швидше в Clang compilation (126.9 vs 72.3 Klines/sec) та Ray tracing (29.4 vs 15.4 Mpixels/sec), що робить його кращим для розробників та рендерингу.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2063 1635
Cinebench R23 (багатоядерний) 24119 11012

GeekBench v6

File compression 1470 MB/sec 1190 MB/sec
Clang compilation 126.9 Klines/sec 72.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 391.2 pages/sec 219.7 pages/sec
PDF Renderer 468 Mpixels/sec 267.6 Mpixels/sec
Text processing 280 pages/sec 242.2 pages/sec
Background blur 68.1 images/sec 46.3 images/sec
Photo processing 155.3 images/sec 94.5 images/sec
Ray tracing 29.4 Mpixels/sec 15.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2750 2338
Geekbench 6 (багатоядерний) 16715 10420

PassMark

Integer math 127 GOps/sec 70.7 GOps/sec
Floating point math 94.1 GOps/sec 41.5 GOps/sec
Find prime numbers 164M Primes/sec 77M Primes/sec
Random string sorting 51.9M Strings/sec 28.4M Strings/sec
Data encryption 28.1 GBytes/sec 15.1 GBytes/sec
Data compression 496.7 MBytes/sec 243.8 MBytes/sec
Physics 2497 Frames/sec 1194 Frames/sec
Extended instructions 29.5B Matrices/sec 17.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4289 3524
Passmark CPU (багатоядерний) 39268 21284

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 16 жовтня 2023 3 травня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i5-14600KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Radeon 760M

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 3.5 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,3 ГГц 4,9 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 2.6 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 6
Кількість потоків 20 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 35x 35x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 15-30 Вт
Макс. TDP (Boost) 181 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 192 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 14600KF Сайт AMD Ryzen 5 7640U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 760M
Частота GPU Немає даних 800 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2600 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 512
TMUs Немає даних 32
ROPs Немає даних 16
Обчислювальні блоки Немає даних 8
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 2,66 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 14600KF чи AMD Ryzen 5 7640U?

Intel Core i5 14600KF краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 2063 vs 1635). Однак Ryzen 5 7640U може бути вигідним у тонких ноутбуках, де важливе енергозбереження.

Чи варто обирати AMD Ryzen 5 7640U для роботи з відео?

Так, Ryzen 5 7640U впорається з базовим монтажем відео, але для професійного рендерингу краще взяти Intel Core i5 14600KF, який має вдвічі вищу багатопотокову продуктивність (24119 vs 11012 в Cinebench R23).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але AMD Ryzen 5 7640U споживає значно менше енергії завдяки мобільному дизайну, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи підходить Intel Core i5 14600KF для робочих станцій?

Так, завдяки високим показникам у Clang compilation (126.9 Klines/sec) та Ray tracing (29.4 Mpixels/sec), Intel Core i5 14600KF чудово підходить для розробки ПЗ, 3D-моделювання та інших ресурсоємних завдань.

Який процесор краще для повсякденних завдань?

Для веб-серфінгу, офісних програм та перегляду відео обидва процесори підходять. AMD Ryzen 5 7640U вигідніший у ноутбуках через низьке енергоспоживання, а Intel Core i5 14600KF забезпечує більший запас продуктивності для складніших завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.