Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 14600KF vs Apple M1 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 14600KF та Apple M1 Ultra — два потужних процесори з різною архітектурою та призначенням. i5 14600KF вийшов у 2023 році та орієнтований на ігри та продуктивність у Windows-системах, тоді як M1 Ultra (2022) створений для професійних завдань на Mac. Порівняємо їх за ключовими параметрами: бенчмарками, енергоефективністю та багатопотоковою роботою.

Короткий висновок. Intel Core i5 14600KF виграє в однопотоковій продуктивності та швидкості роботи з іграми завдяки вищим частотам і архітектурі Raptor Lake Refresh. Apple M1 Ultra, своєю чергою, демонструє кращу багатопотокову продуктивність у Geekbench 6 та значно вищу швидкість у завданнях, як-от компіляція коду або обробка PDF. Якщо вам потрібен універсальний процесор для ігор і повсякденних завдань — обирайте i5 14600KF. Для професійної роботи на Mac з акцентом на багатозадачність — M1 Ultra.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i5 14600KF значно випереджає M1 Ultra в Cinebench R23 (2063 проти 1510) та Geekbench 6 (2750 проти 2436), що робить його кращим для ігор і додатків, чутливих до частоти ядра.
  • Багатопотокова продуктивність: M1 Ultra перевершує i5 14600KF у Geekbench 6 (18530 проти 16715) та Passmark (41175 проти 39268), що свідчить про його перевагу в професійних багатопотокових завданнях.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але M1 Ultra зазвичай споживає менше енергії завдяки архітектурі ARM, що важливо для ноутбуків і компактних систем.
  • Інтегрована графіка: M1 Ultra має значно потужнішу вбудовану графіку (53 бали проти 52), що дає змогу справлятися з легким редагуванням відео та графікою без дискретної відеокарти.
  • Сумісність та платформа: i5 14600KF потребує окремої відеокарти та працює на платформі LGA 1700, тоді як M1 Ultra інтегрований у Mac Studio, що обмежує апгрейд, але забезпечує оптимізацію з macOS.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 2063 1510
Cinebench R23 (багатоядерний) 24119 23841

GeekBench v6

File compression 1470 MB/sec 2000 MB/sec
Clang compilation 126.9 Klines/sec 189 Klines/sec
HTML 5 Browser 391.2 pages/sec 513.5 pages/sec
PDF Renderer 468 Mpixels/sec 548.8 Mpixels/sec
Text processing 280 pages/sec 250.5 pages/sec
Background blur 68.1 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 155.3 images/sec 151.4 images/sec
Ray tracing 29.4 Mpixels/sec 27.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2750 2436
Geekbench 6 (багатоядерний) 16715 18530

PassMark

Integer math 127 GOps/sec 92.7 GOps/sec
Floating point math 94.1 GOps/sec 130.5 GOps/sec
Find prime numbers 164M Primes/sec 541M Primes/sec
Random string sorting 51.9M Strings/sec 67.1M Strings/sec
Data encryption 28.1 GBytes/sec 25 GBytes/sec
Data compression 496.7 MBytes/sec 559.4 MBytes/sec
Physics 2497 Frames/sec 5533 Frames/sec
Extended instructions 29.5B Matrices/sec 23.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 4289 3868
Passmark CPU (багатоядерний) 39268 41175

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 16 жовтня 2023 8 березня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Refresh Apple M1
Номер моделі i5-14600KF APL1106/APL1W06
Інтегрована графіка Немає Apple M1 Ultra GPU (64-core)

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 12 16
Частота 3.5 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 5,3 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 2.6 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 14 20
Кількість потоків 20 20
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 35x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 48 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 24МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 70 Вт
Макс. TDP (Boost) 181 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 114 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5600
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 16
Макс. пропускна здатність 89,6 ГБ/с 800 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 14600KF Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M1 Ultra GPU (64-core)
Частота GPU Немає даних 450 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1296 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 8192
TMUs Немає даних 512
ROPs Немає даних 256
Обчислювальні блоки Немає даних 1024
TGP Немає даних 120 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 21,2 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 14600KF чи Apple M1 Ultra?

Intel Core i5 14600KF краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 2063 проти 1510) і сумісності з Windows. M1 Ultra має обмежену підтримку ігор через архітектуру ARM.

Чи підходить Apple M1 Ultra для відеомонтажу?

Так, M1 Ultra чудово справляється з відеомонтажем завдяки потужній інтегрованій графіці та високій багатопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 18530), особливо в оптимізованих програмах, як-от Final Cut Pro.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але M1 Ultra споживає менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для роботи від батареї в Mac.

Чи можна порівнювати Intel Core i5 14600KF і Apple M1 Ultra за продуктивністю?

Так, але варто враховувати різні платформи: i5 14600KF кращий для ігор та Windows, а M1 Ultra — для професійних завдань на macOS, як-от компіляція коду (189 Klines/sec проти 126.9).

Який процесор обрати для роботи з 3D-моделюванням?

Для 3D-моделювання краще підійде Intel Core i5 14600KF через вищу однопотокову продуктивність і сумісність з більшістю програм. M1 Ultra також може працювати, але з обмеженнями в деяких додатках.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.